słowa kluczowe: Rosja, USA, Ukraina.
Świat2021.03.06 14:20

USA - UKRAINA vs ROSJA cel !

 
 
Militarna awantura ze strony USA na terrnie Ukrainy ciągle jeszcze trwa. Departament Obrony USA ogłosił, że przeznaczy dodatkowe 125 milionów dolarów na śmiercionośną broń dla Ukrainy,
 

 Departament Obrony USA ogłosił, że przeznaczy dodatkowe 125 milionów dolarów na śmiercionośną broń dla Ukrainy, dodając do ponad 2 miliardów dolarów już takiej pomocy, jaką Stany Zjednoczone dostarczyły juncie w Kijowie od zamachu stanu w 2014 roku. 

 Jak wyjaśnił Departament Obrony USA na początku tego tygodnia, oprócz dwóch uzbrojonych łodzi patrolowych   „pakiet obejmuje również zdolności do zwiększenia użycia śmiercionośnej broni, dowodzenia i kontroli sytuacyjnej dla ukraińskich sił poprzez zapewnienie dodatkowych radarów przeciwartyleryjskich i wyposażenia taktycznego. ; stałe wsparcie dla zdjęć satelitarnych i możliwości analizy; oraz sprzęt do wsparcia wojskowej i zwalczania procedur ewakuacyjnych. ”  

Amerykańskie łodzie patrolowe.

Dalsze uzbrajanie sił ukraińskich budzi w Rosji duże zaniepokojenie z kilku powodów. Po pierwsze, rząd w Kijowie jest zaangażowany w brutalną wojnę z rosyjskojęzycznymi Ukraińcami w regionie Donbasu. 

Do tej pory wojna ta kosztowała życie ponad 13 200 Ukraińców i według Amnesty International, naznaczona jest torturami, wymuszonymi zaginięciami, nielegalnym przetrzymywaniem w tajnych więzieniach i innymi poważnymi naruszeniami praw człowieka. 

 Udzielanie przez USA wsparcia, którego wyraźnym celem jest zwiększenie udziału broni śmiercionośnej w ukraińskich siłach zbrojnych, jest w takich okolicznościach bardzo alarmujące.

 Ponadto, o czym nieliczni w prasie głównego nurtu dyskutowali, to fakt, że batalion Azov - to znaczący element ukraińskich sił zbrojnych - jest jawnie neonazistowski w swojej filozofii i taktyce.

 Kiedyś były prezydent Urugwaju Jose Mujicę powiedział, że nie jest nawet poprawne nazywanie tego batalionu „neonazistami”; bo oni są faktycznymi nazistami.

 A po zamachu stanu na Majdanie w 2014 r. naziści stali się integralną częścią ukraińskich sił zbrojnych.

Tak napisano w Nation : 

„Ukraina po Majdanie jest jedynym krajem na świecie, który ma jawnie formację neonazistowską w swoich siłach zbrojnych. Batalion Azov został początkowo utworzony z neonazistowskiego gangu Patriot of Ukraine. Andriy Biletsky, przywódca gangu, który został dowódcą Azowa, napisał kiedyś, że misją Ukrainy jest - „poprowadzenie białej rasy świata w ostatecznej krucjacie… przeciwko kierowanemu przez Semitów Untermenschen”. 

 Jesienią 2014 r. Azow - który jest oskarżany o łamanie praw człowieka, w tym tortury, przez Human Rights Watch i ONZ - został włączony do ukraińskiej Gwardii Narodowej . 

 Batalion Azowski jest nie tylko nazistowski w teorii, ale także w praktyce. Na współczesnej Ukrainie są neonazistowskie pogromy na przeciwników junty i krytyków szalejące ataki na obrońców Donbasu.

Teraz sam prezydent Zełenski wprowadził zakazy krytykujących reżim mediów,  książek oraz działania opozycyjnych stacji TV. 

 Gloryfikacja nazistowskich kolaborantów. 

 Należy zauważyć, że Departament Obrony USA jasno stwierdza, że ​​przydzielone Ukrainie, kolejne 150 milionów dolarów ma zostać uwolnionych chociaż siły zbrojne Ukrainy są przesiąknięte nazistami. 

Ważne  !

Aby nie było wątpliwości co do poglądów Stanów Zjednoczonych na temat wzrostu liczby neonazistów na Ukrainie,to w grudniu 2020 roku Stany Zjednoczone i Ukraina były jedynymi dwoma narodami na świecie, które głosowały przeciwko rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w której wezwano do „”. zwalczania gloryfikacji nazizmu, neonazizmu i innych praktyk,które przyczyniają się do podsycania współczesnych form rasizmu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji, jak nienawiści na tle narodowościowym. 

Stany Zjednoczone i Ukraina uważała, że rezolucja ONZ może zostać wykorzystana do wymierzenia krytyki w ukraiński rząd, a Stany Zjednoczone przecież nadal w Kijowie tą nazistowską juntę finansują .

Kolejnym działaniem było mianowanie przez prezydenta Bidena, Victorii Nuland na stanowisko podsekretarza ds. politycznych. 

  Faktycznie jest to istotne, biorąc pod uwagę, że Nuland, jak ujawniono w nagraniach rozmów które prowadziła pełniąc jeszcze funkcję asystentki sekretarza stanu prezydenta Obamy, to ona odegrała kluczową rolę w utworzeniu postmajdanowego rządu na Ukrainie - rządu otwarcie wrogiego Rosji. 

Wszystko to razem wzięte z pewnością wywoła wielki niepokój na Kremlu co do zamiarów prezydenta Bidena wobec Rosji i jeszcze bardziej osłabi stosunki między USA i Rosją w czasie, gdy eksperci wśród atomowych naukowców już biją na alarm o rosnącym ryzyku wojny nuklearnej między tymi narodami. ( Mocarstwami ).

 Rzeczywiście, oświadczenie Departamentu Obrony USA o ostatniej rundzie pomocy dla Ukrainy jasno pokazuje, że Rosja powinna być zaniepokojona postawą administracji Bidena wobec zagrożenia ze strony USA .  Tak więc, jak wyjaśnił Departament Obrony w komunikacie prasowym z 1 marca 2021 r., Jednym z celów tej śmiercionośnej "pomocy” jest „poprawa interoperacyjności Ukrainy z NATO”. Pomysł, by Ukraina - dawna republika radziecka na granicy z Rosją - znalazła się jeszcze dalej w objęcia NATO, jest aktem jawnie prowokacyjnym i Rosja z pewnością tak to postrzega.

Jak Stany Zjednoczone czułyby się sprowokowane, gdyby Rosja aktywnie próbowała. wprowadzić Meksyk do sojuszu wojskowego ?.

Nie można lekceważyć, jak niebezpieczne są posunięcia prezydenta Bidena wobec Ukrainy, zwłaszcza z punktu widzenia Rosji.

 W środku globalnej pandemii gdy już w USA zmarło ponad 500.000 ludzi na wyprodukowanego całkiem możliwie że w amerykańskim laboratorium wirusa i przed udzieleniem ze strony amerykańskiego  reżimu jakiejkolwiek obiecanej pomocy Amerykanom w przetrwaniu tej pandemii,

Biden zdecydował się udzielić „śmiercionośnej pomocy” krajowi graniczącemu z Rosją, który jest nie tylko przeciwny Rosji, ale także zawiera również ideologie neonazistowskie. 

Rosja wciąż cierpi z powodu bolesnych wspomnień i blizn po nazistowskiej inwazji Niemiec wraz z sojusznikami na jej terytorium oraz utraty ponad 25 milionów dusz podczas walki i pokonania nazistowskich Niemiec podczas II wojny światowej. 

To, że Biden w tym czasie traktuje priorytetowo broń śmiercionośną jako pomoc dla Ukrainy, wysyła tym samym  do Rosji jednoznaczny sygnał, że pokój i dyplomacja ze strony nowego reżimu w USA nie są na horyzoncie i że Rosja musi pozostać w postawie obronnej. 

 Moim zdaniem jest to tragiczny początek prezydentury Josepha Bidena, ponieważ przeczy jego obietnicom, że Stany Zjednoczone będą bardziej dyplomatyczne na arenie światowej.

  ■ Dla zainteresowanych. Udostępnij tę historię!  /  Częściowo źródło w RT News i RT.com.

 P.S. Dla zainteresowanych. RT NEWS podał że 

"Daniel Kovalik wykłada międzynarodowe prawa człowieka na University of Pittsburgh School of Law i jest autorem niedawno wydanej książki No More War: How the West Violates International Law by Using „Humanitarian” Intervention to Advance Economic and Strategic Interests. 

 

191 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑