słowa kluczowe: klamstwo, prawda, rzeczywistosc.
Świat2020.10.30 19:41 20:48

Kłamstwa i codzienne życie każdego z nas.

 
 

Świat pogrążony jest w kłamstwie. Tak było, jest i będzie.


 

 


Kłamstwo.

Wieczny towarzysz ludzkiego życia.

Kłamstwo jest obecne na całym świecie. 

Prym wiodą rządzący liderzy, wszelkiej maści politycy, opłacani dziennikarze i zwykli oszuści pracujący dla siebie i ci dobrze wyszkoleni pracujacy dla banków udzielających kredytów, " dobrych rad " i spekulanci oszuści w ponadnarodowych korporacjach czy na gieldach.

A zwykli zjadacze chleba ?

Są także nie bez winy. Dorośli zakłamani wychowują swoje dzieci w kłamstwie. Czasem uważanym za tzw niewinne kłamstwo jak na przykład, wmawiają dzieciom wiarę w Świętego Mikołaja, że istnieje i przynosi podarki.

Są jednak ludzie którzy przynajmniej starają się żyć nie klamiąc i być szczerymi. Co wcale nie jest dla nich takie łatwe w ogólnie zakłamanym świecie. Są też niestety kręgi (polityczne) gdzie kłamstwo jest bardziej cenione i tolerowane niż prawda.

Mówiący prawde są nie niewygodni, niedostosowani, nieakcepotowani przez świat zakłamanych istot zwanych ludźmi.

Uczciwi ludzie wśród takich będą izolowani, nie zrobią kariery politycznej, nie zostaną liderami partii ani prezydentami czy premierami.

Sztuka kłamstwa.  Z punktu widzenia psychologii .

W moim rozumieniu to : 

W przypadku kłamstwa w grę wchodzi zamiar, który może wystąpić w różnym stopniu. A celem jest wyrządzenie komuś krzywdy.

Jeśli ktoś fałszywie twierdzi, że ma wykształcenie akademickie, to jest kłamstwo. Jeśli ktoś twierdzi, że ktoś popełnił  przestępstwo i doskonale  wie że to nieprawda, to jest to ewidentne kłamstwo .

Jeśli ktoś ma dane, wiedzę na temat nagannego czynu ale nie odnosi się do i milczy, to jest to też stopień zamiaru zatajenia prawdy. Powinien był, mógł powiedzieć prawdę. Można do tego zastosować pojęcie kłamstwa.

Oskarżenie o kłamstwo jest ciężkie, z eufemizmami takimi jak „mówienie nieprawdy” nie bierze się pod uwagę, czy istnieje zamiar. 

Kłamstwo może prowadzić do przestępstw, takich jak fałszerstwo, zniesławienie, oszustwo lub krzywoprzysięstwo lub skazanie niewinnych za nie popełnione przestępstwo. 

„Białe kłamstwo”

Ma na celu osiągnięcie tzw dobrej sprawy i dlatego jest oceniane łagodniej.

 Choroba psychiczna.

W pseudologii fantastica choroby psychicznej fałszowanie pamięci staje się tak silne, że jest akceptowane jako prawda dla cierpiącego.

Jeśli następnie wypowie te fałszywe „wspomnienia”, nie kłamie w ścisłym znaczeniu tego słowa. To samo dotyczy osób cierpiących na urojenia. W końcu to, co twierdzą, jest prawdą. Tylko przez zastosowanie określonego sposobu zadawania pytań (lejek) można złamać wiarę we własną prawdę.

Ponadto istnieje tak zwane kłamstwo patologiczne. Patologiczny kłamca, w przeciwieństwie do pseudologicznego kłamcy, wie bardzo dobrze, że jego twierdzenia są nieprawdziwe, ale nie może powstrzymać odruchu kłamstwa.

W Narcissistic Personality Disorder kłamca mówi o swoich potrzebach lub największych planach, które mogą doprowadzić do sukcesu, ale jego plany są często niewykonalne.

Tak niestety działa ludzki świat od tysięcy, tysięcy lat. Świat, pełen zakłamania  (kłamstwo istnieje już w samej rodzinie), świat pełen obłudy, podwójnych standardów, hipokryzji i wyrafinowanych oszustw.

Tak ogólnie to według oceny. 

■  1% populacji to radykalna uczciwość.

■ 94% to zwykli ludzie, którzy mieszczą się w granicach przyzwoitości.

■ 5% to patologiczni kłamcy: narcyzi i psychopaci.

Wiadomo też, którzy ludzie kłamią bardziej żywiołowo niż inni:

Ekstrawertycy kłamią częściej niż introwertycy.

Inteligentni ludzie kłamią łatwiej niż ludzie mniej inteligentni.

Sławne dzieci kłamią częściej niż mniej popularne dzieci.

Psychopaci i narcyzi kłamią częściej niż zdrowi psychicznie.

Politycy kłamią zdecydowanie łatwiej i bez skrupułów dużo częściej niż obywatele

Znakomici kłamcy neutralizują krytyczne zdolności innych, dając czarujące komplementy i inne życzliwości. 

Taka jest PRAWDA o ludzkiej naturze .

Zdolności intelektualne człowieka wyróżniają go wśród zwierząt. Ponieważ może nie tylko tworzyć cudowne rzeczy i niszczyć totalnie wszystko ale patrząc drugiej osobie prosto w oczy bez żadnych skrupułów, może patrzeć i kłamać !   

Jednak dla dobrego obserwatora to oczy mówią prawdę !

Taka jest PRAWDA o wyjątkowej naturze człowieka. 

                  Pytanie :  Czy te oczy mogą kłamać  ? 

 

 

114 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑