słowa kluczowe: Armenia, Azerbejdżan, kapitulacja, paszynian.
Świat2020.11.10 23:29

Rosja. Stolica Karabachu jest bezpieczna.

 
 
Rachunek do zapłaty rusofob Paszynian otrzyna od narodu ormiańskiego.
 

Stolica Karabachu jest bezpieczna - i oto dlaczego.

Chociaż oficjalnie nie mówi się o tym ale : 

  Incydent nad terytorium Armenii którego dopuścił się Azerbejdżan z rosyjskim helikopterem był dla Rosji sygnałem że czas poskromić zapędy Azerbejdżanu i Aliejwa. Czerwona linia ze strony Aliejwa została przekroczona.

 Jak wiadomo z oświadczenia Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, rosyjską operacją pokojową będzie kierować kwatera główna, która będzie zlokalizowana w Stepanakercie w stolicy Republiki Górskiego Karabachu.

Jak donosi RUSSIA TV, pięć wojskowych samolotów transportowych Ił-76 rosyjskich sił powietrznych odleciało dziś rano do Karabachu. O 6:00 czasu moskiewskiego rozpoczęła się misja pokojowa.

Przypomnijmy, że sytuacja na froncie karabaskim w ostatnich dniach rozwijała się w taki sposób, że utrata stolicy Stepanakerta była tylko kwestią czasu (paru dni). 

Teraz, zgodnie z warunkami porozumień pokojowych, Erewan musi zwrócić Azerbajdzanowi  wiele terytorium m.i.n. region Kelbajar do 15 listopada, a region Łaczin do 1 grudnia 2020 r. Dla za  Armenii uzgodniono za pośrednictwem Rosji  że pozostaje korytarz Lachin o szerokości pięciu kilometrów, który zapewni połączenie Górskiego Karabachu z Armenią. 

Miasto Shusha (Szuszi), które Armenia straciła jeszcze wcześniej  po toczonych walkach na rzecz Baku, nie dotyczy tej pozycji.

Do 20 listopada Armenia musi przekazać Azerbejdżanowi Agdam i należącą do niego część regionu Gazakh.

Jednym słowem Paszynianin swoimi wrogimi działaniami na przestrzeni dwóch lat przeciwko Rosji zrobił nie tylko spustoszenie w relacjach Armenii z Rosją którą szkalował mizgając i śliniąc się do USA i do UE ale także zniszczýł sam Górski Karabach. Licząc na sojuszników z za oceanu Pentagonu  i  z Brukelii .

Teraz przyjdzie mu zapłacić za swoją rusofobiczną polityję w imię interesów Zachodu a nie Ormian i Armenii

Ci którzy Paszynina  przy pomocy ulicznych burd i rzucanych kamieni wynieśli na piedestały teraz zapewne zrzucą go z piedestału i przykryją kamieniami. Ku jego zdradzie i "chwały" !!!

 

 

180 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Rosja. Stolica Karabachu jest bezpieczna. 
MONACO, 2020.11.10 o 23:32
Sprawa kapitulacji Paszyniana jest jaśniejsza niż by mogło się wydawać.

~~~~~~~~~~~~~~~

„Paszynian prowadził Armenię do porażki w Karabachu w całkowicie wyraźny i znaczący sposób.
Podczas gdy Azerbejdżański Sztab Generalny pracował przez kilka lat pod dowództwem tureckiej armii doświadczonej w wojnie z Kurdami i Syryjczykami, Paszynian (Erewan) rozwiązał cały sztab
związany współpracą z Rosją i rozpoczął czystki w armii armeńskiej.

Zamiast przygotowywać się do wojny, która była nieunikniona już od 27 lat i budować umocnienia, gromadzić broń i przeprowadzać szkolenia bojowe wszystkich jednostek wojskowych, Paszynian doprowadził Armenię do zachodniej "demokracji" . Budując to dzieło na robieniu przez 2 lata z Rosji glównego wroga.

„Zamiast każdego ranka zaczynać od studiowania mapy świata, na którym Armenia jest otoczona przez wrogów, a potem co rano wysyłać Putinowi telegram z zapewnieniami o lojalnych uczuciach, życzeniem zdrowia i dobrobytu, to ten idiot lub jeszcze gorzej bo zdrajca żywotnych interesów wlasnego ormiańskiego narodu Paszynian nie spełnił nawet jednej grzecznej prośby skierowanej do Rosji jako jedynego gwaranta przetrwania Armenii. I Paszynian powinuen dla dobra Arnenii zostawić naród ormiański w spokoju,

Warto przypomnieć, że ​​w 1660 r. Kupcy ormiańscy podarowali carowi Rosji Aleksiej Michajłowiczowi słynny „Diamentowy Tron” na znak lojalności.

„A ich następca, idiot Paszynian, nawet zgodnie ze standardowym protokółem dyplomatycznym, nie przyjechał na lotnisko, podczas wizyty Putina w Armenii 1 października 2019 roku.

Zgodnie ze „wschodnim protokołem”, który Paszynian miał wchłaniać z mlekiem matki, było to równoznaczne z otwartą zniewagą, która nie mogła pozostać bezkarna ”-

Putin wie jak postępować z gnomem ulicznym który obją stanowisko premiera nie po przez demokratyczne wybory ale za pomocą zidiociałego tłumu i rzucanych przez tych kretynów kamieni na poprzednią władzę. Władzę która utrzymywała przyjazne relacje z Rosją, jako jedynym faktycznym gwarantem bezpieczeństwa Armenii.

A teraz za debilizm władzy i głównego rusofoba sprawcy Paszyniana przyszło Armenii niestety słono zapłacić.
Utratą terytorium starych chrześcijańskich kościołów i co najgorsze grobami ponad 2000 zabitych i nieznane ilości okaleczonych ludzi, rannych.

Paszynian i jego poplecznicy powinni zostać osądzeni i ponieść za zdradę interesów narodowych konsekwencje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja. Stolica Karabachu jest bezpieczna. 
Jarosław Ruszkiewicz, 2020.11.10 o 23:43
Wszyscy, którzy stawiają na USA i NATO źle kończą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja. Stolica Karabachu jest bezpieczna. 
MONACO, 2020.11.10 o 23:54
A już z pewnością ci wszyscy którzy sąsiadują z Turcją i są słabymi małymi państwami.

Pozdr. :))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑