słowa kluczowe: Kirgizja, majdan, swiat.
Świat2020.10.08 01:11

Nowy majdan. USA i Soros nie nudzą się ⁉ ❗

 
 
Nowy ❗  Majdan tym razem rozpoczął się w Kirgistanie.

Czy za tym kryje się USA CIA ? i nie dają za wygraną ⁉
 

 

Następny Majdan tym razem rozpoczął się w Kirgistanie. 

Po wyborach parlamentarnych w stolicy Kirgistanu, Biszkeku, protesty na dużą skalę ogarnęły ten kraj. Tysiące ludzi zgromadziło się przed budynkiem parlamentu, aby zaprotestować przeciwko wynikom głosowania. 

Opozycja pięciu partii, to są te które organizują wiece. Wcześniej te siły polityczne podpisały rezolucję o zjednoczeniu.

Partie opozycyjne w Kirgistanie zostały podzielone na dwa bloki: Socjaldemokraci, Reforma, Chon Kazat, Yiman Nuru i Meken Yntymagy które zebrały się na placu Ala-Too, a zwolennicy Ata Mekena, Bir Bol , „Zamandasz”, „Respublika” zebrali się w pobliżu Teatru Opery i Baletu, ale też włączyli się w wiec na placu Biszkek.

Zgromadzonym pod budynkiem parlamentu przeszkadzali ludzie nazywający siebie bohaterami rewolucji kwietniowej. Powiedzieli, że „to jest święte miejsce, w którym ludzie przelali krew i nie pozwolą politykom wykorzystywać jej do własnych celów”.

Teraz na placu jest około 3 tysiące ludzi, przemawiają liderzy i członkowie partii.

Liderzy opozycyjnych partii nie uznają wyników wyborów.

Altynbek Sulaimanov, deputowany Jogorku Kenesh (parlamentu Kirgistanu), lider partii Bir Bol, zażądał unieważnienia wyników wyborów z powodu poważnych naruszeń. 

Kirgistan to następny kraj który znalazł się na liście kolorowych rewolucji. Jak widać CIA i Soros nie nudzą się i destabilizują następny kraj. 

Lista się wydłuża:  Ukraina, Armenia, Białoruś, wojna Azerbejdżanu z Armenią i teraz Kirgistan.

 Protestujący w Biszkeku włamali się na terytorium, gdzie znajduje się parlament i administracja prezydencka Kirgistanu.

Zwolennicy protestów  (przegranych stron) staranowali bramę ciężarówką i wtargnęli do środka. Jednostki milicji wycofały się z budynku. Kilka minut wcześniej z parlamentu wyjechał konwój samochodów. 

 

       Film   dokument               youtu.be/Tm3nSvs1KVA    

  

 
 

 

191 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Nowy majdan. USA i Soros nie nudzą się ⁉ ❗ 
Wican, 2020.10.08 o 08:23
Rosja przegrywa. Wróg coraz bliżej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nowy majdan. USA i Soros nie nudzą się ⁉ ❗   
Ikulalibal, 2020.10.08 o 11:06
Największa (18.000) w skali świata liczba "niekomercyjnych organizacji pozarządowych" to fakt ale nie należy zapominać o miejscowej specyfice która bardzo sprzyja temu z czym mamy do czynienia.
U nas w Posce,w centrum Europy, nie jest z tym najlepiej a cóż dopiero w Kirgizji na obszarze której żyją ludzie o mentalności bardziej klanowej niż narodowej.Jest to zrozumiałe jeśli zważyć że (w przeciwieństwie do Polaków) Kirgizi jeszcze 100-150 lat temu byli nomadami a w lepszym wypadku pół nomadami.
W żadnym wypadku nie należy traktować ich jak "dzikich ludzi" ale o ich specyfice nie należy zapominać.Przecież w Kirgizji wciąż jeszcze prowadzi się kampanię przeciwko porywaniu narzeczonych.To obyczaj pozostały po czasach kiedy kirgiskie plemiona przemierzały stepy Azji i jak większosć nomadów wypracowała mechanizmy obronne przeciw "kojarzeniom krewniaczym".
Za Imperium Rosyjskiego ( w ramach zniewolenia i tyranii) nie zwracano na to najmniejszej uwagi,za ZSRR udawano że to nie istnieje, a w XXI wieku dalej nie wiadomo co z tym zrobić.
Jasne że zachodnie fundacje które obrały to jako swą misję co innego mają na względzie ale problem jest.
(nie należy zbytnio przejmować się łzami.Dziś płaczące narzeczone za kilkanaście lat będą uczestniczyły w porwaniach swych córek lub synowych.Obyczaj taki)

+www.youtube.com

Walczące ze sobą stronnictwa polityczne to tak naprawdę klany plemienne ścierające się o wpływy i dostęp do decyzyjnych kręgów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑