słowa kluczowe: iluzje, pycha, strach.
Polska2020.11.21 09:38

Może się nie spodobać, ale ...

 
 


 
Andrzej Saramonowicz :


O PRZEWADZE OWCZEGO SERA NAD OWCZYM PĘDEM

Owszem, wiem, że mamy najlepszą husarię w dziejach świata i nawet Stany Zjednoczone, choć mocarstwo, takiej nigdy nie miały.
 Wiem też, że o włoskiej armii mówiło się, że istnieje tylko po to, by austriacka miała z kim wygrywać. 
Ale jem właśnie teraz pecorino - który jest dla mnie najlepszym serem na świecie - i uświadamiam sobie po raz kolejny, że włoska duma narodowa (na pierwszym miejscu naturalmente kuchnia, a nie bohaterscy polegli) bardziej do mnie przemawia.
 I że znacznie częściej czułem się w życiu szczęśliwy z powodu włoskiego sera podpuszczkowego z owczego mleka niż dzięki formacji ciężkozbrojnych wojów ze sztucznymi piórami nad polskim tyłkiem, zwłaszcza historycznym.

Mam już naprawdę w najgłębszym kącie mojej polskiej dupy współczesnej te wszystkie pierdoły, którymi impotentny sobiepanek z Żoliborza oraz jego przygłupia kamaryla zatruwają od kilku dekad tzw. narodową duszę.
 Te banialuki o dawnych bohaterach jako wzorach do naśladowania tudzież o krwi własnej radosnym przelewaniu. 
Te pohukiwania "cześć i chwała" oraz "śmierć wrogom". 
Te pomniczki ze spiżu i pustosłowia. 
Te izdebki wspominków narodowych. 
Te marsze dwuzwojowych patriotów. 
Te baldachimy nad świętopietrzem i pedofilią.
 Ten daltonizm, co z wielobarwności świata widzi tylko biało-czerwone plamy. 
Ten cały pseudopatriotyczny, wulgarny syf. 
Ten kupaż testosteronu, ciemnoty i agresji przykrywającej lęk przed własnym bezznaczeniem. 
Ta zatruta trójca zamku, mogiły i kościoła. 
Na szrot z tym całym gównem. 
Jebać.

I nigdy przenigdy nie zapominajmy, że ci wszyscy bohaterowie, którzy w ostatnich trzech stuleciach oddawali życie za ojczyznę - a którymi dziś byle łachudra gębę sobie wyciera - musieli to zrobićbo wcześniej, doprowadzając Rzeczpospolitą na skraj śmieszności i bezsiły, rządzili nią tacy sami hochsztaplerzy, jakich mamy obecnie.
( wyróżnienie Z.J.)

I nie zapominajmy też, że żadnemu z tych bohaterów nie marzyło się męczeństwo, żaden z nich również nie śnił o śmierci. 
Zostali do tego zmuszeni przed nieudaczników, zdrajców, tchórzy, karierowiczów, oszołomów, złodziei, koniunkturalistów i podobnych im skurwysynów, którzy w czasach świetności Rzeczpospolitej wysysali z niej życie bez opamiętania.
 ( podkreslenie Z.J.)

Nie dajmy sobie również wmówić, że ci wszyscy nieszczęśnicy, co polegli dla odzyskania polskiej wolności (wolności, której nie odebrali nam źli i podstępni sąsiedzi; to zrobili nasi nieudolni i zdradzieccy rodacy sprzed wieków), że ci wszyscy nieszczęśnicy chcieli, byśmy i my - kolejne po nich pokolenia - za to samo umierali.
Pamiętajmy na zawsze, że ci nasi polegli z przeszłości nie byli jakimiś powalonymi sadystami, którzy następnym generacjom również życzyli wejścia w patologiczny korowód śmierci i cierpienia nazywany przez degeneratów z prawicy i Kościoła polskim patriotyzmem.
 Ci ludzie właśnie dlatego byli bohaterami, ponieważ walczyli o to, byśmy my - ludzie z następnych polskich pokoleń - mogli egzystować w spokoju i bez żadnych emocjonalnych na nas wymuszeń. 
Byśmy mogli żyć, jak chcemy, kochać , jak chcemy i wierzyć, w co chcemy.
I byśmy mogli jeść taki, kurwa, ser, na jaki nam tylko przyjdzie ochota. 
Per esempio włoski.


 

186 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Może się nie spodobać, ale ... 
Zbigniew Jacniacki, 2020.11.21 o 09:48
Komentarze pod postem Andrzeja Saramonowicza
Michał Mrozowski
Pan widzę na nowo pisze historię. Tak po komuszemu. Dla pana i panu podobnych nie do wyobrażenia jest fakt oddania życia za ojczyznę i że byli ludzi dla których liczyło się coś więcej niż kicha zapchana owczym serem. A sam czyn oddania życia dla ojczyzny był najwyższym honorem. Przez takich jak Pan nasz kraj z pod okupacji niemieckiej trafił po okupację radziecką. Ale każdego komunistę charakteryzuje to, że honoru nie ma. Niby mu o tym mówili w szkole ale na tym się skończyło.Teresa Janowska
Michał Mrozowski i jak zawsze czytanie ze zrozumieniem leży!Anilach Anilach
Michał Mrozowski Proponuję, żeby Pan przeczytał jeszcze raz ale ze zrozumieniem. Tylko tyle.


Anna Dudzińska
Michał Mrozowski albo pan nie przeczytał całego tekstu, albo ma pan problem z czytaniem ze zrozumieniemBeata Podlaska
Michał Mrozowski Szkołę podstawową i średnią przechodziłam w komunie, ale i tam uczono czytania ze zrozumieniem.Kuba Kałużny
Skoro "patrioci" nie potrafią czytać, a nawet jeśli to nie rozumieją znaczenia prostych zdań, to nie ma się co dziwić że w tym kraju jest jak jest.


Jarosław Malinowski
Michał Mrozowski Był sobie taki generał, Patton się nazywał, i trafnie określił patriotyzm - patriotyzmem nie jest oddawanie życia za swoją ojczyznę, a spowodowanie, by wróg, który ją najechał, się wykrwawił. Jak wszyscy patrioci dadzą się zabić za Ojczyznę, to ta Ojczyzna przestanie istnieć, bo i nie będzie wtedy tegoż narodu. Ale widać, że Pan z tych nienachalnie inteligentnych, z wypranymi mózgami pseudopatriotycznym bełkotem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Może się nie spodobać, ale ... 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.11.21 o 14:01
Włosi mają większą szansę przeżyć bo swoją dumę opierają na czymś konkretnymi, bliskim każdemu.

Nam każą czcić klęski. Im większa klęska tym większa hucpa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Może się nie spodobać, ale ... 
miarka, 2020.11.21 o 11:23
Z jednej strony racja, bo przeważnie zamiast "obchodzić rocznicę|, należałoby ogłaszać dzień żałoby narodowej, ale z drugiej strony nie można zgodzić się z takim"
"bo wcześniej, doprowadzając Rzeczpospolitą na skraj śmieszności i bezsiły, rządzili nią tacy sami hochsztaplerzy, jakich mamy obecnie".

Nie można, bo to nie ta skala.
Obecnie nie mamy do czynienia z hochsztaplerami, tylko zdrajcami i satanistami ludobójcami (zwłaszcza po linii ideologii poprawności politycznej i prawnictwa), oraz psychopatami opętanymi ideologiami władzy dla władzy, z ideologiami syjoniznu i globalizmu-komunizmu włącznie), nawet już nie mówiąc o takich "drobiazgach" jak faszystami i terrorystami państwowymi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑