słowa kluczowe: 5G, Rosja, polityka, wolność.
Świat2020.11.07 08:13

Sieć 5G w Rosji.

 

Sieci piątej generacji (5G) są i będą budowane w Rosji wyłącznie w oparciu na własnej technologii .

 

Rosja w kwestii uniezależnienia i bezpieczeństwa. 

Ani chińska ani europejska ani amerykańska sieć 5G.

Sieci piątej generacji (5G) będą budowane w Rosji wyłącznie w oparciu na własnej technologii


 

O tym oświadczył szef Ministerstwa Finansów Maksut Szadajev. Według ministra już przewidziano na to dodatkowe środki finansowe.

Taką decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa. Zarazem podjęto też decyzję polityczną, że cała technologia i cały sprzęt, który zostanie użyty do stworzenia sieci 5G, będzie pochodził w oparciu o rosyjską technologię i będzie cały sprzęt produkcji rosyjskiej - podkreślił Szadajev podczas posiedzenia Rady Federacji.

Szef Ministerstwa Finansów wyjaśnił też, że ta decyzja zapadła w  uzgodnieniu z MON i innymi organami i uzyskano częstotliwości, które można wykorzystać do budowy sieci 5G całkowicie niezależnej od obcych technologii. Ponadto przygotowano i uzgodniono plan konwersji pola w celu oczyszczenia tych częstotliwości z zakresu wojskowego i przeniesienia tym samym ich na inne zakresy.

Wcześniej Szadajev poinformował, że planowane jest całkowite uwolnienie zakresu częstotliwości 4,8-4,9 GHz które są do dyspozycji organów ścigania i przekazanie tych częstotliwości na rozwój sieci 5G w Rosji. Według odstępnego info, teraz rosyjscy operatorzy komórkowi obecnie testują  komunikację piątej generacji w pasmach - 25,25-27,5 GHz i 4,9 GHz. i są używane tylko jako dodatkowe w stosunku do głównego zakresu. Pod koniec lipca 2020 roku MTS otrzymał pierwszą licencję w Rosji na świadczenie usług mobilnych 5G / IMT-2020 w paśmie 24,25-24,65 GHz w 83 regionach kraju. Zgodnie z programem Gospodarka Cyfrowa, trwały zasięg takiej sieci to ponad 10 mln miejscowości na terenie kraju i powinien być zapewniony do 2022 r. A we wszystkich rosyjskich miastach liczących co najmniej 1 mln mieszkańców - do 2024 r. Tak więc Rosja buduje swoją i w oparciu wyłącznie o swoją technologię sieć 5G.

Rosja doświadczona ze strony Zachodu próbami chamskiej ingerencji w jej sprawy po przez stosowane bezprawne sankcje nie pozwoli już więcej na manipulacje, szantaż, naciski tej zachodniej przestępczej mafii z siedzibą w Brukselii i w Waszingtonie. Degeneraci na Zachodzie nie będą mówić i narzucać jak Rosja ma prowadzić swoją politykę zagraniczną i wewnątrzną oraz jak ma dbać o Moskwa interesy Rosji. 

Jak  widać to można obejść się bez chińskiej czy innej obcej technologii gdy celem jest troska i dbanie o bezpieczeństwo ojczyzny (państwa)  i o prawdziwą  niezależność od obcych służby i wpływów, szpiegów, szantażu i sankcji.

 
 
Prognoza zasięgu 5G w Rosji na lata 2020-2025 Opublikowane przez D.Elagina, 16 października 2020 r Ta oś czasu przedstawia prognozę zasięgu sieci 5G w Rosji od 2020 do 2025 roku. Na przestrzeni obserwowanych lat spodziewano się stałego wzrostu zasięgu sieci 5G. Oczekuje się, że w 2020 roku z sieci 5G będzie korzystać 22 procent populacji. Przewiduje się, że do 2025 r. Liczba ta osiągnie 81 procent Rosjan. Prognoza zasięgu sieci 5G w Rosji w latach 2020-2025 

195 odsłon średnio 1 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑