słowa kluczowe: Kanada, USA.
Świat2020.12.06 16:31 17:59

Postnacjonalizm...

 
 

Dlaczego  Polsce jest nie po drodze z Unią Europejską? Jakie  są różnice które powodują takie stanowisko.

Kanada i jej wartości. 

 


 
Nie wiem jak to się stało, że w części brytyjskich kolonii  Ameryki Pn. wybuchła rewolucja.  Była to wojna przeciwko władzy królewskiej w Londynie. Skutkiem tej rewolucji w 1783roku powstały Stany Zjednocone Ameryki . Rewolucja nie objęła części północnej z której w 1 lipca 1867 r.  wyłoniła się ostatecznie Kanada. 
 W północnej  części Ameryki kolonizatorzy byli lojalni koronie brytyjskiej i  bardziej konserwatywni, był tam wręcz strach przed amerykańskim liberalizmem.

Wielu dzisiejszych autorów chcących wyjaśnić różnice wartości między Stanami Zjednoczonymi a Kanadą sugeruje, że wynikają one właśnie w dużej mierze właśnie z rewolucyjnych początków Stanów Zjednoczonych i kontrrewolucyjnej historii Kanady. Stany Zjednoczone zaczęły budować własny nacjonalizm, teoria "amerykańskiej wyjątkowości" (american exeptionalizm), celebra amerykańskiej flagi i hymn.

Wszystko to ominęło Kanadę, gdzie do dzisiaj czci się koronę brytyjską wraz z brytyjskim hymnem,  a kanadyjska państwowa flaga i hymn ksztaltowały się bardzo wolno ulegając różnego rodzaju przeróbkom i przekształceniom.

Z upływem czasu  różnice międzu USA i Kanadą stawały się coraz bardziej widoczne, chociażby; różnice religijne. Ameryka pozostaje pod silnym wpływem sekt protestanckich. W Kanadzie dominują  dwa kościoły, katolicki i anglikański, inne grupy protestanckie stworzyły Zjednoczony Kościół Kanady. Przeważająca więc większość Kanadyjczyków ( 87%) należy do tych trzech głównych wyznań. Konserwatywni ewangelicy - grupy baptystów, nazarejczyków, zielonoświątkowców, adwentystów i tak dalej - stanowią tylko 7% Kanadyjczyków ...

Większość  Amerykanów była  baptystami, dużo było ewangelickich  fundamentalistów lub wyznawców nowych religii, którzy zachowywali się w bardziej sekciarski sposób; argumentując, że te elementy przyczyniły się do wyższego poziomu religijnego i politycznego konserwatyzmu oraz nietolerancji w USA. Katolicy, jako "papiści" , mając swoją zwierzchnią władzę w Watykanie nie cieszyli się  w USA zaufaniem. Z czasem  różnorodność sekt zaczęła się mnożyć, a nawet powstały zupełnie nowe, tylko amerykańskie wyznania, jak np. Kościół Mormonów.

Oczywiście, różne tradycje religijne obu krajów pomagają wyjaśnić wiele  różnych świeckich zachowań i przekonań .

Na charakter Kanady miały ogromny wpływ pokolenia polityków, którzy kształtowali kanadyjską osobowość i przeszli do historii. Z historii właśnie wyłania się obraz Kanady jako państwa stabilizującego światowy pokój. Stało się to dzięki pojkojowej polityce Kanady premierów:  Lestera Pearson'a  laureata pokojowej nagrody Nobla z 1957 roku, za  plan rozwiązania Konfliktu Sueskiego, oraz  tego, że Kanada nie przystąpiła z USA do wojny w Iraku, kiedy premierem był Jean Chrétien.
Duże zasługi w kształtowaniu Kanady położył Pierre E. Trudeau,  ojciec obecnego premiera i ojciec  Konstytucji  Kanady, w której jest Kanadyjska Karta  Praw i  Pozwoleń. Za system ochrony zdrowia w Kanadzie chwała należy się pastorowi baptystów, Tommy Douglasowi, który był też  premierem Saskatchewan. Jego gabinet był pierwszym socjaldemokratycznym rządem w Ameryce Północnej i wprowadził pierwszy na kontynencie  powszechny program opieki zdrowotnej w 1962 roku.
W Kanadzie nie wykształcił się nacjonalizm. Z tego to względu  różne ośrodki  naukowe zaczęły badania w kierunku ustalenia wartości jakimi kierują się obywatele Kanady.
 Naukowcy z Universytetu w Waterloo oraz  w innych ośrodkach w wyniku badań i  analiz ustalili  następującą listę  wartości szczególnie ważnych dla Kanadyjczykow.
Są to: sprawiedliwość i uczciwość, lojalnlość, demokracja, bezpieczeństwo  materialne, bespieczeństwo fizyczne, zrównoważony rozwój, różnorodność etniczna, zasobność, zdrowie, wolność i pokojowe przemiany. 
Lista stała się podstawą do kształtowania programów nauczania, oceny  decyzji politycznych,  programow telewizyjnych, przemówień itp.  W związku z tym można usłyszeć, że coś odbyło się "nie po kandyjsku", że "to nie są kanadyjskie wartości", że 'w Kanadzie tego się nie robi"...
I mimo, że  w Kanadzie mają "swoje 5 minut" różne  narodowości, to powstało społeczeństwo postnacjonalne. 
 

297 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Jak to ? 
interesariusz, 2020.12.06 o 20:12
"Nie wiem jak to się stało, że w części brytyjskich kolonii Ameryki Pn. wybuchła rewolucja. Była to wojna przeciwko władzy królewskiej w Londynie."

Paru cwaniaków doszło do wniosku, że bez władzy królewskiej bardziej się wzbogacą.

Tak samo jak kasiora była rzeczywistym powodem wojny secesyjnej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to ? 
Anna PK., 2020.12.06 o 20:23
Wynikiem wojny była republika, niezależne samodzielne państwo; utworzyła się nowa arystokracja, nowa struktura społeczna, zaczęła się kształtować nowa kultura.
Jakie państwo chcą mieć Polacy, o jakich wartościach akceptowalnych dla wszystkich?
Czy w Polsce jest akceptowalny nacjonalizm?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to ? 
Wican, 2020.12.06 o 20:41
W Polsce doprowadzono do tego, ze nacjonalizmu polskiego należy się wstydzić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to ? 
Anna PK., 2020.12.06 o 20:54
Ja wiele nie rozumiem z polskiej polityki. Nie rozumiem co dają marsze np. Marsz Niepodległości, Marsze w Hajnówce, co one dają i komu?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to ? 
interesariusz, 2020.12.06 o 21:21
w Polsce nie ma żadnej polityki, jest nieustanne zagarnianie wszystkiego co się da, pod siebie, a o całą resztę się nie dba.

Tylko ZSRR zawdzięczamy, że to państwo tak długo przetrwało, ale teraz jego dni są policzone. Nie tylko nie mamy już suwerenności, pozostając autonomicznym okręgiem UE, to jeszcze krok po kroku tę autonomię tracimy.

Polska, to nazwa historyczna, bez istotnego teraźniejszego znaczenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to ? 
Wican, 2020.12.07 o 17:41
A co dają w USA parady Puławskiego, itd? Świętowanie Niepodległości to świętowanie.
Co innego Hajnówka. To szkodliwy kretynizm.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to ? 
Anna PK., 2020.12.07 o 18:01
Parady nie są marszami. W czasie parad nie ma bójek z policją, czy podpaleń. Parady są widowiskiem dla uczczenia takich czy innych wydarzeń.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to ? 
Wican, 2020.12.07 o 18:25
Gdy nie ma prowokacji policyjnych, to żadnych bójek nie ma. Ostatnie kilka lat tak wyglądało. Jednak w tym roku, ktos podjął decyzję o eskalacji. I z TV niewiele na ten temat można się dowiedzieć.
Bójki są, gdy istnieją prowokacje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to ? 
Anna PK., 2020.12.07 o 18:30
//Bójki są, gdy istnieją prowokacje.//

A kto prowokuje? Ruscy? Niemcy? Amerykanie? Kto?

Dlatego pytam, co dają te marsze, kiedy kończą się "kłótnią w rodzinie". Czy nie ma żadnego pomysłu na to aby święto było dla wszystkich? Przecież jest ciągle w Polsce "my i oni". Dlaczego nikt nie wyjaśni co jest tego powodem?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to ? 
interesariusz, 2020.12.06 o 21:24
Ta cała arystokracja była już "nominowana" przed wojną wyzwoleńczą,

podobnie jak profesor Hubner "była już komisarzem" UE przed wstąpieniem Polski do uni .
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to ? 
Anna PK., 2020.12.06 o 21:43
Mnie nie chodzi o to.
Kiedy Ameryka była kolonią, to angielska arystokracja była ważniejsza, bo była starsza, miała historyczne korzenie, a amerykańska była "nowe pieniądze".
Po wojnie arystokracja amerykańska stała się ważna z powodu właśnie możliwości dominowania w amerykańskim społeczeństwie i nie miała konkurencji. Obecnie liczy się jak i kiedy do Ameryki przyjechał i jak długo w Ameryce jest. Oczywiście ważniejsi są ci co tam już dawno mieszkają a nie ci co "fresh off the boat" "świeżo ze statku". ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... Ja pisząc ten tekst, chciałam zwrócić 
Anna PK., 2020.12.06 o 22:29
uwagę na to, że mając listę "wartości", rząd kanadyjski nie musi obiecywać cudów. Ma zapewnić wykonanie tego czego oczekują Kanadyjczycy. W Kanadzie nie ma takich dyskusji jakie są w Polsce "władza, władza, władza, ten mi się podoba, a tamtego nie lubię". Mnie jest wszystko jedno jaka partia rządzi, ma wypełnić zobowiązanie; czyli zapewnić to czego się od niego oczekuje. I w zasadzie władzy też jest wygodniej, bo ma określoną przestrzeń co do swoich decyzji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... Ja pisząc ten tekst, chciałam zwrócić 
interesariusz, 2020.12.07 o 10:29
być może Kanadyjczycy mają trzeźwiejszy osąd działań,

obawiam się, że nie może być porozumienia pomiędzy Kanadyjczykami i Polakami, my nawracaliśmy ogniem i mieczem jakieś tysiąc lat temu, Kanadyjczycy stosowali przymus względem rdzennych mieszkańców jeszcze "parę" lat temu.

Przyznanie sobie przez Kanadę wszystkich terytoriów na północy to też uzurpacja.

Mentalnie Kanadyjczyk jest całkowicie różny od Polaka, chociaż trzeba przyznać, że Polacy nadganiają, tj. dziczeją, czego dowodem uczestnictwo w rozbójniczych wyprawach USA.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... Ja pisząc ten tekst, chciałam zwrócić 
Anna PK., 2020.12.07 o 16:18
Chcę zwrócić uwagę na to, że być może było coś takiego jak: "my nawracaliśmy ogniem i mieczem jakieś tysiąc lat temu," ale zaraz po tym, aż do tej pory, Polacy już są tylko nawracani, więc jakieś punkty wspólne są. ;)

Co do terenów "na północy" to należałoby wytykać Rosji, że podbiła Jakutię i całą Syberię, Norwegom i Finom podbicie Laponii, a co się stało z Celtami? itp. Tak się składa, że nie tylko w Ameryce Pn. są "tubylcy".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... Ja pisząc ten tekst, chciałam zwrócić 
interesariusz, 2020.12.07 o 18:02
Tu nie chodzi o podbicie - najechali i podbili, tylko o przyznanie sobie terenów na mapie,

podobnie postąpiła Brazylia z amazonią.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... Ja pisząc ten tekst, chciałam zwrócić 
Wican, 2020.12.07 o 18:27
Ludy tubylcze Syberii nie są obecnie traktowane jak małe upośledzone dzieci. A tak mają tubylcy w kanadzie. Za odebranie im terenów, masakry, daje się dzisiaj jakieś bonusy, które ich jeszcze bardziej demoralizują. Rosjanie poza tym, rozszerzali się dookoła. Natomiast biali w Kanadzie czy USA, to calkowicie obcy nowotwór.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...   
Ikulalibal, 2020.12.07 o 17:13
//, że Kanada nie przystąpiła z USA do wojny w Iraku, kiedy premierem był Jean Chrétien.//

O jaką wojnę w Iraku chodzi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Anna PK., 2020.12.07 o 18:15
Chodzi o tę wojnę w Iraku w której to Polacy się zaangażowali, a Kanada nie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Wican, 2020.12.07 o 18:28
Polacy w dwie wojny weszli
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Anna PK., 2020.12.07 o 18:35
//Polacy w dwie wojny weszli//
To Kanada w żadną.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...   
Ikulalibal, 2020.12.07 o 18:34
I pani to, czyli taką interpretację, akceptuje?
Pytam bo istnieje (moim zdaniem mocna) teoria że Anglicy to żydzi.+en.wikipedia.org
USA,Wielka Brytania,Australia,brały udział a Kanada będąca cześcią brytyjskiej monarchii nie brała.Ciekawe jak to zrobiła?
Więc o ile taka interpretacja "kanadyjczyków" jakoś mnie nie dziwi bo to widać genetyczna skłonność do talmudyzmu,to pani stanowisko wielce mnie dziwi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Anna PK., 2020.12.07 o 18:46
Nie wiem do czego to się odnosi.

//Pytam bo istnieje (moim zdaniem mocna) teoria że Anglicy to żydzi.+en.wikipedia.org

Kanada nie brała udziału w napaści na Irak w 2003 roku. A jeżeli ma Pan inne zdanie, to proszę o dowód.

"Podczas wojny w Iraku , która rozpoczęła się wraz z inwazją Iraku 2003 , były Stany Zjednoczone i część personelu wojskowego, który odmówił udziału, aby nadal uczestniczyć w tej konkretnej wojny. Ich odmowa oznaczało, że w obliczu możliwości karania w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z art 85 Kodeksu Stanów Zjednoczonych mundurze sądownictwie wojskowym . Z tego powodu niektórzy z nich zdecydowali się pójść do Kanady jako miejsce schronienia. Wybór tych US resisters Iraq War jechać do Kanady doprowadziła do poważnej debaty w społeczeństwie kanadyjskim, prasy arenach prawnych i arenach politycznych. Znaczna część debaty w tej sprawie nie było ze względu na kontrowersyjny charakter samej wojny w Iraku. Wśród wielu elementów tej dyskusji są relacje Kanady do wojny w Iraku i stosunki Kanady do USA , największego partnera handlowego." +pl.qaz.wiki
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...   
Ikulalibal, 2020.12.07 o 18:56
//Nie wiem do czego to się odnosi. //

To się odnosi do tego droga pani,że spośród wszystkich ludów świata tylko żydzi mogą tak zabełtać interpretacje faktów w efekcie czego wychodzi że byli i jednocześnie nie byli że w tym samym czasie można schodzić ze schodów ale też wchodzić na nie.
Jeśli Wielka Brytania brała udział to jak Kanada będąca jej częścią mogła nie brać? czy w związku z pani interpretacją można powiedzieć że wprawdzie Polska brała udział w napaści na Irak ale województwo małopolskie nie brało.

Klasyczny przykład anglosaskiej interpretacji rzeczywistości.
cytat: / Portoryko (hiszp. Puerto Rico – „bogaty port”) – terytorium zorganizowane nieinkorporowane Stanów Zjednoczonych o statusie wspólnoty (US Commonwealth), leżące na wyspie o tej samej nazwie i kilku mniejszych w Ameryce Środkowej, /

Moja gojowska głowa nie może pojąć czy ostatecznie Portoryko należy do USA?
czy nalezy ale tylko w miesiące nieparzyste a pozostałe nie należy?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Anna PK., 2020.12.07 o 19:04
Pomijając Puerto Rico, Kanada nie brała udziału w wojnie w Iraku ponieważ ONZ nie wyraził zgody na tą wojnę.

Do wojny nie przystąpiła również Francja jak i Niemcy. Brytyjczycy, tj. Tony Blair, mimo ogromnych protestów społecznych w UK i całym świecie, przystąpili do wojny.

Cudaczenie żydowsko-byle jakie nic na to nie pomoże. ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...   
Ikulalibal, 2020.12.07 o 19:13
//Do wojny nie przystąpiła również Francja jak i Niemcy.//

Francja i Niemcy nie są czescią monarchii brytyjskiej dlatego ich "nieprzystąpienie" jest jasne.A kanadyjskie nie jest i pani wielosłowi nie zmieni tego ani o jotę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Anna PK., 2020.12.07 o 19:27
Wojna nie miała nic wspólnego z brytyjską monarchią.
Do wojny parły USA.

"Wojna w Iraku rozpoczęła się inwazją na Irak w 2003 roku pod dowództwem Stanów Zjednoczonych. Rząd Kanady nigdy nie wypowiedział wojny Irakowi, a powód i charakter do wojny, który zmieniał się w czasie, był kontrowersyjny. Kanadyjskie służby wywiadowcze wielokrotnie oceniały, że Irak nie ma aktywnego programu BMR" [1].+en.wikipedia.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...   
Ikulalibal, 2020.12.07 o 19:37
//Wojna nie miała nic wspólnego z brytyjską monarchią.//

Ustalmy zatem podstawowe fakty.
Czy Wielka Brytania ma czy nie ma związku z brytyjską monarchią?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć   zgłoszony
Re: Postnacjonalizm... 
Anna PK., 2020.12.07 o 19:48
//Czy Wielka Brytania ma czy nie ma związku z brytyjską monarchią?//
Ja piszę o Kanadzie, a Kanada nie jest częścią Wielkiej Brytanii, ma samodzielny parlament,własny rząd i własną konstytucję. Związku z UK są tradycyjne i nie ma zależności politycznej. Kanada należy do Wspólnoty Brytyjskiej tak jak wiele innych państw.
Kraje te, poza Kanadą to Wielką Brytanią, Australia, Indie, Malezja, Nigeria, Pakistan, RPA i wiele innych w Azji i Afryce, stanowią około 2,4 miliarda ludzi, czyli jedną trzecią światowej populacji.
+www.cfr.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...   
Ikulalibal, 2020.12.07 o 17:17
//listę wartości szczególnie ważnych dla Kanadyjczykow.
Są to: sprawiedliwość i uczciwość, lojalnlość, demokracja, bezpieczeństwo materialne, bespieczeństwo fizyczne, zrównoważony rozwój, różnorodność etniczna, zasobność, zdrowie, wolność i pokojowe przemiany. //

Od tysięcy lat ludzie nie deklarują niczego innego jak właśnie przywiązania do w/w wartości.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Anna PK., 2020.12.07 o 18:06
Proszę zwrócić uwagę, że wyszczególnione wartości nie zawierają słów patriotyzmu i dotyczą tylko społeczeństwa (ludzi) a nie terenów (obszarów).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...   
Ikulalibal, 2020.12.07 o 17:25
// powstało społeczeństwo postnacjonalne. //

Pożyjemy zobaczymy.
Jak za kilka miesięcy ściśnie kryzys tysiąclecia (bo ponoć ma ścisnąć), a po tradycyjny środek zaradczy czyli wojnę w Europie nie będzie mozna już sięgnąć pod groźbą rozpierdzielenia planety,to zobaczymy jacy oni "postnacjonalni".
Całe doświadczenie ludzkości dowodzi tego że w miarę zaostrzania się sytuacji ekonomicznej radykalizują się społeczne nastroje.Nie sądzę aby Kanada miała być wyjątkiem od tej normy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.07 o 17:39
Nieprzypadkowo "perły w koronie" brytyjskiej - Kanada, Australia Austria i Nowa Zelandia są obecnie największymi polami doświadczalnymi nowego, covidowego świata. To co uda się tam wprowadzić będzie przenoszone na mniej "cywilizowane" kraje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Anna PK., 2020.12.07 o 20:20
Akurat jest odwrotnie. Świrus nie jest tu ani duży, ani nie ma żadnych doświadczeń.
A Austria to już nie ta korona.
//Nieprzypadkowo "perły w koronie" brytyjskiej - Kanada, Australia Austria i Nowa Zelandia są obecnie największymi polami doświadczalnymi nowego, covidowego świata. To co uda się tam wprowadzić będzie przenoszone na mniej "cywilizowane" kraje.//
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.07 o 21:14
Austrię wrzucił przez pomyłkę mój edytor.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm... 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.07 o 17:33
USA to typowy projekt masoński.
Upadający zresztą jak wszystko co kłóci się z Bogiem.
Arystokracja angielska to głównie potomkowie bandytów i złodziei, najwięksi rasiści na świecie.
"Arystokracja" amerykańska swoje korzenie też ma podobne tylko świeższe. USA to państwo zbudowane głównie na ludobójstwie i grabieżach. Kiedyś ograniczali się do terenu Ameryk, teraz mają apetyt na cały świat. Całe szczęście, że już padają.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!! 
Anna PK., 2020.12.07 o 18:12
Jednym z powodów wojny było niewolnictwo w Ameryce.

//Arystokracja angielska to głównie potomkowie bandytów i złodziei, najwięksi rasiści na świecie.//
To z powodu rasizmu brytyjski książę ożenił się z murzynką?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!! 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.07 o 18:26
Trywializujesz. Mówię o całokształcie i wiekach praktyk.
A o Cecylu Rhodsie słyszałaś? On rasizm brytyjski podniósł do rangi najwyższej cnoty brytoli.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!! 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.07 o 18:27
Niewolnictwo było pretekstem, nie powodem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!! 
Anna PK., 2020.12.07 o 18:55
//Niewolnictwo było pretekstem, nie powodem.//

Komu był potrzebny pretekst?

Brytyjczycy byli przeciwni niewolnictwu w Ameryce. Nowe władze USA chciały niewolnictwo utrzymać. Niewolnicy murzyńscy uciekali na stronę brytyjską tzn. na tereny gdzie powstała Kanada. Tak to opisują czarni amerykańscy historycy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!! 
Wican, 2020.12.07 o 18:29
Jeden wyjątek na pokolenia. Do tego wspólczesny. Angole to największe bydło (przepraszam zwięrzęta) z jakimi miałem do czynienia z obcokrajówców
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!!   
Ikulalibal, 2020.12.07 o 19:01
//To z powodu rasizmu brytyjski książę ożenił się z murzynką?//

Nie znamy motywów tego ożenku więc nie możemy niczego pewnego powiedzieć.
Możliwe że był on (ten ożenek) rodzajem buntu przeciw rodzinie która z powodów rasowych skazała na śmierć jego matkę.Jak wiadomo powodem zamachu na Dianę był jej matrymonialne zamiary związane z Egipcjaninem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!! 
Anna PK., 2020.12.07 o 19:07
Nie zamierzam "gdybać", ja tylko opieram się na faktach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!!   
Ikulalibal, 2020.12.07 o 19:17
//Nie zamierzam "gdybać"//

Nie zamierza pani ale gdyba.Przecież książe Harry nie zwierzał się pani z motywów swojego ożenku więc niczego pewnego pani o tym nie wie i dlatego gdyba.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!! 
Anna PK., 2020.12.07 o 19:23
I ja też o jego motywach nic nie piszę. Ja piszę tylko o tym fakcie, że się ożenił.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!!   
Ikulalibal, 2020.12.07 o 19:43
No więc sam fakt ożenku o niczym nie świadczy zgodnie z moją opinią sprzed godziny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Postnacjonalizm...A to żeś wymyślił!!! 
Anna PK., 2020.12.07 o 19:52
Ożenek jest faktycznym dowodem, że brytyjski arystokrata nie jest rasistą. Co do innych motywacji, to nie ma na to żadnych dowodów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
A co powiesz na to? 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.12.08 o 08:24
+www.ottawalife.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
Anna PK., 2020.12.08 o 11:36
To jest krytyka robiona z punktu widzenia opozycji. Nie podoba im się takie czy inne prawo. Ja na tym się nie znam, bo dotyczy polityków, którzy tworzą to prawo,ale dobrze, że coś takiego jest. Jeżeli to ma uzasadnienie, to zapewne ktoś wykorzysta.

Generalnie taki mały żuczek jak ja nie ma z tym nic wspólnego. To są jakieś rozgrywki o problemy ponad naszymi głowami, walka głównie o władzę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
miarka, 2020.12.08 o 12:09
"Generalnie taki mały żuczek jak ja nie ma z tym nic wspólnego. To są jakieś rozgrywki o problemy ponad naszymi głowami, walka głównie o władzę".

To już teraz widać czemu Pani wciąż chce konkretów. Bo Pani ich nie chce widzieć tam gdzie już są podane.

Pisze pani że tu idzie o władzę, ale już nie myśli po co? A w komentowanej przez Panią mojej równoległej notce ma Pani na samym początku wywód o tym, po co władza.

A z tego co wiem, to ekipa aktualnie rządząca Kanadą to na pozór przyjemniaczki, a w rzeczywistości element najgorszy, psychopatyczny, globalistyczno-komunistyczny, zaprzedany najbardziej niemoralnym korporacjom prywatnym.

To stamtąd idzie i na Polskę zaraza CETA, to tam, po przejściu tych stojących na korupcji korporacji prywatnych z pięknych kanadyjskich lasów zostaje na ogromnych połaciach ziemi krajobraz księżycowy, na pewno już nigdy nie nadający się do żadne go użytkowania przez ludzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
Anna PK., 2020.12.08 o 14:22
//z pięknych kanadyjskich lasów zostaje na ogromnych połaciach ziemi krajobraz księżycowy, na pewno już nigdy nie nadający się do żadne go użytkowania przez ludzi.//
W którym miejscu Kanady to widać?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
miarka, 2020.12.08 o 15:04
Trzeba by sięgnąć do publikacji z czasów naszej próby obrony przed umową CETA. To wtedy było dużo takich artykułów i zdjęć.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
Anna PK., 2020.12.08 o 15:15
Las jest wycinany, las płonie, las rośnie... To jest Pański najważniejszy problem?

Generalnie Pan nie ma żadnych problemów, na życie nie narzeka, tylko takie syjonistyczno-komunistyczno-liberalistyczno-globalistyczno-korporacjonistyczne problemy światowe Pana nurtują?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
miarka, 2020.12.08 o 15:36
Naprawdę Pani nie zrozumiała że to nie chodziło o wycinkę, a o rabunkowe wydobywanie z ziemi różnych surowców kopalnych technikami zupełnie dewastującymi dany teren, zwłaszcza przez zanieczyszczenie chemią i zniszczenie stosunków wodnych?

Tu jest właśnie istota zbrodni korupcji kanadyjskich władz przez niemoralne, zbrodnicze korporacje prywatne która spowodowała to zbrodnicze potraktowanie kanadyjskiej ziemi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
Anna PK., 2020.12.08 o 15:40
To jest zmartwienie Kanadyjczyków. A dlaczego Pana to martwi? Innych problemów Pan nie ma?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
miarka, 2020.12.08 o 16:00
Doprawdy? - To już Ziemia nie stanowi jednego ekosystemu? Podobnie i patologie życia politycznego? - Czyż one się nie rozlewają właśnie z Ameryki i na Europę i Polskę?

A Pani to by pewnie chciała piasków jak na Saharze w miejscu lasów Kanady czy tropikalnej puszczy amazońskiej, albo terenów ogrodzonych murem z tablicami zabraniającymi wstępu ze względu na toksyczność dla ludzi, zwierząt i roślin?
Chociaż z tego co tam było widać to korporacje nawet murów tam nie wybudowały.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
Anna PK., 2020.12.08 o 16:06
//Czyż one się nie rozlewają właśnie z Ameryki i na Europę i Polskę?//
A Pan zajmuje się całym światem, zamiast bronić Polski.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
miarka, 2020.12.08 o 16:28
No właśnie o to chodzi żeby bronić.
- Tylko nie chronić od objawów choroby, biorąc znieczulenie czy jakieś inne środki uśmierzające, a zachować zdrowie przez powodowanie żeby nie było jej w ogóle, a nie będzie kiedy ustaną jej przyczyny.
Teraz to by już należało Kanadę ogrodzić wysokim murem jak chcą mieć jaki rząd.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
Anna PK., 2020.12.08 o 16:51
Kanada jest otoczona z trzech stron oceanami. Spokojnie.
Trzeba znać geografię.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
miarka, 2020.12.08 o 19:13
A jak wiatr od Kanady zatruje Ocean?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A co powiesz na to? 
Anna PK., 2020.12.08 o 20:27
A ja na to jak na lato.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑