słowa kluczowe: Ukrainw, opozycja, represje.
Świat2021.02.10 01:58

Represje na Ukrainie. Blokada TV należących do opozycji.

 
 
Co dzieje się na Ukrainie ? Aktualności. Oraz wywiad udzielony dla Lenta.ru
 

 

Liderzy opozycji na Ukrainie.  Domagają się impeachmentu dla marionetki Zełenskiego. 

____________________________________________________

Blokada opozycyjnych TV kanałów, tak wygląda wolność słowa i demokracja na Ukrainie. 

Kijów otrzymał rozkazy ze Stanów Zjednoczonych:

W Donbasie może znowu wybuchnąć wojna.  

Marionetkowy ukraiński prezydent Zełenskij podjął ostatnio bardzo złą decyzje polityczną w kraju.

Kijów jest gotowy do pogorszenia sytuacji w Donbasie.

Amerykańska marionetka - Zełenski wydał niedawno dekret o likwidacji trzech opozycyjnych kanałów telewizyjnych, co jest rażącym naruszeniem wolności słowa. ​​

Zełenski podjął tę decyzję, po rozkazie ze strony Stanow Zjednoczonych. Waszyngton jednoznacznie dał do zrozumienia, że ​​ma zupełnie swoją strategię w kwestii ukraińskiej. Są wszelkie powody, by sądzić, że blokowanie telewizyjnych stacji może doprowadzić do nowej rundy działań wojennych w Donbasie.

Kanały są zamykane na rozkaz ze Stanów Zjednoczonych. Nowe jeszcze większe zaostrzenia wobec Donbasu mimo, że ukraińska armia i tak co dzień ostrzeliwuje teren zamieszkały w Donbasie.

W ostatnim czasie ludność Ukrainy zaczęła coraz bardziej słuchać opinii polityków opozycji. To, co się dzieje, oczywiście wpłynęło na bardzo niski ranking Zelenskiego jako lidera.  Zełenski musiał coś zrobić, aby przez cenzurę i blokadę jak najszybciej naprawić sytuację. Postanowił zamknąć kilka opozycyjnych kanałów telewizyjnych. Jednak efekt wcale nie był taki jakiego się spodziewał. W środowisku publicznym zaczęły się niepokoje. Opozycji i faktycznym przeciwnikom w stosunku do szefa kijowskiej junty udało się zostawić bardzo duży ślad w środowisku informacyjnym, co źle wpłynęło na reputację Zelenskiego.

Niektórzy analitycy przewidują nawet ze za bezprawne zablokowanie tych trzech TV kanałów może rozpocząć się impeachmentem dla Zelenskiego marionetki w rękach Waszyngtonu. W tym przypadku częściowo powtórzyłby karierę Donalda Trumpa, ale tłumy tym razem nie wyjdą na ulice z poparciem dla niego.

Zakaz obejmuje kanały telewizyjne 112 Ukraina, ZIK i NewsOne. Są związane z posłami Opozycji - Partii Za Życie z Wiktorem Medwedczukiem i Tarasem Kazakiem.

Te trzy opozycyjne kanały telewizyjne, które otwarcie krytykowały jego politykę,.w przeszłości próbowali zamknąć te kanały agresywni radykałowie, którzy regularnie atakowali  dziennikarzy , ale mimo agresji banderowców, krytyka ze strony opozycji na temat Zełenskiego trwała. Teraz Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (...) orzekła, że ​​te stacje szerzą rosyjską propagandę. Decyzja ta spotkała się już z poparciem w Stanach Zjednoczonych, ale na Ukrainie wywołała nową falę krytyki i kolejny spadek notowań prezydenta.

 _____________________________________________________

 

Wywiad udzielony dla Lenta.ru.

 A jaką rolę w tej historii odgrywa Waszyngton ?

Mikhail Pogrebinsky, ukraiński politolog, były doradca prezydentów Leonida Kuczmy i głównego opozycjonisty Ukrainy Wiktora Medwedczuka, odpowiedział na pytania  dla [  Lenta.ru. ]

 "Jaki ma związek decyzja Zełenskiego o zablokowaniu trzech głównych kanałów telewizyjnych opozycji na Ukrainie? 

  Mikhail Pogrebinsky: Jest kilka powodów. Wcześniej Zelenski nieustannie powtarzał, że jest za wolnością słowa i żadne opozycyjne kanały telewizyjne nie będą siać zgnilizny. Niedawno Zełenski wielokrotnie powtarzał, że jest niezadowolony z pracy tych trzech kanałów związanych z opozycyjną - czyli z partią For Life. A dotyczy to stacji TV112, TV ZIK i TV NewsOne. Zełenski jest zły że te stacje telewizyjne. Opowiadają, jak kiepsko, niekompetentnie i pod dyktando USA rządzi on Ukrainą.

 Ranking dla partii jest miażdżący, ostatnie sondaże plasują ją na czwartym miejscu. Jeśli dwa miesiące temu popierało ich około 20 proc. Wyborców, to teraz - 11 proc. Na pierwszym miejscu znalazła się partia Wiktora Medwedczuka „Partia-dla życia”, którą rusofoby uważają za prorosyjską.

A jak jest w rzeczywistości ?

Bardziej słuszne byłoby nazywanie tej partii „partią pokoju” opozycji w stosunku do „partii wojny”, której przewodniczy Petro Poroszenko. Do niej przylega również większość obecnej elity rządzącej. Zełenski martwi się, że Medvedczuk ma środki, dzięki którym promuje swój program polityczny  i siebie. 

TV 112 Ukraina, ZIK i NewsOne to wyłącznie kanały informacyjne. Pokazują wiadomości, analizy, ekspertów itd. Obserwują je miliony obywateli Ukrainy. Wielu jest przyzwyczajonych do pewnych programów politycznych i niektórych komentatorów. Jeśli zsumujemy oceny wszystkich trzech zablokowanych kanałów, to są one numerem jeden w polu informacyjnym. Oczywiste jest, że ludzie odczuwają teraz ich nieobecność.

Stany Zjednoczone rozkazały Zełenskiemu po przez wpływy USA na kurs polityczny Ukrainy.

Ambasada Stanów Zjednoczonych demonstruje, że kontroluje kierownictwo Ukrainy. Amerykanów nawet nie obchodzi, czy to wygląda na upokorzenie. 

Ostatnio Charge d'Affaires Stanów Zjednoczonych Christina Queen spotkała się z sekretarzem Rady Bespieczenstwa Aleksiejem Daniłowem i opublikowała z nim zdjęcie. Następnego dnia Ukraina nieoczekiwanie nakłada sankcje na chińskich inwestorów w Motor Sicz. Wtedy okazało się, że jest to w zasadzie jeden z największych inwestorów zagranicznych w ukraińskiej gospodarce, czyli te ograniczenia są sprzeczne z interesami Ukrainy. 

Ambasada USA wielokrotnie dawała do zrozumienia, że ​​jest niezadowolona z działalności opozycyjnych kanałów telewizyjnych na Ukrainie. Bo w tych opozycyjnych stacjach pozwalają sobie mówić o tym, że Ukraina jest kontrolowana z zewnątrz. Oni twierdzą, że Stany Zjednoczone pomagają tylko w przeprowadzaniu reform, chroniąc przed „rosyjską agresją” i tak dalej. Po tym wydarzeniu następuje zamknięcie kanałów telewizyjnych.

Na początku stycznia Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na siedmiu obywateli Ukrainy za rzekomą ingerencję w wybory prezydenckie w 2020 roku. Jednym z tych, którego dotkneły sankcje, jest deputowany Rady Najwyższej ze strony Sługi Narodu Aleksander Dubinsky. W rezultacie Zełenski został zmuszony do wyrzucenia go z frakcji parlamentarnej. Wywierano ogromną  presję na „ członków partii Zelenskiego ”, aby uzyskać odpowiednią liczbę głosów.

A to uwidacznia całkowitą  prawdę o "suwerenności" Ukrainy . 

Tylko na podstawie sankcji nałożonych na Dubinsky'ego przez Departament Skarbu USA. Widać, kto tam rządzi a kto jest sługą USA.

Warto również przypomnieć sobie historię rosyjskiej szczepionki Sputnik V.

Najpierw minister zdrowia Maxim Stepanov stwierdził, że władze rozważają wszystkie opcje szczepionki. Potem spotkał się z prawniczką z USA Christiną Queen - Wrótce ambasada USA oficjalnie ogłosiła, że ​​Ukraina nie będzie szczepić swojej ludności rosyjskim lekiem. W rezultacie władze zrezygnowały ze Sputnika V. 

Ponadto na początku powiedzieli, że jeśli którykolwiek z krajów Unii Europejskiej (UE) uzna możliwość użycia rosyjskiej szczepionki, to my też to zrobimy. Ale kilka dni temu deputowani Rady Najwyższej zagłosowali za poprawką, która zakazuje zakupu leku z Rosji. Nie ma znaczenia, kto będzie z niego korzystał i kto będzie go polecał, nawet Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Czy to znaczy że Zełenski, blokując kanały telewizyjne, celowo walczy z opozycją ?

 Nawet za Poroszenki nigdy do tego nie doszło ...  Poroszenko groził. Wysłał delegacje Krajowej Rady Telewizji i Radiofonii - urzędnicy przeprowadzali kontrole i nakładali kary. Ale nie zamykał kanały telewizyjne - za Poroszenką tak nie było. Tak nie było za rządów żadnego ukraińskiego prezydenta, Zełenski jest pierwszy. 

 Czy ideologiczne „dokręcanie śruby” i ograniczanie wolności słowa jest zgodne z kursem Ukrainy w UE, o którym Zełenski nie przestaje mówić ?

Rozmowa o tym, że musimy przestrzegać praw człowieka, ma swoje granice. Dopóki polityka Ukrainy jest zdominowana przez powstrzymywanie Rosji, tak jak to reżyserują w Stanach Zjednoczonych, Francji i Niemczech, oni w Unii będą  przymykać oczy na zachowanie ukraińskich władz.   Na przykład haniebna gloryfikacja wspólników nazistów. Na Ukrainie postawiono setki pomników, tym zbrodniarzom którzy są winni śmierci kilkudziesięciu tysięcy Żydów i Polaków podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Nawet dla Polski która jest w NATO to Rosja jest jedynym wrogiem, niż ukraińscy  naziści, banderowcy,  nacjonaliści, więc Polska zamyka oczy także na poziomie władz państwa. Unia Europejska przymknie więc oko na zablokowane kanały, jak to już się dzieje się w przypadku polityki rusofobicznej w republikach bałtyckich. Unia bez wstydu Ignoruje dyskryminacyjną politykę wobec ludności rosyjskiej i nie będzie zwracać uwagi na sytuację pełną represji na Ukrainie. Organizacje dziennikarskie które są stronnicze zapewne stwierdzą, że to nieprawda.

Oczywiście istnieje autorytatywna Komisja Wenecka (Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo). Nalezący do niej eksperci uznali kilka ukraińskich przepisów za nieodpowiednie. Ale to bez znaczenia bo dyskryminacje i łamanie prawa na Ukrainie  nadal działa. 

Zełenski kontynuuje tradycje Poroszenki.

Opozycja ogłosiła zamiar rozpoczęcia procesu impeachmentu prezydenta. Jak oceniasz te perspektywy ?  Myślę, że to ruch nie mający szans. Medvedchuk zdaje sobie sprawę, że niemożliwe jest wdrożenie procedury impeachmentu. Ale jako narzędzie pracy politycznej jest to normalne posunięcie. Kanały telewizyjne i tak zostaną zablokowane. Chociaż do dziś nadal nadają ale już tylko na YouTube. Czy YouTube też je zamknie? YouTube, to także amerykańska platforma, prawdopodobnie nie podoba im się to, co tam mówią. Mogą zablokować bez problemu.

Okazuje się jednak, że prawdziwą złą opozycją na Ukrainie są tylko ci, którzy nie lubią Amerykanów. A ci, którzy lubią Stany Zjednoczone, są dobrzy i normalni. Sytuacja po raz kolejny pokazuje, że Zełenski, tak jak go sobie przed wyborami wyobrażano, nie stał się antyporoszenką. On jest jego kontynuacją. 

Większość Ukraińców, z wyjątkiem partii wojny, byłaby szczęśliwa, gdyby Donbas uzyskał autonomię, z językiem rosyjskim i mieli normalne stosunki z Rosją. Ale Zełenski nie może się na to zgodzić. Jest marionetką i popychadłem swoich amerykańskich kuratorów, którzy nie są nacjonalistami, ale zwykli złodzieje i skorumpowani urzędnicy - są przeciwni reintegracji na zasadzie autonomii.

Natomiast na Ukrainie są ludzie, którzy są zmotywowani do jakichkolwiek kompromisów z Donbasem i Rosją, chcą pokoju i normalnie żyć. 

Jest rozłam w „słudze narodu”.

 W tym samym czasie Zełenski jest ignorowany nawet przez własną frakcję. „Sługa narodu” .Zełenski nie jest gotowy do oczyszczenia alternatywnych centrów wpływów, ponieważ straci większość. Szuka kompromisów w grupach. Ale centrum wpływów reprezentowane przez oligarchę Igora Kołomojskiego jest toksycznym atutem. Dubinsky to człowiek Kołomojskiego. Amerykanie aktywnie próbują sobie z nim poradzić. Ale na razie niezbyt udanie. W tym samym czasie Zełenski, nie chciał się pozbyć Dubińskiego, choć ten na wiele sobie pozwalał, w kwestii krytyki syna Joe Bidena i z krytyką firy Burisma, występował jako wróg nowego prezydenta USA i Partii Demokratycznej, a także skrytykował decyzje władz ukraińskich ... Skandal wokół Bidena i ukraińskiej firmy Burisma.

Wzrost notowań Platformy Opozycji - partii For Life.

Zaczęło się po Dniu Zwycięstwa w zeszłym roku. W rzeczywistości „Platforma Opozycji - Dla Życia” była jedyną siłą polityczną, która uczestniczyła w uroczystych wydarzeniach. Dla starszego pokolenia, a to jest ich dominujący elektorat, jest to ważne. Bezpośrednio po tych wydarzeniach notowania tej partii wzrosły gwałtownie o 3-4 proc., W nieco ponad rok wzrosły z 10 do 22-23 proc. Ponadto Platforma Opozycji nie jest wrogiem Rosji. Przynajmniej jeśli w jego szeregach są takie osoby, Medvedchuk nie pozwala im publicznie pokazywać swojej pozycji. To pozwala ogromnej liczbie ludzi, którzy nadal mają normalne lub nawet dobre nastawienie do Rosji, oprzeć się na Platformie Opozycji - For Life.

Jak szerokie jest pole poparcia dla „partii prorosyjskiej” ? 

Trzeba zrozumieć, że mimo zjadłej propagandy antyrosyjskiej, ukrainskiej agresji wojny w Donbasie i utraty Krymu na Ukrainie prawie połowa obywateli chce przywrócić stosunki z Rosją.

Wcześniej nawet 80 proc. Było za współpracą z Rosją, teraz połowa, czyli dużo, mimo że prezydent Rosji Władimir Putin wciąż ma wysoki anty-rating. Platforma Opozycji - For Life skupia się na mniej więcej tej połowie wyborców. Oczywiste jest, że jest jakaś część tych, którzy w żadnym wypadku nie będą głosować na Medwedczuka.

Czynnik amerykański.

Dlaczego Zełenski wspomniał o członkostwie w NATO i broni jądrowej w niedawnym wywiadzie dla HBO? Więc on próbuje zadowolić nowego prezydenta USA Joe Bidena ?

Wydaje mi się, że nie ma sensu poważnie analizować wypowiedzi Zełenskiego. Żyje w świecie stereotypów w jego zespole. I operuje tymi poglądami. 

Jaką rolę odegra Ukraina dla Stanów Zjednoczonych w ramach nowej administracji w kontekście konfrontacji z Rosją ? 

Tego nie wiemy. Z rosyjskiego pola informacyjnego widzę, że Rosja spodziewa się jakiejś presji ze strony Stanów Zjednoczonych na Ukrainę. Często jestem pytany, czy Biden i jego zespół będą naciskać na Ukrainę, aby wznowiła aktywne działania wojenne w Donbasie ?

Biden zdaje sobie sprawę, że poważna prowokacja może doprowadzić do masowej reakcji Rosji. O ile wiem, Poroszenko otrzymał od niego reprymendę za prowokacje na Krymie. I juz ich wiecej nie powtórzył.

W tym przypadku Waszyngton nie stanie w obronie Kijowa. A potem część ukraińskiego społeczeństwa powie, że nie uratowałeś nas, a my całkowicie straciliśmy regiony doniecki i ługański, w tym słowiańsk, mariupol i lisiczansk, które w tym przypadku mogą dostać się pod kontrolę Rosjan. W tym przypadku Amerykanie stracą część wpływów na Ukrainę, jakie teraz jeszcze mają i to w stu procentach jest oczywiste. Nie można wykluczyć prowokacji. Ale to byłaby katastrofa dla Ukrainy. Nienawiść będzie rosła, nawet wobec neutralnych i centrystów - życie tutaj będzie jeszcze bardziej niewygodne.  Tak więc, pomimo wypowiedzi nowego sekretarza stanu USA Anthony'ego Blinkena o intensyfikacji pomocy wojskowej dla Ukrainy, nie sądzę, aby doprowadziły one Kijów do konfliktu. Nie jest to opłacalne dla USA. Są zadowoleni ze status quo.

Zresztą nic nie można rozstrzygnąć bez Rosji, bez względu na to, kto siedzi przy stole negocjacyjnym. Jeśli Amerykanie mają większy wpływ na Zełenskiego i wewnętrzne procesy polityczne na Ukrainie niż Niemcy i Francuzi, to dlaczego nie mieliby ich zmuszać do porozumienia z Rosją ?

Wszystko jest możliwe. Jest po prostu za wcześnie, żeby dziś o tym mówić. Musimy poczekać, aż sytuacja z Nawalnym ustąpi. Myślę, że zajmie to kilka tygodni. Dziś wygląda to na kolejny etap nowej, trudnej konfrontacji z Zachodem i sprowokowanej celowo przez Zachód.

 Źródło . Lenta.ru  

 

 Tak było w 2014 na Ukrainie. 

 

 

                                               Język Rosyjski na Ukrainie .  . 

 

 

262 odsłony średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑