słowa kluczowe: Agresja, psychologia, społeczeństwo.
Inne2020.10.10 00:30

Co jest powodem?

 
 
Agresja w internecine jest  powszechnym zjawiskiem i wszystkim jest to znane.  Zapewne każdy kto pojawi się w sieci, wcześniej lub później z tym się zetknie. Zdarzają się nawet z tego powodu tragedie.
 

Był taki przypadek w 2012 roku, kiedy nastoletnia dziewczynka z Kanady, Amanda Todd, lat 15,  powiesiła się po notarycznym agresywnym ją  prześladowaniu. Dziewczynka była samotna ze względu na to, że rodzice się rozwiedli i ona zmieniała szkołę, a  w internecie szukała przyjaciół. Te jej kontakty kończyły się agresją również w realu, czyli atakami ze strony uczniów szkoły do której uczęszczała. 

Przed śmiercią dziewczynka  opublikowała film na YouTube, w którym wykorzystała serię kart  aby opowiedzieć o swoich doświadczeniach i  szantażu  jakiego doznała po odsłonięciu piersi przez kamerę internetową. Pisała tam też  o  straszeniu i atakach fizycznych. Film stał się popularny po jej śmierci , a to spowodowało zainteresowanie mediów międzynarodowych. Wideo miało ponad 13 milionów wyświetleń od października 2019 r. Royal Canadian Mounted Police i British Columbia Coroners Service rozpoczęły dochodzenie w sprawie samobójstwa.

Samobójstwo dziewczynki  stało się okazją do powołania  grup badających  sieci internetu w poszkukiwaniu ludzkich drapieżników wykorzystujących sieć dla zaspokojania swoich kompleksów czy innych schorzeń.

Rebecca Ann Sedwick  była 12-letnią amerykańską uczennicą  na Florydzie, która popełniła samobójstwo, zeskakując z betonowej wieży- silosu. Dochodzenie w sprawie jej śmierci doprowadziło do wniosku, że przeżycia osobiste i cyberprzemoc przyczyniły się do podjęcia decyzji o odebraniu sobie życia. W jej przypadku to była nadwaga, za którą ją ośmnieszono w  sieci

Amerykański student, Tyler Clementi,  popełnił samobójstwo skacząc z mostu w Nowym Jorku też z powodu rozpowszechniania  w sieci intymnych jego momentów, a robili to koledzy ze studiów.  Chłopiec był utalentowanym  muzykiem,  grał w orkiestrze na skrzypcach.

Podane przykłady dotyczą  dzieci, lub bardzo młodych ludzi, którzy  mają małe doświadczenia życiowe,  tak samo agresorzy jak i ich ofiary.

Co powoduje agresję w cyberprzestrzeni ludzi  dorosłych? Dlaczego  ludzie atakują zupełnie nieznanych sobie ludzi? Rozumiem, że anonimowość  temu sprzyja; ukrycie się za nikiem, czy innym pseudonimem jak za tarczą  tworzy bezpieczeństwo, a przynajmniej  jego pozory.

Zapewne jednym z powodów może być kompleks niższości. Możliwość bezkarnej i łatwej agresji daje poczucie tego, że agresor „jest górą” i ma  przewagę,  zamiast samemu bycia ciągle czyjąś ofiarą.  Jest to okazja od zemsty, za własne niepowodzenia. Tego typu zachowanie  jest  zwykle rezultatem  przebywania w toksycznym  agresywnym środowisku.

Powodem mogą być  inne trudności życiowe, a agresja jest źródłem  ulżenia sobie z ich powodu. Mężczyźni  mogą w ten sposób agresywny reagować w stosunku do kobiet w sieci za niepowodzenia  w relacjach z innymi kobietami. Kobiety natomiast czują zawiść i  z tego względu stosują agresję  względem innych kobiet. 

Czasami  agresja występuje w powiązaniu z dyskusją o polskiej polityce, rzekomo wyrażają uczucia patriotyczne, ale  tak nie jest, za tą zasłoną  są  prywatne zupełnie  inne problemy.
Agresja  tego typu tylko z pozoru jest siłą. Agresor pokazuje własną słabość; jest nią brak opanowania, oraz przeczulenie i tym się własnie  odsłania. W zależności  w którym miejscu  agresja nastąpi, w tym miejscu jest to czuły punkt  agresora. 

Agresja jest też dowodem na wzburzenie, lub strach, agresor nie jest człowiekiem spokojnym i agresywny akt  też do spokoju nie prowadzi. Agresor wie, że  jego postępowanie nie jest działaniem pozytywnym, a negatywne uczucia nie sprawia mu żadnej przyjamności  na dłuższą metę. Być może ma nawet świadomość, negatywne uczucia jakie  dominują  szkodzą  jego zdrowiu, zwykle prowadzą do nerwicy, a nawet są czasem powodem  choroby  nowotworowej.  

Samobójstwa nie są  tylko  wśród ludzi młodych, chociaż wynikają  w większości z problemów i przeżyć w dzieciństwie. Głownie  powodem są zbyt duże wymagania jakie rodzice stawiają dzieciom, w dorosłym życiu, czasem już nawet kiedy rodzice nie żyją, niepowodzenia  utwierdzają  słuszność  doznanych poniżeń . Mężczyźni mają te wymagania ustawione dość wysoko: „mężczyźni nie płaczą” , „mażesz się jak baba” itp. Młody chłopiec stara się sprostać  narzuconym rodzicielskim wymaganiom i  każde  niepowodzenie  zostawia ślad w podświadomości o tym, że  nie dorasta do ustawionej poprzeczki. 

Po latach dowiedziałam się, że jeden z moich kolegów ze studiów i  żonaty ze swoją sympatią z tego okresu,  mający dziecko, odebrał sobie życie.
Byłam tym zbulwersowana i poprasiłam  lekarza specjalistę (mam takiego w rodzinie) o wyjaśnienie; co może być powodem.  Jego odpowiedź była taka, że zwykle powodem jest  niska samoocena; nieumiejętność radzenia z życiem. 

Pozwolił mi z ukrycia obserwować sesję  jaką  prowadził  z chorym  mającym  takie właśnie problemy. Zasadniczym  aktem tego było to, że lekarz  wcielił się w nieżyjącego już ojca tego chorego człowieka. Skutkiem tego chory atakował tego niby ojca  z płaczem wyrzucając  mu wszystkie żale i  wypominając wszystkie krzywdy. Dla mnie było to okropne doświadczenie, bałam się, że dojdzie do przemocy fizycznej.
Do przemocy nie doszło, ale do zmęczenia i osłabienia emocji tak chorego, jak i lekarza.

 

173 odsłony średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Co jest powodem? 
interesariusz, 2020.10.10 o 09:03
Wkurza mnie wyróżnianie samobójców, żałowanie ludzi, którzy popełnili samobójstwo z jakiegoś tam konkretnego powodu,

najczęstszym powodem samobójstwa jest zawód miłosny,

również powodem pośrednim,

co to znaczy?

ludzie odchodzą, bo jakiś inny człowiek nie poświęcił im uwagi. Bo mu nie zależało na samobójcy, lub ludzie nie zwracali na niego uwagi, PRZED samobójstwem.

Sami stanowimy środowisko, wśród które hoduje/wychowuje samobójców. Kobiety w tym celują, w obojętności.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.10 o 10:32
A mnie ciekawi ile z tych tzw. seryjnych samobójstw to jednak samobójstwa zwykłe, pojedyncze, rzeczywiste, a tylko z powodu zaszczucia, czy zastraszenia, wpędzenie w dołek psychiczny, depresję nie do wytrzymania u osób niewygodnych komuś w polityce.
I tak jak w opisywanym przypadku - państwo reaguje dopiero jak ktoś nagłośni sprawę, a zwykle sprawa jest wyciszana jako zwykłe samobójstwo.
Proponował bym tu rozróżnić sytuacje kiedy ktoś nie radzi sobie z sobą, a sytuację kiedy to otoczenie polityczne czy psychopatyczne go tak osacza że nie może sobie ułożyć życia.
W tym drugim przypadku jednak powinno się szukać winnego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
interesariusz, 2020.10.10 o 11:20
nie rozumiem, jaki ma to związek z moją wypowiedzią.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.10 o 13:00
To, że uważam przeciwstawnie i to uzasadniam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 14:55
//Sami stanowimy środowisko, wśród które hoduje/wychowuje samobójców. Kobiety w tym celują, w obojętności.//
Tego nie rozumiem. Obojętność, to nie agresja. Jak można kogoś zabić obojętnością?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.10 o 10:17
Tak jak telefon nie jest do rozmawiania, tylko do umawiania się, tak internet nie jest do załatwiania spraw osobistych z kimkolwiek kogo dobrze nie znamy.
Tutaj powinna być pełna anonimowość - oczywiście i dla firm. - Żadnych reklam adresowanych. Żadnych szpiegowań.

Sprawy prywatne muszą pozostawać sprawami najbardziej osobistymi, intymnymi, które owszem podlegają dzieleniu się z innymi ludźmi, ale tylko najbardziej godnymi zaufania.

Takie miejsca jak internet demoralizują, bo umożliwiają bezkarne kłamstwo zwłaszcza o sobie, umożliwiają przedstawianie się jako ktoś lepszy, doskonalszy, mądrzejszy, nawet piękniejszym jak się jest naprawdę
- Razem to jest przepaść między życiem realnym a internetem. - To nie jest naturalne. To nie jest dobre. To patologia.
I dlatego ludzie, zwłaszcza młodzi, szczerzy ale i naiwni próbują tą przepaść zasypywać , a więc łączyć real i cyfrę... niemal zawsze z opłakanym skutkiem
Niestety takie sytuacje stwarzają okazję do działania psychopatów

Niestety za granicą ludzie nie prowadzą w domach życia towarzyskiego i rodzinnego tak jak u nas, i to stamtąd płyną złe przykłady. To tam się rodzą te patologie internetowe które wkrótce i nam zagrożą. Złe się szybko rozprzestrzenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 14:59
Pan nie rozumie. To jest tekst o agresji. Ludzie wykorzystując anonimowość prześladują innych ludzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.10 o 18:13
To proszę przeczytać jeszcze raz.
Przecież o tym piszę w trzecim z 4 akapitów, a także powyżej, w końcówce komentarza do interesariusza.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 18:28
"Takie miejsca jak internet demoralizują, bo umożliwiają bezkarne kłamstwo zwłaszcza o sobie, umożliwiają przedstawianie się jako ktoś lepszy, doskonalszy, mądrzejszy, nawet piękniejszym jak się jest naprawdę
- Razem to jest przepaść między życiem realnym a internetem. - To nie jest naturalne. To nie jest dobre. To patologia.
I dlatego ludzie, zwłaszcza młodzi, szczerzy ale i naiwni próbują tą przepaść zasypywać , a więc łączyć real i cyfrę... niemal zawsze z opłakanym skutkiem
Niestety takie sytuacje stwarzają okazję do działania psychopatów"

Pan pisze, że ludzie nie są winni, to wina internetu,
bo można pisać nieprawdę, a to jest okazja dla psychopatów.
Czy mam rozumieć, że jak ktoś rzuci we mnie "bluzgiem", to psychopata? Dobrze wiedzieć, bo miejscami tacy uchodzą z niezwykle szanowanych obywateli i patriotów. ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.10 o 19:22
"Czy mam rozumieć, że jak ktoś rzuci we mnie "bluzgiem", to psychopata? "

Nie. To zależy od sytuacji. Są takie, że mają te bluzgi otrzeźwić z emocji nadmiernych, a wtedy gdy otrzeźwią osoba otrzeźwiona będzie wdzięczna.
- I to jeszcze nie najgorsze, a jednak gdy w dobrej intencji to nawet bardziej drastyczne działanie może wyjść na dobre jeśli osiągnie zamierzony cel. Opisywałem kiedyś sytuację gdy matka spoliczkowała dorosłego syna, a ten jej zaraz podziękował - bo otrzeźwiał i zrozumiał, zaś inaczej by tego w danej sytuacji nie było, a odłożenie sprawy na później by było najgorsze.


"Pan pisze, że ludzie nie są winni, to wina internetu,
bo można pisać nieprawdę, a to jest okazja dla psychopatów".

Raczej że internet przyciąga frustratów i psychopatów, bo dzięki niemu maja okazję wchodzić w zastępcze rozwiązywanie swoich problemów, rozładowywać swoje chore, nadmierne lub niewystarczające, nie będące już ludzkimi emocje.
Piszę też że i normalni ludzie tu błądzą, bo nie zachowują anonimowości.
I to jest kolejna zaraza, bo to oni są zaraz krzywdzeni, gdy usiłują swoją intymnością i prywatnością które powinny być najgłębiej strzeżone zasypywać przepaść między realnym a wirtualnym.
Internet sam w sobie winny nie jest. To narzędzie. - Tylko że narzędzie ostre i niebezpieczne.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 19:36
Co jest między matką a synem, jest ich prywatna sprawa. W internecie bluzgami posługują się ludzie obcy i anonimowi, wykorzystują internet do bezkarnego napastowania innych.
Jeżeli ktoś pisze nieprawdę, ktoś się popisuje, czy też się chwali, można go ominąć i nie czytać. Nie ma przymusu do kontynuowania internetowej "konwersacji".

Agresja pojawia się w przypadku absolutnie odmiennych poglądów, czy opisu odmiennych doświadczeń.
Tego, czego ja nie rozumiem, to dlaczego odmienność budzi agresję. Powinna raczej interesować.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem?   
Jasiek, 2020.10.10 o 10:42
"Co jest powodem?"

Pyta Pani o agresję?
W przypadku młodych ludzi jest to niedojrzałość.

W przypadku dorosłych powodem też może być niedojrzałość.
Przejawiać się to może w pisaniu głupot, a odpowiedzią na krytykę tych głupot jest odwracanie kota ogonem i pisanie o agresji w necie.

Usilnie pozdrawiam ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Wican, 2020.10.10 o 13:12
Agresja zawsze była. Tylko kiedyś znajdowała ujście. Kiedyś w odwecie za jakiś zamach, to Arabów by zlano (Arabów czy innych). Dzisiaj rysuje się kredkami. A przecież gniewu nie powinno sie dusic. Powinno być ujście. Jak nie ma wojen to sala sportowa albo bieganie czy inny wysiłem
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 15:12
Kiedyś i teraz agresja kończy się mordobiciem. Tak, złość można wyładować w humanitarny i zdrowy sposób.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Wican, 2020.10.10 o 17:35
Można też pójść na koncert metalowy czy punkowy i pójść w pogo. Mozna ostro pobiegć. Ale teraz młodzież woli net, a główny sport dla chłopców to FIFA manager.
Złość można wypocić i nie trzeba nikogo bić. I trzeba z ludźmi romzawiac w realu
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 18:00
Większość ludzi radzi sobie w życiu bez bicia. Biją się ludzie, którzy są nieszczęśliwi i mają żal do świata za swoje krzywdy.
Młodzież ma różne możliwości; grona przyjaciół, sport, różne hobby... Dzisiaj tych możliwości jest naprawdę dużo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.10 o 19:01
"Większość ludzi radzi sobie w życiu bez bicia".

Zdaje się że mamy ten tytułowy powód.
Mianowicie w świecie protestanckim dzieci są uczone radzić SOBIE. - A więc nie patrzeć na relacje wspólnotowe, dobro wspólne, dobro, potrzeby, emocje, uczucia i cele życiowe innych osób.
- A radzić sobie, to patrzeć na interes, to nie wychylać, się, nie narażać, nie ryzykować, prześlizgać się, nie próbować korygować drugiego w jego błędach i grzechach, czy decyzjach, których złych, potencjalnych skutków ten ktoś nie widzi, ale z zewnątrz daje się zobaczyć (a to są w szczególności stany silnych emocji).

- Uczone bycia poprawnymi politycznie, choć to tylko pochodna od bycia dobrym, ideologia antropologiczna, porównawcza, nie nadająca się do zastosowania wobec żywych osób. - To ideologia niszcząca człowieczeństwo i kulturę ludzką swoim fałszywym rozumieniem dobra. - To ideologia satanistyczna, bo wynosząca to, co akurat jest poprawnopolityczne ponad dobro, które powinno być w danej sytuacji celem lub fundamentem postawy - czy dawania komuś tego czego on chce, czy przeciwnie - odmawiania mu, a nawet - właśnie - KARCENIA GO, WŁĄCZNIE Z BICIEM gdy sytuacja wymaga pilnego powstrzymania go w zamiarze skrzywdzenia kogoś lub siebie, gdy sytuacja wymaga szukania sposobu na wydobycie go z destrukcyjnych emocji.


"Biją się ludzie, którzy są nieszczęśliwi i mają żal do świata za swoje krzywdy".

To prawda, ale nie to jest złe, a dopiero kiedy to bicie się z kimś o coś stanowi zastępczy sposób rozładowania emocji zamiast kierować je na rozwiązanie problemu który ich unieszczęśliwia. - A tam też można a nawet trzeba "bić się z kimś o coś" - gdy się nie daje sprawy załatwić polubownie.

Tu też najgorszymi są postawy poprawności polityczne. To przez nie problemy nie są rozwiązywane, a więc i rosną frustracje, a w ich wyniku psychopatie i agresja.


"Młodzież ma różne możliwości; grona przyjaciół, sport, różne hobby... Dzisiaj tych możliwości jest naprawdę dużo".

Tutaj to samo. Jeśli sprawa dotyczy samych emocji nadmiernych to super. - Te aktywności je rozproszą i wszystko się unormuje. Ale przecież są i realne problemy (typu wspomnianego w tekście rozwodu rodziców, a więc i rozpadu życia rodzinnego).
- Tutaj to będą tylko aktywności zastępcze przy których realny problem będzie narastał, będzie narastała frustracja aż eksploduje.
- A u protestantów rozwody są częste. Połączyć je z poprawnością polityczną i mamy "materiał wybuchowy" w życiu dziecka gotowy. - Starczy iskra, choćby agresja jakiegoś frustrata szukającego aktywności zastępczej do jego problemów, agresja z którą w normalnych okolicznościach dziecko by sobie poradziło..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 19:14
Pan zbyt uogólnia. Najbardziej podziwiane państwa, najlepsze do życia, są państwa protestanckie. W Danii, Norwegii, Finlandii, Szwajcarii, nie było mafii, a była mafia w państwie katolickim, we Włoszech.
Ta mafia została przywieziona do USA, Al Capone, właśnie był katolikiem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.10 o 19:26
Nie kupuję. Protestantyzm to obłuda oderwana od życia, faryzejska. Protestanci też byli katolikami. JP II stanowczo zwalczał mafie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 19:43
//Protestantyzm to obłuda oderwana od życia,//
Te tysiące Polaków w Wielkiej Brytanii jest argumentem za tym, że im się to podoba i mają odmienne zdanie.

A z drugiej strony, polski rząd, katolicki, też nie cieszy się Pańskim poparciem. Protestuje Pan przeciwko maseczkom, które rząd każe nosić.
//JP II stanowczo zwalczał mafie.//
Pisano niedawno, że nawet w Watykanie jakieś są przekręty z pieniędzmi. ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.10 o 21:20
Robi Pani kaszanę.
Nie ma zła mniejszego i większego. Zło jednych nie usprawiedliwia zła drugich.
Większość kłamliwie zwana demokratyczną ma dotyczyć spraw polityki określanej dobrem wspólnym narodu którego jest to państwo.
- Tak więc sprawiedliwości w życiu państwa - i nie może wkraczać w kwestie natury, prawości natury ludzkiej ani dobra, a co mowa kierować się "poprawnością" polityczną, ani ingerować w sprawy moralności czy człowieczeństwa.

Z problemami to trzeba walczyć tam gdzie są ich źródła, przyczyny, początki, a nie tam, gdzie nas pokieruje wygoda czy ideologia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 22:30
A Pan robi kazanie.
Wybiera się Pan w prezydenty? Życzę powodzenia. Mnie nie musi Pan nawracać, ja do żadnych władz się nie wybieram. Nawet nie podejmuję żadnej dyskusji politycznej z Panem. Pomyliły się Panu portale, czy co się stało?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.11 o 05:56
Przecież to Pani mówiła o "tysiącach" Polaków o określonym stanowisku, co sugerowało "demokratyczną większość...- To Pani mi robiła przytyki co do mojej postawy wobec "rządu" i "Watykanu". :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Wican, 2020.10.10 o 19:34
Nauka pacyfizmu to pedagogika bezbronności. Łatwiej takim pokojowym ludziom narzucić tyranię
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 19:46
Nie wiem, nie znam państw, które popadły w tyranię z powodu pacyfizmu.

//Nauka pacyfizmu to pedagogika bezbronności. Łatwiej takim pokojowym ludziom narzucić tyranię//
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Wican, 2020.10.10 o 19:51
Kanada, Szwecja. A tam szatani (tyrani) to mistrzowie. Ludzie nie wiedzą, że sa tyranizowani. To jak niewolnicy, którzy innego życia nie znają. Większość Europy to w zasadzie też tak ma.. Wolny człowiek to człowiek, który je to co chce. A tego nawet nie mamy. Pije czy pali też to co chce
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 20:02
//Kanada, Szwecja. A tam szatani (tyrani) to mistrzowie. Ludzie nie wiedzą, że sa tyranizowani//

Bardzo możliwe. To ich sprawa, mam nadzieję, że to Panu nie spędza snu z powiek. ;)

// Wolny człowiek to człowiek, który je to co chce. A tego nawet nie mamy. Pije czy pali też to co chce//
Życzę powodzenia! Ja Pana absolutnie nie mam zamiaru Pana agitować do niczego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.10 o 21:21
W pełni się zgadzam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
Anna PK., 2020.10.10 o 15:41
//Przejawiać się to może w pisaniu głupot, a odpowiedzią na krytykę tych głupot jest odwracanie kota ogonem i pisanie o agresji w necie.//

A nie ma przymusu czytania tych głupot, nie ma przymusu komentowania. A o którego kota chodzi? A jest na tyle dorosły aby powiedzieć "przepraszam'? Czy tego nie umie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? 
miarka, 2020.10.12 o 01:05
Jeszcze w uzupełnieniu - proszę też zauważyć że problemy z przemocą w internecie biorą się głównie z braku rozpoznawania przyjaciół i wrogów. To już wyrasta do rangi zagrożenia dla bytu ludzkości. Pisze o tym ikulalibal w komentarzu do notki: +niepodległy.pl
Do tego prowadzi nas i protestantyzm, i przede wszystkim „poprawność polityczna”, ale i moda, i reklama, i antykultura hedonizmu (masz okazję to używaj sobie, oraz bezkrytycznie bierz jak dają), a także kinematografia prezentująca życie jako bajki co to się dobrze kończą – a zwłaszcza w wiodącej w globaliźmie kinematografii USA. Tu się najbardziej zacina przełącznik (zaufanie – obrona konieczna). Ludzie idą do internetu z zaufaniem, a powinni z gotowością do obrony koniecznej. Idą jak między przyjaciół gotowych do pomocy, a powinni jak między wrogów gotowych do agresji. Chcą uciekać od swoich problemów do internetu, a wystawiają się na poważne zagrożenia na które nie są przygotowani:
„Ponieważ sprawność w identyfikowaniu wroga i zagrożenia jest najważniejszym mechanizmem ewolucyjnym,to uważam że powodem dla którego nasza cywilizacja ginie,jest to że przez ostatnie sześćset lat Europejczycy utracili umiejętność rozpoznawania swoich prawdziwych wrogów.”
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? Dam Panu przykład. 
Anna PK., 2020.10.12 o 02:40
Jest polski portal, dyskutują Polacy, dobrze wykształceni, jest dyskusja ... o filozofii. Jest mój wpis ostrożny, krótki, ot taki aby nadepnąć na palec.

Odpowiedź jest krótka jednoznaczna.
"Co kretynka z Kanady może wiedzieć o filozofii".

Więc uważam, że przestańmy obarczać protestantów, historię Europy, poprawność polityczną i inne takie, bo problem są absolutnie polskie.
Inny przykład. Jest dyskusja o jakości portalu. Wpisuje się człowiek spoza Polski ale znany i pisze z sensem. Z mety jest wroga reakcja i kończy się tak.
"ale idź Pan w cholerę, skądeś przyszedł."

Człowiek, którym nie wymieniłam żadnych uwag, nie z tego nie z owego, pisze tak.

//Nadchodzą czasy, które bez litości zniszczą
takie kurwy jak ty, mi zaden człowiek nie jest w
stanie nic zrbić, ale takie gówno jak ty
zostanie zniszczone w w twojej męce i bólu,
będziesz żałować kurwo, że się
urodziłaś!!!//
Pan dobrze wie, że tak jest. Ci co tak piszą też wiedzą.
Więc proszę sobie i mnie oszczędzić długich uzasadnień, że nas to nie dotyczy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co jest powodem? Dam Panu przykład. 
miarka, 2020.10.12 o 10:19
Podaje Pani przykłady z Kanady i USA, chce zrozumieć przyczyny patologii które stamtąd idą do Polski, i już trafiają na podatny grunt, uznaje że i na polskim gruncie są patologie w rozumowaniu bo odczuła je na sobie, ale nie chce widzieć ich przyczyny w tych właśnie patologiach kanadyjsko-usraelskich?

Nie chce Pani widzieć że skoro tam się toto zaczęło, to i tam musi być przyczyna, a prawdopodobnie i czyś interes realizowany bez względu na cokolwiek i kogokolwiek?

Co nam da takie pogadanie sobie o przypadkach krzywd, wynaturzeń i zbrodni, jeśli tak jak tytuł sugeruje nie popędzimy najpierw do powodów, do przyczyn, do źródeł, do logiki, sensu i z pewnością ideologicznych motywacji tych co to zaczęli?

- Bo zaczęli planowo, zaczęli jako proces destrukcji całej kultury ludzkiej, nie tylko cywilizacji, narodów i rodzin. - Starczy to zobaczyć szerzej, na trzeźwo, z daleka.
Szkoła Frankfurcka od czasów sprzed II Wojny Światowej działa w USA.
Dla mnie Kanada i USA to dalekie kraje, dlatego dobitnie widzę to iż ta zaraza idzie stamtąd, że już się niemal zakorzeniła w Europie Zachodniej (coraz bardziej wszystko przeliczają na pieniądze), a lada dzień będzie już plagą i w Polsce.

Jak się damy w to wciągnąć to właśnie będzie się to objawiało tym, że będziemy się żarli między sobą, a zwłaszcza że będziemy patrzyli na nasze problemy oczami tych już zdemoralizowanych antykulturowo, a ku nowinkom, i "postępowi" (ale zmian dla zmian, zmian w interesie tych którzy swój % zawsze doliczą, np banksterów czy mafii), oraz "dobrobytowi" (w cudzysłowie, bo na krótką metę, gdyż opartym o krzywdę innych).
- A zajęci tymi "żarciami się" nawet nie zauważymy że nas pożrą.

Pani notkę uważam za bardzo cenną, ale pod warunkiem że popędzimy najpierw do powodów, do przyczyn, do źródeł, do logiki, sensu i z pewnością ideologicznych motywacji tych co to zaczęli to rozwalanie ludzkiej kultury.
- Bo na pewno przyczyny są duchowe, a internet to tylko jedno z organizacyjnych i materialnych narzędzi które wykorzystują bardziej nasi agresorzy jak (niestety) my, dla swojej obrony koniecznej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

podobna tematyka

Ikulalibal
Suplment do "Kościół-dokąd zmierza" (Idee)

© niepodległy.pl 2019-2020   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑