słowa kluczowe: The End, Trump, usa.
Świat2021.01.20 00:30 00:35

Donald Trump i czas pożegnania.

 
 
Końcówka jego kadencji tak jak i początek zaskoczyła wielu obserwatorów i zwykłych mieszkańców globu.
 


                                               The End ?

 

 

  Trump odchodzi z Białego Domu. 

  Trump rozpoczą głośnymi hasłami "America first" ! A opuści Biały Dom w środę po burzliwych niespotykanych do tej pory (mały majdan) demonstracjach i opanowaniu przez jego sympatyków Kapitolu, Wydarzenia które już ze strony jego opnentów zostaną opisane jako zamieszki dziczy i przeciwko demokracji (chociaż tak naprawdę były przeciwko sfałszowanym wyborom ze strony Demokratów). Mało tego Trump odchodzi w czasie gdy nie tylko jego przeciwnicy polityczni z partii demokratycznej przegłosowali by postawić Trumpowi oskarżenie o nawoływanie do rozruchow ale mieli też wsparcie kilku Republikanów którzy także przylożyli się w sprawie impeachmentu i to w ostatnich tygodniach jego urzędowania.

 Trump czuje się zdradzony przez ludzi którzy należą do Republikanów i przez lata byli jego współpracownikami. Po zablokowaniu jemu dostępu do konta na FB i Twitterze, zapanowała cisza. Nie ma jego publicznych wystąpień na jego ulubionym Titterze.

■  Uwaga po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej został objęty cenzurą i z całkowitym zakazem umieszczania swoich publikacji i to jako głowa mocarstwa, oraz swoich opinii w sieciach społecznościowych. ■  Brak dostępu do platform w mediach społecznościowych wywołuje niepewność co do tego, jaki będzie on miał jeszcze ewentualny wpływ po opuszczeniu Białego Domu. 

W amerykańskiej tradycji ex-prezydenci organizowali zazwyczaj spotkania informacyjne by móc opowiadać o swoich politycznych sukcesach w trakcie swojej prezydentury. Trump znalazł się w niefortunnej sytuacji bo jest pierwszym prezydentem, któremu postawiono dwukrotnie zarzuty i formułe impeachmentu.

Prawdziwą goryczą dla Trumpa jest jego święte przekonanie (zapewne słusznie), że wybory zostały mu skradzione w wyniku powszechnego oszustwa.

Czy amerykańskie sądy w tej kwestii były objektywne ? Czy nie stwierdzając oszustwa pogrążyły Trumpa jeszcze bardziej ?. Mimo przeciwności Trump walczył i kontynuował otwarcie swoje oskarżenia przed zgromadzonymi ludzmi w Waszyngtonie. Jego wystąpienie doprowadziło do masowych protestów przed Kapitolem a następnie do szturmu na Kapitol. Demonstranci chcieli uniemożliwić przegłosowanie korzystne dla Joe Bidena.

 Zamieszki na Kapitolu kosztowały zniszczeniami i utratą życia czterech demonstrantów i jednego policjanta. A efekt końcowy ?, Biden i tak uzyskał autoryzację a Trumpa postawiono w stan oskarżenia i poraz drugi impeachmentu. 

Czym zapisały się cztery lata prezydentury Trumpa ?.

Tylko parę ważnych punktów.

■ America first, czyli po "trupach do celu" czyli kosztem nawet sojuszników.

■ Popsute relacje z krajami Unii Europejskiej, wymuszanie, szantaże, sankcje, groźby z wyjątkiem z Polską i republikami bałtyckimi i Rumunią.

■ Popsute relacje z Rosją, przez nakładanie jak w jakimś amoku na Rosję sankcji i sabotaż budowy NS 2 i różne amerykańskie prowokacje nad i na morzu Czarnym, Bałtyku i Ochockim.

■ Popsute relacje z Chinami przez wojne handlową, na cła, próbę wywołania w Hongkongu majdanu i oczernianie Chin za powstanie Covid -19.

■ Pogwałcenie rezolucji ONZ przez uznanie przez Trumpa i jego reżim Jerozolimy za stolicę Izraela w konsekwencji podeptanie przez Stany Zjednoczone ważnej rezolucji ONZ o bezprawnej okupacji Palestyny przez Izrael.

■ Amerykańska okupacja północno wschodniej części Syrii i grabierz na tych terenach syryjskiej ropy naftowej.

■ Morderstwo na zlecenie !, dwóch czołowych ludzi z Iranu, grnerała i naukowca  dokonane na polecenie Trumpa lub jego administracji. 

■ Zbrojenie junty w Kijowie o ideologii banderowskiej w broń śmiercionośną i ingerencje w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Rząd w Kijowie to osobnicy służący interesom USA, którzy muszą być zaakceptowani w Białym Domu i są zupełnie zależni od poleceń i dyktatu z Waszyngtonu.

■ Pozytywnym punktem inicjatywy Trumpa, był bezpośredni kontakt Trumpa z liderem Korei Północnej  Kim'em i próba osłabienia napięcia miedzy USA - Korea Północna,  

■ W sprawach wewnętrznych Stanów Zjednoczonych brak zainteresowania Trumpa sytuacją i poprawą bytu 40 milionów mieszkańców USA żyjących w nędzy i bez dostępu do opieki medycznej. Trump był niezainteresowany reakcją na pandemię covid-19, mimo że sytuacja w Stanach Zjednoczonych pogorszyła się w ostatnich tygodniach jego prezydentury, kiedy średnio dziennie umierało ponad 3000 Amerykanów. (! Inna sprawa to, czy faktycznie ludzie umierali z powodu koronawirusa ? Czy z powodu innych chorób ? ponieważ w Stanach ponad 40 milionów żywi się jedzeniem śmieciowym, brak hygieny i nie ma ubezpieczenia a przez to istnieją zaniedbania i jest brak opieki zdrowotnej. 

Pytanie jak zapamięta Trumpa historia ? i jaki wpływ na przyszłość będzie miało jego dziedzictwo ? W ostatnich dniach Trump się wycofał, jego obowiązki przeją wiceprezydent Pence. Trump nie pogratulował Bidenowi i według danych opuści Waszyngton przed zaprzysiężeniem Bidena

Nie wiadomo na ile wiarygodne są informacje w ABC News-Washington ale tam podają że przeprowadzona sonda w zeszłym tygodniu, pokazała, że Trumpa popiera 38%, Ciekawe czy Trump po zaznanej zdradzie przez jego sojuszników pozostanie w Partii Republikańskiej ? Część członków partii uważa go za kontrowersyjnego, nie do przewidzenia i toksycznego i chce by Trump zniknią z areny politycznej i  publicznej.

Czas pokaże jaka będzie przyszłość polityczna Trumpa po odejściu z Białego Domu. 

Trump zapewne nie będzie patrzeć obojętnie przez okno, podpierając się łokciami na parapecie , jest przecież poniekąd nieprzewidywalnym. A mając na swoim koncie miliardy $ , może uruchomić własny portal internetowy i pisać bez ograniczeń na swoich własnych platformach w mediach społecznościowych. Jak będzie chciał to będzie mieć własny Big Tech, bo ten Big Tech który mu sprawia kłopoty, właśnie może Trumpa zmobilizować do uruchomienia swojego Twittera czyjeszcze innej formy  konkurencji, a ​​ludzie będą zapewne jeszcze bardziej zainteresowani tym, co on ma tam do powiedzenia i stanie się popularny jak FB czy Twitter.    .

 ■ ■

Jak wyglądały te minione cztery lata ?. Będą z pewnością zapisane jako kontrowersyjne i burzliwe i nie korzystne z punktu widzenia stabilizacji w stosunkach międzynarodowych. Trump, zapewne w swoimi mniemaniu chciał dobrze dla USA. A na pewno dla amerykańskich firm i amerykańskiego biznesu. Ale nie koniecznie dla najuboższych mieszkańców Stanów Zjednoczonych.  ■■

 

264 odsłony średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Donald Trump i czas pożegnania. 
MONACO, 2021.01.20 o 00:49
Trump wygłosił pożegnalną mowę !

Donald Trump wygłosił pożegnalne przemówienie jeszcze jako prezydent.

Trump oznajmił, że był „pierwszym prezydentem od dziesięcioleci, który nie rozpoczynał nowych wojen”.

„Tchnęliśmy nowe życie w nasze sojusze (z innymi państwami - wyd.) I skłoniliśmy inne kraje świata, by sprzeciwiały się Chinom jak nigdy dotąd”.
Jego zdaniem największym niebezpieczeństwem stojącym przed Stanami Zjednoczonymi jest utrata pewności siebie i ich „narodowej wielkości”.
Powiedział, że modli się o sukces nowej administracji Joe Bidena w zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrobytu kraju. Jednocześnie zauważył, że jego ruch polityczny jest na początku drogi.

„Teraz, kiedy przygotowuję się do przekazania władzy nowej administracji chcę żebyście wiedzieli, że ruch, który rozpoczęliśmy, to dopiero początek” - powiedział.

Trump powtórzył, że potępił szturm na budynek Kongresu, który miał miejsce 6 stycznia po wiecu, na którym przemawiał.

„Wszyscy Amerykanie byli przerażeni atakiem na nasz Kapitol. Przemoc polityczna jest atakiem na wszystko, co cenimy jako Amerykanie. Nigdy nie można to tolerować - powiedział.

Nowych wojen nie rozpoczą a starych wojen nie zakończył i okupacji Afganistanu, Iraku i Syrii.

Nie wspomniał o skrytobójczym zamordowanniu przez bandyckie USA szwadrony drony Irańskiego generała i uczonego.

Dobrze że Alfax w swojej nocie o tym przyponiał
I o podsycaniu wojny w Donbasie.

Więc i Trump ma ludzką krew na łapach.

Pozdr.:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Donald Trump i czas pożegnania. 
Anna PK., 2021.01.20 o 03:10
Z tego co podają, to Trump miał sukcesy ekonomiczne, wzrost gospodarczy znaczny, oczywiście przed C-19. Chyba nie zbudował tej ściany z Meksykiem jaką obiecywał. Będzie zapamiętany jako showman raczej niż polityk. A ci co w kabaretach go parodiowali stracili pracę. ;(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Donald Trump i czas pożegnania. 
Wican, 2021.01.20 o 17:40
Wybory tam sfałszowano. I to na chama. Żadnego wyrafinowania. Ale układ coś na Trumpa miał, skoro nie odważył się naprawdę walczyć. A miał poparcie dużej części generalicji. Teraz mają wpuszczać emigrantów. Pół Hondurasu już wyruszyło w drogę
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Donald Trump i czas pożegnania. 
Wican, 2021.01.20 o 20:30
Zimny prysznic dla Bibiego na początek - ambasador USA w Izraelu stał się "ambasadorem w Izraelu, Zachodnim Brzegu i Gazie" - sygnał, że rząd w Waszyngtonie nie uznaje tych terytoriów za należące do Izraela.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Donald Trump i czas pożegnania. 
Wican, 2021.01.21 o 07:02
Według projektu ustawy o służbie zagranicznej ambasador nie musi mieć wyższego wykształcenia.

Pod jakiego nowego Pisiewicza jest ta ustawa pisana? Przecież obecnie, studia może miec każdy kto chce i potrafi czytać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑