słowa kluczowe: Chiny, USA, człowiek, globalizacja.
Świat2020.11.07 20:55

Ludzkość , życie i postęp.

 
 
Obserwując  historię rozwoju ludzkości na Ziemi, można zauważyć pewne prawidłowości.
 
1. Pierwszym czynnikiem, który powodował postęp w rozwoju ludzkości był rozwój techniki i technologii. Człowiek przeszedł historię od budowania narzędzi z kamienia łupanego, do lotów kosmicznych. Jednocześnie człowiek podnosił swoją wiedzę w rozumieniu otaczającego świata.
2.Całą swoją zdobycz  w zakresie wiedzy i w zakresie  budowy nowej technologii, człowiek zastosował do prowadzenia coraz to większych zdobyczy materialnych i poprawienie jakości życia.
3.Wszystkie te wysiłki człowiek robi po to, aby zdominować drugiego człowieka.
I tak poczynając od życia plemiennego, do rozwoju demokracji, człowiek jest nastawiony na konkurencję. Rozwój ludzkości jest motywowany wyścigiem wygrania pierwszeństwa pod każdym względem i dominowania nad innymi ludzmi.
Formy podboju, dominacji zmieniały się w czasie: było niewolnictwo, zależność feudalna, zdobycze kapitałowe. I już w kapitalizmie możemy dostrzec wraz z rozwojem w czasie pewne podziały: kapitalizm prywatny, własność  państwowa, globalizacja...
Były podboje świata za pomocą wojen, kolonizacji, a teraz mamy podbój świata poprzez technologie. Wszędzie na świecie jest Google, używamy takich samych komputerów, telewizorów, samochodów...itp.
Podbój globalny nie ogranicza się do globalizacji materialnej, ale też następuje globalizacja pod względem kultury. Wszędzie można się porozumieć w języku angielskim, zaczynając od Ameryk, poprzez Europę, Rosję i Chiny... Wszyscy ludzie na świecie ulegają tej samej modzie, słuchamy tej samej  muzyki, oglądamy te same filmy i czytamy te same ksiązki...Choroby i leczenie też mamy globalne.
Jeżeli człowiek dalej będzie się rozwijał w taki sam sposób, to jaki będzie  następny etap?
Marksiśći prorokowali globalny komunizm i nawet zaczęli jego budowę. Niestety ponieśli klęskę. Marksiści  nie  wzięli po uwagę, że kazdy etap rozwoju musi być podparty odpowiednim rozwojem technologicznym. Nie można przeskoczyć etapów rozwoju sterowaniem odgórnym.  Postęp  rozwoju ludzkości  może tylko nastąpić oddolnie. Zawsze tak było, poprzez bunty niewolnicze, do rewolucji burżuazyjnej, aż do etapu kiedy cały świat, cała ludzkość Ziemi będzie jedna wielką wioską.
Następny etap możemy nazwać umownie komunizmem, ale  to nie będzie komunizm identyczny jaki budowali marksiści. Następuje likwidacja na świecie głodu, wspólna troska o klimat i jakość  przyrody na Ziemi, humanitarne prawo dla ludzi i zwierząt.  Teraz jest też wyścig i to w każdym zakresie, nie tylko technologii, czy zasobów materialnych: kto jest bardziej demokratyczny, bardziej humanitary, tolerancyjny,
Dzisiejsze podboje prowadzone przez Chiny nie  polegają na siłowym zniewoleniu, ale na podnoszeniu rozwoju materialnego.
Już powoli zaczyna  się  podbój Kosmosu i jeżeli oczywiście człowiek   przez przypadek, nie spowoduje własnej zagłady to ten podbój kiedyś będzie skuteczny. 

62 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Ludzkość , życie i postęp.   
Andrzej.Madej, 2020.11.10 o 18:56
Przepraszam za wsobne odniesienie, ale słyszę w Pani otwartości dla Chińskiego autorytaryzmu łopotanie białej flagi. Żal.
Ja pozostaje przy europejskiem drogowskazie cyfrowej humanizacji gospodarowania, respektującej spójnię wolności i własności.
Bom nie z soli ani z roli :)

+xn--niepodlegy-i0b.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ludzkość , życie i postęp. 
Anna PK., 2020.11.10 o 20:30
Dziękuję, że Pan mnie zauważył.

Ja jestem mały żuczek, obserwuję i opisuję, świat się toczy nie zwracając uwagi na mnie i takich jak ja. Ja Chin nie popieram, bo mam słowiańskie rysy, ale piszę to co widzę. A chińskie 5G wkracza nie zwracając uwagi na granice państw czy kontynentów.

//Ja pozostaje przy europejskiem drogowskazie cyfrowej humanizacji gospodarowania, respektującej spójnię wolności i własności.//
Powodzenia. Europa jest polem bitewnym konkurujących sił postępu cyfryzacji i bitwa jest daleka jeszcze od ogłoszenia zwycięscy.

//„Gdyby Niemcy podjęły decyzję, która doprowadzi do wykluczenia Huawei z rynku niemieckiego, będzie to miało konsekwencje” - powiedział ambasador Wu Ken w sobotę na spotkaniu Handelsblatt. „Rząd chiński nie będzie stać bezczynnie”.
Administracja prezydenta Donalda Trumpa starała się pozyskać sojuszników USA, którzy wypchną Huawei jako dostawcę 5G. Pozew przeciwko Federalnej Komisji Łączności w tym miesiącu był ostatnią próbą Huawei w walce z sankcjami i ograniczeniami, które zagrażają największemu na świecie biznesowi sieciowemu.//
+www.bnnbloomberg.ca

Jak bitwa o Europę się zakończy i opadnie kurz bitewny, to dopiero się Pan zorientuje, czyim jest Pan jeńcem. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ludzkość , życie i postęp.   
Andrzej.Madej, 2020.11.10 o 20:51
Pisze Pani:
Jak bitwa o Europę się zakończy i opadnie kurz bitewny, to dopiero się Pan zorientuje, czyim jest Pan jeńcem. Pozdrawiam.

Moja śp. Mama rodem z Kresów.
Też pozdrawiam :)
AM
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ludzkość , życie i postęp. 
Anna PK., 2020.11.10 o 21:06
//Moja śp. Mama rodem z Kresów.//
A jakie to ma znaczenie w tym kontekście? Kresy już przeszły do historii i z roku na rok są bardziej romantyczne, chociaż to był teren wielkiej biedy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ludzkość , życie i postęp.   
Andrzej.Madej, 2020.11.11 o 07:25
Kresy były terenem biedy ale również wolności, solidarności i samorządności.
Ważne powiązanie na trudne czasy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ludzkość , życie i postęp. 
Anna PK., 2020.11.11 o 14:57
To by się zgadzało. Pochodzę z terenów pogranicza, wieś otoczona lasami gdzie przez długie lata nie docierała komunikacja z metropolią. Wieś z mieszanymi religiami, a zwarta, uczciwa, współpracująca...
Nigdy nikomu nie zginął ani snopek zboża, ani płótno bielone na łące, drzwi nie były zamykane,...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

podobna tematyka

Jarosław Ruszkiewicz
Chiny zdecydują o końcu hegemonii USA (Świat)
Anna PK.
Rosnąca potęga Chin. (Gospodarka, ekonomia)
Jarosław Ruszkiewicz
Geopolityka a świat postCovidowy (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
USA czyli Imperium Dobra kontratakuje w Iraku (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
Czy Chiny poprą Iran? (Świat)
Anna PK.
W Ameryce idzie nowe... (Świat)
Anna PK.
Jak oszukać prezydenta... (Świat)
Anna PK.
Polityka zagraniczna Joe Bidena i Rosja (Świat)
Anna PK.
Chiny w Zatoce Perskiej. (Świat)
Alfax
W cieniu Covid -19 "pandemii " Rosja i Chiny ! (Świat)

© niepodległy.pl 2019-2020   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑