słowa kluczowe: Naziści, Odessa, ludobójstwa, ukrsina.
Świat2021.05.02 21:59 22:58

Nazistowski banderowski Katyń w Odessie 2 maj 2014 rok.

 

Inclusieve:. Video's

 
➖ 2 maja Odessa ukradkiem płacze. Siedem lat po tragedii w Domu Związków Zawodowych na banderowskiej Ukrainie nie znaleziono sprawców... !!!

➖ Pisze Svetlana Gomzikova ! ➖


 

 

 

 Ukraiński nazizm i ukraiński nazistowski reżim w Kijowie odpowiedzialny za ZBRODNIE.

2 maja mija siedem lat od straszliwej tragedii w Odeskim Domu Związków Zawodowych, gdzie w wyniku pożaru wywołanego przez ukraińskich neonazistów zginęło 48 osób, a ponad 240 zostało rannych. Sprawcy tej masakry nie zostali jeszcze nazwani ani ukarani.

 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji po raz kolejny wezwało Radę Europy, OBWE i inne organizacje międzynarodowe do dalszego nacisku na Kijów, aby wyjaśnił wszystkie okoliczności popełnionej zbrodni. 

Ambasada Rosji w Kijowie starała się także zwrócić uwagę społeczności światowej na fakt, że rodziny ofiar Odessy Chatynia wciąż czekają na sprawiedliwość.

Podkreślili, że pomimo międzynarodowego rezonansu, pomimo ogromnej liczby nagrań wideo z miejsca zdarzenia i zeznań naocznych świadków, „w ostatnich latach władze śledcze nie przedstawiły żadnych wniosków co do wszystkich okoliczności zdarzenia, a osoby odpowiedzialne za śmierć nie zostały ukarane.

 Oficjalny Kijów pozostaje absolutnie obojętny na wszelkie upomnienia. Specjalne oświadczenie na żałobną datę na Ukrainie wydała jedynie Platforma Opozycyjna - Na całe życie! („HLE”). Która domaga się od władz uznania mordu na ludziach 2 maja 2014 r. za zaplanowaną akcję i jedną z najpoważniejszych zbrodni w historii Ukrainy. A sprawców należy zidentyfikować i postawić przed sądem.

➖ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

 Wydarzenia upamiętniające spalonych żywcem i rozstrzelanych w Odeskim Domu Związków Zawodowych odbędą się 2 maja także w kilku amerykańskich miastach. W Nowym Jorku i Richmond inicjatorzy akcji organizacji publicznych „Solidarność z Noworosją i antyfaszystami na Ukrainie” oraz „Pamiętaj Odessę: Solidarność z antyfaszystowskim ludem Ukrainy” planują nie tylko opowiedzieć Amerykanom o tych strasznych zbrodniach,  wydarzeniach, ale także pokazać zdjęcia ofiar ukraińskich neonazistów. 

 Problem w tym, że bezkarność nadal rodzi zło. A dziś ci, a także zwolennicy tych, którzy wtedy zorganizowali krwawą masakrę, grożą ludziom, którzy po prostu przychodzą do Domu Związków Zawodowych, aby złożyć kwiaty.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

ZBRODNIARZE !!! 

 Zabójcy nazywają siebie patriotami Ukrainy i obiecują powtórzyć 2 maja 2014 r., Jeśli konieczne będzie „oczyszczenie miasta z separatystów”.  Czy władzom ukraińskim uda się kiedykolwiek przeprowadzić pełne i uczciwe śledztwo w sprawie tragedii w Odessie?

 To pytanie "SP" skierowane jest do członka Prezydium Rady ds. Stosunków Międzyetnicznych przy Prezydencie Rosji Bogdanie Bezpalko: 

  - To smutna CZARNA prawda. Straszna. Jedyne, co nieco ją rozjaśnia, to fakt, że w tym roku zbiega się ona ze świętem Wielkanocy. Wielkanoc to święto Zmartwychwstania. Jak powiedział jeden z publicystów, kończąc pracę nad ukraińskim separatyzmem, „ukraińska mgła rozproszy się i wzejdzie rosyjskie słońce”. 

 Po najciemniejszej nocy nadchodzi poranek, po upadku podnosimy się i ruszamy w górę.  Dlatego teraz, gdy ta data zbiega się z Wielkanocą, będziemy mieć nadzieję na zmartwychwstanie. 

  To, co deklaruje obecnie nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jest oczywiście konieczne. Ale to wszystko jest jak martwy okład.

 A co z Ukrainą, co z Unią Europejską. 

  Ukraina całkowicie zneutralizowała większość narzędzi informacyjnych Federacji Rosyjskiej i coraz trudniej jest nam wpływać na jej ludność. Choć wciąż mamy pewien wpływ informacyjny - możemy przekazać prawdę obywatelom Ukrainy, mieszkańcom Ukrainy. 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

  Trudno jednak przekonać zarówno obecną ukraińską klasę polityczną - do uznania tego za najstraszniejszą zbrodnię - jak i urzędników europejskich, którzy są jednoznacznie nastawieni negatywnie do Rosji. Albo z powodu przekonań i wykształcenia, albo z powodu koniunktury i braku podmiotowości. Ze względu na podporządkowanie interesom Stanów Zjednoczonych Ameryki. !!!

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

Pamiętajmy, że niedawno wprowadziliśmy sankcje wobec szefa Parlamentu Europejskiego, który wezwał do odłączenia Rosji od systemu SWIFT i zaniechania budowy Nord Stream 2. Jakie wycie zaczęło się z tego powodu na Zachodzie - dlaczego nas biją? 

  Dlatego próba przekonania tych ludzi wyda się nieco naiwna

 „SP”: - Ale to nie wyjaśnia, dlaczego Europejczycy są głuchoniemi  na słuszne żądania krewnych ofiar tej  barbarzyńskiej zbrodni i tragedii, żeby wreszcie ujawnić sprawców?   „Dlatego musimy zachować pamięć o tej dacie, jak i o wszystkich innych krzywdach. I faktycznie, aby podnieść sztandar ogólnorosyjskiej idei i przekazać tę informację mieszkańcom, zwykłym obywatelom UE.

 Zarówno na Ukrainie, jak i na terenie Unii Europejskiej istnieje wiele problemów, które nasiliły się po konfrontacji tych krajów z naszym państwem.  Jeśli chodzi o rozgrywki polityczne na Ukrainie, nie ma potrzeby wyolbrzymiać prorosyjskiego charakteru „Partii Opozycyjnej - " za  życie!”. Chociaż partia stawia  na regiony wrogie ukraińskiej idei nacjonalistycznej.

 „SP”: - Czego Rosja potrzebuje, aby nie zapomnieć o tragedii Odessy? 

 - To tylko najważniejsza rzecz. Pamiętasz, Putin powiedział, jak był oburzony, gdy w jednym z podręczników do historii zobaczył, że tylko kilka linijek poświęcono bitwie pod Stalingradem, a półtorej strony pomocy aliantom lub wojnie na Pacyfiku?

 I jestem oburzony, że w naszych podręcznikach szkolnych i uniwersyteckich nic nie mówi się o ponad stuletnim ruchu rosyjskim na Ukrainie. Ruch ten wyrósł natychmiast z narodzin ruchu ukraińskiego i wszedł z nim w konfrontację.  Ponadto poniósł kolosalne straty.

 Dlaczego nie wspominają o ludobójstwie na Rosjanach  w Terezinie i Talerhofie w naszych szkolnych podręcznikach? W końcu ci ludzie uważali się za Rosjan. Nie uważali się za prorosyjskich Ukraińców, nie opowiadali się za sojuszami politycznymi z Moskwą. Uważali się za Rosjan, część wielkiego narodu rosyjskiego.  Jedna z tych postaci - Jakow Gołowacki - wysunął nawet hasło „Jedna Rosja - od Karpat po Kamczatkę!”.  Dlatego dobrze byłoby pamiętać o tym wszystkim. I dobrze byłoby o tym nieustannie przypominać, aby każdy, począwszy od szkoły, a skończywszy na pracach doktorskich, o tym rozmawiali i pamiętali. Aby wszedł w nasz narodowy dyskurs, w ramach naszej narodowej idei.

I w żadnym przypadku nie jest to wezwanie do natychmiastowego włączenia terytorium Ukrainy do Federacji Rosyjskiej.  Rozumiem, że jest to teraz mało prawdopodobne. Ale musimy o tym pamiętać.

 W związku z tym należy pamiętać nie tylko o bitwie pod Stalingradem, nie tylko o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, ale także o tym, co wydarzyło się tysiąc lat temu. O naszej jedności. 

 Oczywiście 2 maja 2014 r. Również powinien znaleźć się w tej narracji historycznej. To wszyscy ci, którzy walczyli o naszą ogólnorosyjską jedność. I polegli,  zginęli za wspólny rosyjski świat, o którym ciągle mówi się z wysokiej mównicy.

 A przy okazji zapominają, że termin „rosyjski świat” wymyślił również rodowity dzisiejszej Ukrainy - Nikołaj Iwanowicz Kostomarow.

"SP": - Oznacza to, że Kijów teraz nic nie zrobi, czyli apel ukaranie zbrodniarzy jest bezużyteczny?

 - Absolutnie nie wierzę, że tragedia 2 maja będzie przedmiotem śledztwa na współczesnej Ukrainie. 

 


 

DOKUMENT. z ODESSY ,  2 MAJ 2014 ,  OFIARY i  ZBRODNIARZE  

  

 

        ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖               

          

Na podstawie Svobodna Prasa - Svetlana Gomzikova.  Przetłumaczenie,  Monaco. 

 ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

 

107 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑