słowa kluczowe: Chiny, Rosja, dolar.
Świat2020.10.31 04:31

W cieniu Covid -19 "pandemii " Rosja i Chiny !

 
 
W cieniu Covid -19 " pandemii " następuje uniezależnienie się od amerykańskiego dolara !  
Nowy niezależny system walutowy.. Rosja i Chiny zacieśnieniają współpracę. Główny cel to uwolnić świat od amerykańskiego dolara.
 

 

Rosja przekieronkowuje swoją uwagę w kwestiach handlu i finansów na Wschód. 

Można współpracować ?  Można  !  

 

 

W cieniu Covid-19 zacieśnia się współpraca Rosji z Chinami.

Likwidacja zależności handlu od amerykańskiego dolara i imperializmu. 

Nowy niezależny system walutowy. W Unii EuroAzjatyckiej we współpracy z Chinami. 

Wspólny system monetarny i finansowy jest korzystny zarówno dla Moskwy, jak i dla Pekinu oraz dla państw należących do Unii Euroazjatyckiej. Dzięki temu skończy się amerykański szantaż i bezprawne ze względów politycznych i ekonomicznych jak w przypadku (Nord Stream II) sankcje lub zamrażanie obcych kont.

Siergiej Glazyev, minister integracji i makroekonomii Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, który niedawno ściśle współpracował z Chinami, wzywa do stworzenia nowego euroazjatyckiego systemu monetarnego i finansowego w przypadku braku jednej waluty we wspólnym bloku. Według South China Morning Post pomoże to wspieranemu przez Rosję blokowi gospodarczo-handlowemu uniezależnić się od dolara amerykańskiego i euro w handlu wewnętrznym i transakcjach z Chinami, co leży w interesie Pekinu i Moskwy.

Współpraca między Chinami a pięcioma państwami członkowskimi Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej została wzmocniona przez chińską Inicjatywę Jedwabnego Szlaku.

Jednak według South China Morning Post, w przeciwieństwie do 19 z 27 krajów Unii Europejskiej, członkowie EuroAzjatyckiej Unii Gospodarczej nie mają wspólnej waluty,więc minister integracji i makroekonomii Unii EuroAzjatyckiej Siergiej Głaziew wzywa do stworzenia nowego euroazjatyckiego systemu monetarnego i finansowego w sytuacji braku jednej waluty w istniejącym Euroazjatyckim bloku.

W rezultacie wspierany przez Rosję blok gospodarczy i handlowy zmniejszy swoją zależność od dolara amerykańskiego i od euro w handlu wewnętrznym i transakcjach z Chinami.

Glazyev powiedział na forum, że w ramach współpracy Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej z Chinami, Unia zwiększy wykorzystanie walut narodowych, aby zminimalizować ryzyko. Rosja i Chiny stworzyły własne systemy płatności, system elektronicznej wymiany informacji między bankami, ale uczestnicy biznesu nadal bardzo opieszale korzystają z tych elementów infrastruktury i nadal pracują w obcych walutach.

" Uważam, że konieczne jest radykalne odwrócenie sytuacji, stworzenie własnego euroazjatyckiego systemu monetarnego i finansowego. Zabezpieczałby nas przed ryzykiem i byłby niezawodny, przejrzysty, wygodny, skuteczny i nie byłby uciążliwy dla uczestników biznesu ”- powiedział Glazyev.

Według EAEU w tej chwili w Unii około 50% płatności dokonywanych jest w walutach krajowych, a w handlu z Chinami udział walut krajowych jest jeszcze niższy - 15%.

Glazyev podkreślił także pilną potrzebę ustabilizowania kursów walut narodowych krajów wspolnego bloku. Stworzenia euroazjatyckich mechanizmów wymiany i cen oraz wprowadzenia zachęt do handlu walutami narodowymi. 

Tę propozycję tłumaczy fakt, że Rosja i Chiny od jakiegoś czasu zmniejszają swoją zależność od dolara.

Ponieważ od 2014 roku Stany Zjednoczone wykorzystują swoją kontrolę nad światowym systemem finansowym do nakładania sankcji na Rosję i nacisków i szantażów na inne kraje.Poza tym pogarszają się relacje USA-Chiny, Chiny próbują także przyspieszyć przyjęcie juana w globalnych płatnościach, aby zmniejszyć skutki konfliktów ze Stanami Zjednoczonymi.

Według Centralnego Banku Rosji i Federalnej Służby Celnej tylko 46% dwustronnego handlu między Rosją a Chinami odbyło się w I kwartale br. W dolarach, po raz pierwszy udział wykorzystania dolara spadł poniżej 50%. Obecna sytuacja zasadniczo różni się od sytuacji z 2015 r., Kiedy prawie 90% handlu dwustronnego odbyło się w dolarach amerykańskich.

Oprócz handlu Moskwa i Pekin starają się także zacieśnić współpracę finansową, aby przyspieszyć proces odchodzenia od dolara. Moskwa oświadczyła, że planuje po raz pierwszy wyemitować swoje obligacje w juanie, mając na celu zainteresowanie chińskich inwestorów rosyjskimi aktywami i pomoc w ustaleniu punktów odniesienia dla opcji zabezpieczających rubla i juana, omijając całkowicie użycie dolara amerykańskiego.

Oryginalne wiadomości z IN OTV:   

 

 

Współpraca zawsze popłaca, a wojna wszystko niszczy i życie ludzkie skraca !

 

 

158 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: W cieniu Covid -19 "pandemii " Rosja i Chiny ! 
Anna PK., 2020.10.31 o 14:57
Czy Autor wie co jest tego palącym powodem?
Amerykańskie ogromne zadłużenie.

1/ Ameryka drukuje dolary na rozruch gospodarki pocovidowej. Tylko w 2020 nadrukowano już $7 bil.
2/Banki mają bardzo niskie stopy procentowe, czasem nawet ujemne.
3/Kraje wyzbywają się amerykańskich papierów dłużnych, bo na nich nie zarabiają z powodu niskich stóp procentowych.
4/Wartość dolara tym samym spada coraz bardziej.
5/Obroty w US dolarze powodują zakłócenia cen w obrotach międzynarodowych, tj. nie odzwierciedlają sytuacji giełdowej danych towarów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W cieniu Covid -19 "pandemii " Rosja i Chiny ! 
Leonardo da Vinci, 2020.11.01 o 00:34
Czekam dnia kiedy US-dolar stanie się juź tyko papierem do WC.

+image.ceneostatic.pl

Wówczas świat odetchnąć będzie mógł z ulgą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W cieniu Covid -19 "pandemii " Rosja i Chiny ! 
Alfax, 2020.11.02 o 06:39
Tak szybko to nie nastąpi :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W cieniu Covid -19 "pandemii " Rosja i Chiny ! 
Alfax, 2020.11.02 o 06:42
Tak autor doskonale o tym wie :)

Drukowanie dolarów na potrzeby amerykańskiego rządu jest tam powszechne. Obecnie Stany Zjednoczone nie są w stanie powiedzieć, określić ile US $ jest w obiegu na świecie.

Aż jest to bardzo dziwne że US$ ma jeszcze uznawaną na świecie w operacjach międzynarodowych walut taką wartość bez pokrycia w złocie czy w ilości wytworzonych towarów.

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

podobna tematyka

Anna PK.
Serbia - państwo frontowe. (Świat)
Anna PK.
Chiny w Zatoce Perskiej. (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
Chiny zdecydują o końcu hegemonii USA (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
Geopolityka a świat postCovidowy (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
USA czyli Imperium Dobra kontratakuje w Iraku (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
Czy Chiny poprą Iran? (Świat)
Anna PK.
St. Petersburg (Kultura i sztuka)
Alfax
USA - UKRAINA vs ROSJA cel ! (Świat)
Alfax
Sytuacja między Rosją a Białorusią. (Świat)
MONACO
Nawalny się obnażył , Rosja vs Zachód. (Świat)

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑