słowa kluczowe: Covid'19, państwa policyjne, represje.
Świat2021.04.25 15:57 04.26 05:07

W krajach Europy. ■ Przemoc i dyktat ■.

 

Francuska Statua Wolności jest już tylko historią minionej epoki.

 

Wielka Brytania, czy to już dyktatura ? Policja, brutalnie pałkami bije i rozpędza demonstrantów. Przy pomocy pałek i gazu zamyka usta sprzeciwu i żądań skierowanych do tych którzy powinni narodowi służyć a nie panoszyć się nie licząc się z narodem.


 

 Wielka Brytania,  sobota 24.04.2021.

W wyniku starć z policją dziesiątki protestujących zostało przez policję pobitych i rannych. 

Także ośmiu policjantów zostało rannych podczas zamieszek w sobotę w czasie demonstracji związanej z covid'19 w londyńskim Hyde Parku. Policja aresztowała pięć osób za napaść na agentów.

Funkcjonariusze zaatakowali pokojowo protestujących ludzi i w odpowiedzi zostali obrzuceni butelkami i innymi przedmiotami w parku. Dwóch funkcjonariuszy ostatecznie musiało trafić do szpitala, ale nie odnieśli poważnych obrażeń, donosi policja. Policjantom udało się rozpędzić tłum pałkami. Ilu protestujących zostało rannych i trafiło do szpitala,  policja nie podała danych. 

W ten sposób dzień masowych protestów w Londynie zakończył się ponuro. Zamieszki nastąpiły po marszu Unite For Freedom przez Londyn, w którym dziesiątki tysięcy Brytyjczyków zebrały się, by protestować przeciwko ogłoszonym ▪▪▪  paszportom szczepionkowym ▪▪▪ . 

Decyzja ta jest pod ostrzałem po tym, jak brytyjski rzecznik praw obywatelskich stwierdził, że środek ten jest niezgodny z prawem, i po ukazaniu się tej wiadomości w The Guardian na pierwszej stronie. Przeciwnicy mowią że taki ▪▪▪ paszport (szczepionki) ▪▪▪  może również spowodować rozłam w społeczeństwie.

Protestujący nieśli flagi i tabliczki z napisem „żadnych nowych norm dyskryminacj” i „żadnych paszportów szczepionkowych”. Byĺa wśród nich prezenterka telewizyjna Beverly Turner i było dwóch kandydatów na burmistrza Londynu, Piers Corbyn i Laurence Fox.

Protestujący nie mieli masek na twarzy.

Według Reuters, niektórzy z protestujących nękali podczas marszu ludzi, którzy nosili maski, Noszenie masek jest obowiązkowe w Londynie.

Źródło Reuters.

  A w Polsce ?,

Policja napada na ludzi i nielegalnie legitymuje, wymusza i zatrzymuje  zachowuje się agresywnie nadużywając uprawnień atakując ludzi na ulicy. ... 

 " Ilona Michalak w grudniu 2020 r. poszła na bydgoski Stary Rynek, żeby przyłączyć się do akcji "Stop zastraszaniu obywateli". To był początek jej kłopotówPo początkowym nieudanym wylegitymowaniu policjanci złapali kobietę, gdy ta otwierała drzwi do klatki schodowej. - (...) z wozu policyjnego wyskoczyła policjantka. Włożyła nogę między futrynę a zamykające się drzwi. Za chwilę wpuściła do środka kolejnych czterech policjantów - relacjonuje Michalak3 marca br. sprawa znalazła się na wokandzie bydgoskiego sądu rejonowego. Jednak sędzia odmówił wszczęcia postępowania, bo, jak stwierdził, "czyny Ilony Michalak nie stanowią wykroczenia"W bydgoskim sądzie rejonowym kobieta złożyła zażalenie na zatrzymanie. – Bo co tu dużo ukrywać. To zatrzymanie było jak napad" - mówi Michalak. 

  " 30 grudnia zeszłego roku, tuż przed godz. 13, Ilona Michalak, inżynier budownictwa po pięćdziesiątce, wyszła ze swojego biura projektowego przy ul. Długiej w Bydgoszczy i poszła na pobliski Stary Rynek, żeby przyłączyć się do akcji "Stop zastraszaniu obywateli". Ludzie, którzy zetknęli się z policjantami nadużywającymi władzy na manifestacjach ulicznych, mieli tam podpisywać list protestacyjny. Bydgoszczanka nie zapomniała o włożeniu maseczki. Wzięła też karton po pizzy, na którym wymalowała dwa hasła: "Solidarni z sędziami" i "Stop represjom politycznym". Na Rynku stanęła trochę z boku, od najbliższych ludzi dzieliło ją jakieś 40 m."

 Całość czytaj na:

■■■●●●   

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/bydgoszcz-legitymowanie-na-protestach-wazny-wyrok-sadu/2c8k4gh,79cfc278 

I tak to kraje niegdyś znane ze swobód są zamieniane w reżimy policyjne.

Niestety już doszło, do terroru ze strony tych którzy powinni dbać o bezpieczeństwo obywateli.

To co się obecnie dzieje przypomina faszyzm i państwowy terroryzm i nie ma nic wspólnego z wolnością osobistą oraz prawami człowieka.  

Pod przykrywką covid'19 rządy uchwalają przepisy ograniczające podstawowe prawa ludzkie i dzieje się to wbrew gwarancji  która jest zapisana w konstytucji  każdego suwerennego kraju. 

 

Zachód krok za krokiem podąża w kierunku całkowitego totalitaryzmu i państwa policyjnego.

 

 

278 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑