słowa kluczowe: Donbas, rosja, ukraina agresjia, usa.
Świat2021.02.24 10:33

USA vs Rosja / Ukraina jako narzędzie USA.

 
 
By storpedować NS'2. Waszyngton jednoznacznie prowokuje Rosję !. Po porażce z Tichanowskaja i Nawalnym oraz presją na europejskich wasali USA używa do swoich celów Ukrainę.
 

 

■ Prowokacja i niszczenie Rosji trwa ■  

By storpedować za wszelką cenę budowę NS'2. 

Nie powiodły się oszczerstwa prowokacje przecieko Rosji używając Nawalnego, Tichanowską by zwiększyć presję i izolować Rosję oraz móc nakładać nowe sankcje, bo Rosja i tak nie ustępuje zorganizowanej bandzie państw zrzeszających się w zbrodniczym pakcie NATO pod dowództwem głównego herszta, Stanom Zjednoczonym. Stanowisko Rosji w kwestii pomocy ze strony Rosji i obrony DRL i ŁRL jest jadne, gdy prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił że Rosja nie zostawi tych Republik na pastwę banderowskiej ideologii.

Jak sie okazuje to wszelki amerykański agresywny szantaż sankcjami,  takźe na firmy kooperujace w budowie NS2 też nie jest wstanie zastopować dokończenia budowy NS2 ponieważ Rosja jest samowystarczalna i układa obecnie rurociąg już całkiem samodzielnie. 

W tej sytuacji Waszyngtonu postanowili wydać rozkaz swojej marionetce w Kijowie Zelenskiemu by ta marionetka  rozpoczęła intensywne prowokacje zbrojne i zaatakowała z ciężkiego sprzętu miasta w Donieckiej i Ługańskiej Republice i cel ten jest realizowany po przez ostrzeliwanie z ciężkiej broni dużego kalibru  Doniecka, Gorlovki, Ługańska i innych zamieszkałych przez ludność cywilną miejscowości. Są już dziesiątki zabitych i straty infrastruktury. 

Te zaplanowane w Waszyngtonie i w NATO zbrodnicze działania przeciwko Donieckiej Republice i Ługańskiej mają sprowokować Rosję do bezpośredniego aktwnego militarnego zaangażowania się w obronie życia mieszkańców Donbasu tak by można było to wykorzystać i jeszcze bardziej potęgując histeryczne akcje przeciwko Rosji jako agresorowi i doprowadzić tym sposobem do storpedowania NS 2 oraz całkowitej izolacji Rosji ze strony państw wasali USA. 

A ponieważ sprawy zaszły już tak daleko to: Rosyjski dyplomata ostrzegł 24.02.2021 Kijów  o „najbardziej negatywnych konsekwencjach dla Ukrainy”

Kijów ryzykuje utratę DPR i LPR, jeśli nie zatrzyma geopolitycznych awantur,  militarnych prowokacji i nie zacznie wdrażać porozumień mińskich - powiedział na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ Dmitrij Polyansky, pierwszy zastępca przedstawiciela Federacji Rosyjskiej przy ONZ.

We wtorek Zgromadzenie Ogólne ONZ odbyło posiedzenie poświęcone sytuacji w Donbasie. Szereg delegacji zachodnich wzywało Rosję do przestrzegania porozumień mińskich, podczas gdy Federacja Rosyjska wielokrotnie zwracała uwagę, że nie jest stroną porozumień. 

Polyansky zwrócił uwagę, że „przestrzeganie” przez Kijów porozumień mińskich to „tylko piękny i wygodny mit dla Zachodu, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością”. „Jednak wypowiedź ukraińskich władz świadczy o stosunku ukraińskich władz do porozumień mińskich. Wspomnę tutaj wymowne słowa prezydenta Zełenskiego.

Cytuję: „Porozumienia mińskie są niezbędne nie do uregulowania, ale do utrzymania sankcji wobec Rosji”. Koniec cytatu - powiedział pierwszy zastępca przedstawiciela Federacji Rosyjskiej w ONZ. Według niego na arenie międzynarodowej przedstawiciele Kijowa, przy wsparciu państw zachodnich, deklarują, że Ukraina wypełnia porozumienia mińskie, „Rosja ich nie wypełnia" , o czym w umowach nie ma ani słowa”.

„Taka lekkomyślna gra Kijowa i jego zachodnich kolegów może mieć najbardziej negatywne konsekwencje dla samej Ukrainy. Wielokrotnie ostrzegaliśmy przed tym ”- podkreślił Polyansky.

„Kijów w swoim czasie po przez dokonany przez skrajnych nacjonalistów zamach i obalenie demokratycznie wybranej władzy odepchnął Krym i Donbas od siebie bezdusznymi i zbrodniczymi działaniami. Ludność Krymu dokonała wyboru i nie można się temu dziwić.

"Mieszkańcy Doniecka i Ługańska wciąż czekają na spełnienie przez Kijów umowy zawartej w Mińsku i zatwierdzonej przez ONZ i podpisanej przez prezydenta Poroszenko rządzącej junty. Aby temu zapobiec, całkowitej utracie Donbasu, Ukraina musi jak najszybciej zakończyć swoje gry geopolityczne i wreszcie przystąpić do wdrażania porozumień mińskich - punkt po punkcie, tak jak były one formułowane i podpisywane" - powiedział dyplomata.

Po prostu nie ma innego wyjścia i z innym scenariuszem dla Ukrainy - dodał.

Polyansky przypomniał, że ostatecznym celem realizacji porozumień mińskich jest powrót Donbasu na Ukrainę. „Warunkiem tego jest jednak bezpośredni dialog między Kijowem a Donieckiem i Ługańskiem za pośrednictwem OBWE i Rosji, a także wypracowanie specjalnego statusu dla obszarów obwodów donieckiego i ługańskiego. Ukraina od początku odrzucała taki dialog między DRL/ŁRL i Kijowem - powiedział. Jednocześnie to z Kijowa trwa ostrzał osiedli mieszkaniowych, sabotaż, blokada gospodarcza i infrastrukturalna. Polyansky przypomniał, że na Ukrainie weszła w życie ustawa o języku ukraińskim, „zgodnie z którą za mówienie po rosyjsku w miejscu publicznym grozi kara”.

W obecnej Ukrainie „wybielanie i pochwały nazistowskich popleczników, którzy pomagali nazistom, w tym w masowej eksterminacji Żydów, osiągnęły niespotykane dotąd rozmiary. Łamana jest wolność słowa i mediów ”- podkreślił Polyansky. Stacje telewizyjne które podają fakty krytyczne o działalności junty i sił zbrojnych Ukrainy są zamykane, dziennikarze są represjonowani. A członkowie opozycyjnych partii oczerniani i stosuje się przeciwko nim bez wyroków sądowych sankcje.

Pytanie. „Jak myślisz, gdy na Ukrainie sąprześladowania,  represje i jest terror to czy w takim scenariuszu ludzie z Doniecka i Ługańska będą chcieli jak najszybciej wrócić na banderowsko-nazistowską  Ukrainę. Powstaje uzasadnione pytanie, jaka jest motywacja i sens dlamieszkańców  Doniecka i Ługańska, aby wrócić na taką Ukrainę, Ukrainę, która na co dzień wprowadza w błąd społeczność światową i rozpowszechnia na temat Republik dezinformację, a obrońców nazywa okupantami na własnym terenie ”- powiedział Polyansky.

■ Dla przypomnienia.■

12 lutego 2015 r. W Mińsku odbyły się wielogodzinne negocjacje między przywódcami państw czwórki normandzkiej. Jednocześnie odbyło się spotkanie grupy kontaktowej ds. Rozwiązania sytuacji na Ukrainie. W wyniku spotkań przyjęto szereg środków służących realizacji porozumień mińskich. Dokument składający się z 13 punktów przewiduje w szczególności zawieszenie broni w Donbasie, wycofanie ciężkiej broni z linii demarkacyjnej między kijowskimi siłami bezpieczeństwa a obrońcami Donbasu, a także inne środki służące długofalowemu politycznemu uregulowaniu sytuacja w Donbasie.

W kwietniu 2014 r. Władze ukraińskie rozpoczęły operację wojskową przeciwko ŁRL i DRL, które ogłosiły swoją niepodległość po zamachu stanu na Ukrainie w lutym 2014 r. Według najnowszych danych ONZ ofiarami konfliktu padło ok. 13 tysięcy osób.

O rozwiązaniu sytuacji w Donbasie dyskutowana jest m.in. podczas spotkań w Mińsku grupy kontaktowej, która od września 2014 r. Przyjęła już trzy dokumenty regulujące kroki deeskalacji konfliktu. Jednak strona ukraińska uparcie nie realizuje żadnych uzgodnionych punktów a po "zawieszeniu broni między stronami konfliktu" ze strony nazistowskich formacji sił zbrojnych Ukrainy strzelaniny trwają, przeptowadzane są dywersje jak niszczenie stacji wodociągu, instalacji gazowej, stacji zasilania energetycznego i zamachy morderstwa członków ruchu oporu, obrońców Donbasu. 

 

 

 

237 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: USA vs Rosja / Ukraina jako narzędzie USA. 
MONACO, 2021.02.24 o 15:59
Dałem 5 *

Dziś w rosyjskich mediach piszą że :


Z Nord Stream 2 wycofało się 18 inwestorów.

18 inwestorów opuściło projekt budowy rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2, wśród nich największym jest niemiecka firma Wintershall Dea, która zainwestowała w niego 730 mln euro.

„Udział grupy w projekcie Nord Stream 2 ogranicza się do udzielania pożyczek wraz z czterema innymi europejskimi firmami energetycznymi (Engie, OMV, Shell i Uniper).

Płatności na rzecz spółki w ramach pożyczki Nord Stream 2 AG wynoszą 730 mln euro i zostały zakończone. To zostało zakończone przed zmianą zaleceń ustawy Countering America's Adversaries Through Sanctions Act (CAATSA) ”- czytamy w raporcie.

„Żadne dalsze płatności nie są planowane” - dodała firma.

Kierownictwo spółki obawia się „agresywnego podejścia do wykonawców projektów” Stanów Zjednoczonych, które zaostrzyły sankcje wobec Nord Stream 2.

Niemiecki Duetsche Welle donosi o wyjściu osiemnastu europejskich firm.

„To pokazuje, że cele legislacyjne i nasze działania zostały uwieńczone sukcesem. Nadal śledzimy firmy zaangażowane w działania potencjalnie sankcjonujące ”- powiedział rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price.

Jak wyjaśnia publikacja, Stany Zjednoczone zagroziły sankcjami wobec innych firm, ale na razie działają tylko przeciwko rosyjskiej firmie KVT-RUS, która jest właścicielem statku do układania rur Fortuna, który bierze udział w budowie NS-2.

Z projektu zrezygnowały głównie firmy ubezpieczeniowe zarejestrowane w Wielkiej Brytanii.

Firma Bilfinger, firma ubezpieczeniowa z siedzibą w Mannheim, oraz monachijska firma ubezpieczeniowa Munich Re Syndicate Limited również zakończyły działalność. Z projektu wycofały się również szwajcarska Zurich Insurance Group i paryska Axa Group.

Pozdr. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑