słowa kluczowe: Donbas, agresja, ukraina, wojna.
Świat2021.03.14 17:15

AGRESJA UKRAINY w DONBASIE - marzec 2021

 
 

Agresja Ukrainy w Donbasie.

-

Marzec 2021 rok.

Ukrainskie prowokacje !!! Wywiad z Denisem Pushilinem głową DONIECKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ.


 

 

 

  Obrońcy  Donbasu.

 Na pytania dotyczące prowokacji ze strony Ukrainy, odpowiadał szef Donieckiej Republiki Denis Pushilin

W rozmowie z dziennikarką AiF Darią Aslamową szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Pushilin opowiadał, czy strona ukraińska rozpocznie operacje wojskowe na dużą skalę w Donbasie i czego można się spodziewać po doktrynie ``Rosyjskiego Donbasu '' i co jest głównym celem obrońców republiki. 

Co się teraz dzieje na frontach w Donbasie to kolejna ze strony ukraińskiej junty codzienne prowokacje, ostrzały budynków mieszkalnych i infrastruktury oraz pozycji obrońców Donbasu, to już jest intensywna agresja.

 

- Czy są to przygotowania do wojny na wielką skalę ?

- Co się stanie, jeśli Ukraina przekroczy granicę ? Czerwoną linię !

Denis Pushilin:

"Ukraina z dużym prawdopodobieństwem podejmie ten krok. Oceniamy to po wielu czynnikach zewnętrznych: po wypowiedziach prezydenta USA Bidena, po jego agresywnej polityce (weźmy niedawny atak USA na Syrię). W Waszyngtonie są dywagacje, dlaczego nie przeprowadzić eskalacji też tutaj ?

Przecież cały ten krwawy Majdan, zamach stanu na Ukrainie w 2014 roku, jest pomysłem Bidena.

Kolejną kwestią, która pogarsza sytuację, jest to, że obecne władze USA nie uważają Zełenskiego za swojego. Do tej pory nie było z nim rozmowy telefonicznej, żadnej wzmianki o spotkaniu, a Poroszenko, który był dla Bidena zrozumiały i zależny, był generalnie zapraszany na inaugurację obecnego prezydenta USA. Amerykanie jak zawsze używają wszystkich swoich wasali w tym i Zełenskiego.

A Zelensky by się przypodobać swoim nowym panom jest gotów przysiąc, że jest jeszcze bardziej zaangażowany w antyrosyjski kurs niż Poroszenko.

Chodzi o przetrwanie Zełenskiego po przez wykazanie się. Poroszenko nie zastraszył otwarcie mediów, nie zamknął kanałów telewizyjnych bo był bardziej doświadczonym politykiem. Zełenski z błazna stał się marionetką i kontynuuje tę swoją rolę".

- Myślę że ogólnie rzecz biorąc, on stoi teraz na skrzyżowaniu dróg ?.

" Tak w końcu Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na oligarchę Igora Kołomojskiego, który był duchowym ojcem Zełenskiego !  To Kolomoisky w puścił go do wielkiej polityki.  -

Ale teraz Zełenski na rozkaz Bidena będzie musiał wszcząć postępowanie karne przeciwko Kołomojskiemu. Zelensky by się wykazać, tańczyć musi tak jak mu Amerykanie zagrają.

W każdym razie spójrz na jego wcześniejszy i obecny stosunek do prezydenta Białorusi Łukaszenko, który generalnie traktował Zełenskiego po ojcowsku,  tym samym trzymał stronę z banderowskim reżimem w Kijowie. A Zełenski pochwalał konfrontacyjną postawę Łukaszenka w stosunku do Rosji.

Powiem otwarcie, że to stanowisko Lukaszenki nam obrońcom naszej rosyjskiej ziemi Donbasu walczącymi ze zbrodniarzami jak formacje Azov i z tymi którzy dowodzą w obecnej armii ukraińskiej bardzo nam się to nie podobało.

Ale gdy tylko kraje zachodnie nie uznały Łukaszenki, Zełenski natychmiast zmienił dotyczące Łukaszenki swoje wypowiedzi i zwrócił się przeciwko Łukaszence a wręcz wyszło na jaw, że Zelensky jest - zamieszany w prowokacje przeciwko Białorusi używając do tego ukraińskich służb z SBU, które wraz z zachodnimi służbami chciały wykorzystać Wagnerowców do obciążenia Rosji w próbie obalenia Łukaszenki a ludzi Wagnera aresztować i uwięzić na Zachodzie". 

- Myślisz, że warto przygotować się na powrót Poroszenki ?

" Osobiście tak to widzę. Zełenski jest marionetką tak zresztą jak wszyscy ci w Kijowie z nadania i za aprobatą USA, on jest teraz przez USA używany. ".

Jak długo będą go wykorzystywać ? 

Waszyngton, robi na Ukrainie co tylko chce, , gdyby chciał to mógłby również uznać Zelenskiego za zbrodniarza wojennego i za wszystko winić. Będzie im służył do czasu jak wykonuje ich rozkazy, ale może zostać w każdej chwili przez swoich kuratorów zaatakowany i usunięty. On jest tylko amerykańską marionetką. Zresztą, czym jest teraz Ukraina ?  Co sobą reprezentuje ?

■ Przypomnę ■

W 2014 r. Kraje zachodnie dokonały krwawego zamachu stanu, pomimo pisemnych gwarancji dla ówczesnego prezydenta Janukowycza.

O jakiej suwerenności możemy teraz rozmawiać ? O jakich strukturach demokracji ?

Gdy cała realna opozycja jest brutalnie likwidowana, tłumiona a członkowie opozycyjnej partii są prześladowani i obłożeni bezprawnie sankcjami ".

- Jakie decyzje mogą Ukraińcy podjąć sami ?.

" Żadne, ale to całkowicie żadne. 

Żeby w jakiś sposób wesprzeć model gospodarczy, żeby nie wszystko na Ukrainie ostatecznie upadło, Ukraina żyje z pożyczek MFW i ze sponsorowania  przez USA i Unię Europejską obecnego w Kijowie banderowskiego reżimu.

Ukraina jest teraz tak zależna, że ​​zarządza się nią nawet jak kolonią.

Cokolwiek zachodni liderzy rozkazują Ukrainie, to Ukraina to zrobi.

 Rosyjska doktryna Donbasu.

- Na początku 2021 roku rosyjska doktryna Donbasu została zaprezentowana na forum w Doniecku. Piękny, długi i moim zdaniem bezużyteczny dokument. Czysta ideologia bez konkretnych pomysłów. Więc kto tego potrzebuje ?

Denis Pushilin.

"Jest to nie dla mnie i nie dla ciebie. Ty i ja już wszystko rozumiemy, w rzeczywistości opisaliśmy w doktrynie wszystko, co wszyscy już wiedzą. Dlaczego to naprawiliśmy ? Oczywiście dla młodego pokolenia, dla obecnej i przyszłej młodzieży. ■

Zniekształcenie historii i wydarzeń zawsze kończy się źle. Pomyśl o ukraińskich z - prawego sektora - dziewczynach w Odessie, które entuzjastycznie robiły w maju w 2014 roku „koktajle Mołotowa”, a potem robiły sobie selfie ze spalonymi ciałami swoich rówieśników w tle ze spalonymi ciałami młodych ludzi protestujących przeciwko banderowskiej nielegalnej zbrodniczej juncie na Ukrainie.

■ Wcześniej nikt nie mógł tego podejrzewać, bo dzieci w szkołach były „ładnie wychowane”.

Ta straszna zbrodnia miała miejsce, ponieważ nikt nie był zainteresowany młodzieżą by jej wytłumaczyć jakich potwornych zbrodni dopuscili się ich dziadkowie miedzy 1941 - 1945 współpracując z niemieckimi nazistami. Więc nasza doktryna Donbasu zawiera też tą prawdę jako ostrzeżenie i jest przeznaczone dla następnych pokoleń. 

- Przez lata był Pan stałym pełnomocnikiem Donieckiej Republiki w negocjacjach Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku. Przez te wszystkie lata ŻADNA klauzula porozumień mińskich nie była przestrzegana. Czy warto się tego trzymać ?

" Zdecydowanie warto.  Dla nas, dla Republiki Donieckiej, jest to jedyna międzynarodowa platforma, na której jesteśmy reprezentowani. Poza tym, my nie mamy nic. 

■ Przecież w 2014 roku byliśmy bombardowani ukrainskimi samolotami i helikopterami z nieba oraz atakowani czołgami wraz z użyciem ciężkiej artylerii. Zniszczona została infrastruktura, domy, szpitale, szkoly, przedszkola i żłobki. 

■ Ukraińcy popełnili zbrodnie. Zamordowano nam nasze kobiety, dzieci i starców, a cały świat milczał. 

■ Chociaż jak wiemy ten sam Zachód może sprowokować straszny histeryczny płacz straszną histerie w sprawie jednej tylko jednej osoby gdy chodzi o ich ujętego agenta i natychmiast robi z tego faktu polityczną ofiarę . 

■ Ale to, co robią rządzący zbrodniarze i ich SBU, terrorysci, warmii ukraińskiej wojskowi przestępcy, to jak na zamowienie nastąpiła na Zachodzie zmowa milczenia i ciszy. Żadnych wniosków do MTK w Hadze by scigać i karać ukraińskich przywódców za popełnione zbrodnie ludobójstwa i zniszczenia infrastruktury cywilnej.

■ Więc my DRL i LRL tylko na terenie Mińska byliśmy słyszalni w czasie negocjacji. 

■ Chcielibyśmy się połączyć w jedną całość ale są zapisy w porozumieniu i z tego powodu nie możemy  zjednoczyć się z Ługańska Republiką Ludową. 

■ Tak się złożyło, że zgodnie z porozumieniami mińskimi Doniecka Republika i Republika Ługańska są oddzielone. 

■ Spójrzmy teraz na Ukrainę. W Kijowie nazywają te umowy martwymi i niewykonalnymi, ale nie wycofali się. Bo to dla nich i ich opiekunów jest element nacisku politycznego i sankcji wobec Rosji. 

■ Widzimy ich ciągłe próby zmiany formatu. Teraz chcą przyciągać Stany Zjednoczone do "formatu normańskiego", potem może i Polskę, potem Anglię. Ale jest to  TYLKO możliwe za zgodą wszystkich obecnych uczestników. Więc stosują ciągłą obstrukcję.

- Mówisz, że dzięki umowom mińskim Twój głos jest słyszalny. Ale społeczność międzynarodowa milczy. A przedstawiciele OBWE w Donbasie są ogólnie określani jako „głuchoniemi”.

■ Faktycznie z ich strony jest brak krytyki, i jest bierność. - Ale ci ludzie w OBWE wszystko chłoną. Mimo że milczą. Oni widzą ze agresja jest ze strony Ukrainy. 

■ A my, dokładnie przestudiowaliśmy doświadczenie wojny w Karabachu. Mamy odpowiednie siły by się bronić. 

■ Chcemy też odzyskać nasze terytoria, które nadal są okupowane przez ukraińskich okupantów. Granice republik Donbasu nie pokrywają się z granicami regionu Donbasu. 

■ Naszym celem jest zjednoczenie mieszkańców Donbasu. 

■ A jeśli Ukraina przekroczy granicę i rozpocznie wojnę, my nie będziemy po prostu stać obojętnie i się przyglądać. Celem będzie nie tylko ich zatrzymać a właśnie  usunąć okupantów z calego terytorium Donbasu i zrobimy to z bronią w ręku, tak jak zrobiliśmy to w 2015 roku w Debalcewie. 

■■■ Jesteśmy na ten scenariusz dobrze przygotowani. ■■■

 

 

 

163 odsłony średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑