słowa kluczowe: Nic się nie zmieniło...demokracja.
Inne2021.01.10 14:58 15:00

Nic się nie zmieniło...

 
 

Wykres przedstwia popularność w świecie $usd w czasie. 

Śmiać mi się chce z tych ochów i achów, które podkreślają, jak to w Ameryce "skompromitowała się amerykańska demokracja".   Zawiadamiam wszystkich, że w Ameryce nic się nie zmieniło.


 

Ameryka jest taka jaka była. Dalej są biedni i bogaci, Biden i Trump dalej są milionerami, oraz są tysiące ludzi bezdomnych.

Państwo USA jest ciągle uzbrojone, ma dalej wszędzie swoje bazy i tylko Merkel korzystając z zamieszania podpisała umowę z Chinami.

W Ameryce nic się nie zmieniło po klęsce w Wietnamie, kiedy ujawniono oszustwa jakim było użycie napalmu, nie zmieniło się kiedy zastrzelono Kennedy'ego, teraz też nic się nie zmieni. W Ameryce to wielkie pieniądze, wygrywają wybory a nie żadna demokracja. Zresztą podobnie jest w innych demokracjach, być może tylko pieniądze są nieco mniejsze.

To co zrobił Trump, a co tak wszystkim się podoba, to pokazał jak wygląda prawdziwy populizm. A populizm polega na tym, że skupia koło siebie ludzi o zbliżonych poglądach na temat istniejącego wroga. Ten wróg nie musi być realny, może być wymyślony, ale być musi. Walka z nim, to jest to co łączy populistów.

Do tej pory takim wrogiem byą Rosja, czy ZSRR, a teraz doszły do tego Chiny. Prawdziwą nowością w populizmie Trumpa wrogami stali się demokraci, wymieniani imiennie, np. H. Clinton. Nowością więc był sam Kapitol, do którego niechęć zawsze się tliła, jako zbiór milionerów, których władza i siła stała widoczne i trwałe. Niechęć do Kapitolu się tliła jeszcze przed Trumpem, kiedy były okrzyki "wysusz to bagno". A przyczyniły się do tego niechcący media, które pokazują, że świat amerykańki składa się z biednych i bogatych i że to bogaci mają władzę. Szturm na Kapitol, był podobny do szturmu na Pałac Zimowy w Rosji, tylko Lenina zabrakło, bo Trump to nie Lenin, jest też rezydentem Kapitolu.

W tym amerykańskim populizmie Trump rzekomo stanął po stronie tych biednych, tej upadającej "klasy średniej", a która biedniała na skutek globalizacji, kiedy to dobre stanowiska pracy uciekły do Chin. Tak to wygląda pozornie, bo praktycznie to jego córka Iwanka dalej produkowała swoje torebki damskie do swojego butiku w Azji, a hotele prezydenta korzystały z reklamy jakie dawał im ich właściciel i go bogaciły. A tam mógł spać każdy, kto miał pieniądze ale nie ludzie bezdomi.

Trupa zainteresowanie Wschodnią Europą też nie było nowością, to był objaw walki o kolonie między USA, UE i Chinami, które tam wchodzą.

Dziś jest następny ponury dzień z covidem-19. To jest ponura rzeczywistość także w USA. Jest to niewidzialny wróg, od którego nawet nie można obronić za pomocą takiej siły, jaką dają pieniądze. Siłą tylko jest własna odporność i tutaj możliwości mają naprawdę wszyscy, wygrywają bowiem najsilniejsi.

 

143 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Nic się nie zmieniło... 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.01.10 o 15:07
Piszesz oczywiste oczywistości.
Tylko z tym "niewidzialnym wrogiem" smęcisz jak TVP info :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nic się nie zmieniło...Jarek, czuj duch... 
Anna PK., 2021.01.10 o 15:47
Piszą już tak:
"W idealnym świecie UE byłaby sprzymierzona z USA, aby mogły wspólnie stawić czoła wyzwaniom Rosji i Chin. Ale jeśli UE sprzymierzy się z Chinami, Stany Zjednoczone powinny unikać daremnych zabiegów o uwagę Europy i sprzymierzyć się z Rosją, aby zrównoważyć Chiny."

"Przywódcy II wojny światowej w Londynie i Waszyngtonie wiedzieli, że należy być ostrożnym w kontaktach z siłaczem w Moskwie, więc stolice powinny znać formę. To powiedziawszy, wejście Rosji na stronę nie będzie tanie, co z tymi wszystkimi sankcjami, które USA nazywają swoją „polityką moskiewską”, ale kto jeszcze ma 2600 mil granicę z Chinami?"

+thehill.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nic się nie zmieniło...Jarek, czuj duch... 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.01.10 o 16:16
Sądzę, że USA nie mają już co liczyć na Rosję. Chyba, żeby im Alaskę oddali i dorzucili Kalifornię :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nic się nie zmieniło... 
Wican, 2021.01.11 o 21:32
Sheila Jackson Lee zgłasza ustawę o powołaniu komitetu na rzecz programu post-niewolniczych reperacji.
I mam nadzieję, że powstanie też komitet do spraw odzyskiwania przez Inian mienia bezspadkowego. Niech poczują to co stworzyli, na sobie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nic się nie zmieniło... 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.01.11 o 22:38
Nie wiedzieć czemu ❤️ mi się raduje?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nic się nie zmieniło... 
Wican, 2021.01.12 o 08:40
Mnie też. Może zajmą się sobą? Jeszcze trochę i Texas zechce powrócic do Meksyku albo chociaz oglosić niepodległość.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nic się nie zmieniło... 
Anna PK., 2021.01.11 o 23:33
Te problem 'post niewolniczych repAracji" już się tli od dawna. Co do Indian, to oni mają kasyna i tam mogą mieć pieniądze na te "reparacje".
A jeżeli USA mają jakieś pieniądze, to one są dla wojska i służb, bo to one ewentualnie będą bronić Kapitol, Biały Dom, itp.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nic się nie zmieniło... 
Wican, 2021.01.12 o 08:39
Za kasynami stoi szemrany biały biznesmen niemal zawsze. E. Najpierw wymorowac ludzi, odebrać im wszystko, zmienić przymusowo tryb życia a potem dać kasyna. Aby szemrani biali przy okazji w ciebiu mogli pozarabiać. Zabrali Indianom ziemie i zarabiali przez lata. A nawet gdzieniegdzie jest ropa. Na terenie Nawaho mogłoby powstać niezłe państwo. A, i Biali oczywiście ich demoralizowali i zatruwali środowislko
A z niewolnikami od dawna, ale teraz pojawia się okazja. To już kwestia oficjalna a nie rojenia oszołomów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nic się nie zmieniło... 
Wican, 2021.01.12 o 11:13
A co do Indian, to mozna Pani rozumowanie dostosować do polskiej sytuacji. W sumie powinniśmy być wdzięczni Niemcom, że rozje.ali nam państwo i ludzi wymordowali. Wszak dzisiaj jest nas więcej niz przed wojną. mamy niemieckie, francuskie, portugalskie, duńskie markety. I można popracować u Niemców. I już nie ma analfabetyzmu. Niemcy wobec nas łaskawi jak "Jankesi" wobec Indian.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑