słowa kluczowe: PO, PiS, polityka polska.
Humor, satyra2019.07.26 01:07 01:11

Słychać wycie? Znakomicie

 
 
W tytule wstawiłem cytat z wystąpienia jednego z posłów PiS w sejmie. Zrobiłem to niechętnie lecz lepsszego początku nie znalazłem.
 

Zacznijmy od tego, że nie jestem wyborcą, bo na wybory nie chodzę za to z wielką przyjemnością i rozbawieniem obserwuje zapasy na arenie politycznej. Do moich ulubieńców należy wściekła opozycja, bo dostarcza mi codziennej dawki rozrywki.

Jesteście przezabawni w swoich płaczach, żalach i nieudolnych próbach skaptowania kogoś na swoją stronę. W jednym muszę wam przyznać rację pisowcy geniuszami nie są. Daleko im do nich. Stosują proste metody znane już od tysięcy lat jak na przykład „panem et circenses”, ale to działa. Czemu działa? Bo wy im na to pozwalacie. Żeby napisać to, wprost, jeśli ich wierchuszka składa się z ludzi przeciętnych to u was występują kompletni idioci. Żeby posłużyć się przykładem muszę stwierdzić, że prezes jest mało sympatycznym człowiekiem, więc dziełem prawdziwego geniusza jest wystawienie do konkurencji kogoś, kto jest jeszcze mniej sympatyczny i kompletnie pozbawiony charyzmy.

Wy chcecie przegrać – takie jest moje zdanie. Jak kamikadze – boski wiatr – wykonaliście skręt w lewo. Żeby się w tym towarzystwie uwiarygodnić zaatakowaliście kościół. Słusznie kalkulowaliście że to punktów wam dużo nie przyniesie ale osłabicie przeciwnika. No i to prawda. Pewnie by tak było gdybyście w swej mądrości potrafili się w tym miejscu zatrzymać. No ale przecież to nie wy. Trzeba było pójść na całość i zacząć atakować religię jako taką. Problem polega na tym że w naszym społeczeństwie, i wie to każdy po za wami jest wielu ludzi którzy nie chodzą do kościoła bo ich denerwuje hierarchia ale w coś tam sobie wierzą. Efekt – łomot w wyborach.

Chcecie przegrać, bo inaczej tego nie umiem wytłumaczyć. Pisowcy jakiś kadr, które powalają na kolana nie mają, ale wy do konkurowania z nimi wystawiacie panią Szajbusową, która ma problem z kontrolą swojej paszczęki, mordercę polskiej gospodarki Janusza Lewandowskiego czy wybitnie znienawidzoną Różę wielu nazwisk. Trzeba wam przyznać. Wy to wiecie jak ocieplić wizerunek przeciwnika!

No oczywiście musieliście bronić każdego sędziego i to bez różnicy czy gościu ukradł wiertarkę czy był porządnym sędzią. Tylko wiecie co? Każdy kto trochę czyta i się interesuje to wie że sędziowie mają jak cały wymiar sprawiedliwości kompletnie zszarganą reputację. No ale jak się broni wszystkich to przy okazji taki sędzia który ukradł latarkę też na waszą listę ulubieńców trafił. A później się pytacie czemu ludzie nazywają nas złodzieje?

Po tym jak zaczęliście propagować LGBT – XYZ jestem przekonany że gdy prezes wymawia wieczorną modlitwę to osobny rozdział w niej poświęca podziękowaniu Bogu za tak głupią opozycję. Kiedyś na takie manifestacje chodził tylko tęczowy Rysio i Janusz od świńskiego ryja. Teraz najpierw w pochodzie idzie jakiś facet z pawim piórem w d…. a za nim jak owieczki tupią politycy wiodącej partii opozycyjnej. Może tym sposobem parę punktów w Brukseli strzelicie, ale wyborów w tym kraju tak nie wygracie.

I na koniec takie pytanko o program. No, bo ja, jako szara masa, która do tej pory nie głosowała stwierdzam, że pisowcy nic mi nie zaoferują, bo kasę mam a stołka przy chlewie nie chcę mieć, czyli to nie dla mnie. Zaoferujcie mi coś lepszego niż oni? Ale poproszę o konkrety, bo mnie hasło „uzdrowimy służbę zdrowia” nie wystarczy. Słyszę to od 30 lat.

I tak na koniec. Wiem, co zobaczę w komentarzach. Zacznie się od tego, że pisowcy to robią jeszcze gorzej i że pis to same zło. Tylko, że mnie to nie rusza. Mam to gdzieś a może zaproponujecie mi znów likwidację senatu? Na to bym zagłosował, jeśli bym wam uwierzył.

 

423 odsłony średnio 4,8 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Słychać wycie? Znakomicie   
Krzysztof J. Wojtas, 2019.07.26 o 06:58
Jak tak można brzydko o opozycji? Toż JR się zapłacze, że jego hasło "PiS , PO jedno zło" jest podważane.
I co teraz będzie?

PS. Jakbyś na mnie głosował to bym obiecał likwidację Sejmu (poco jest?) i ograniczenie Senaty do 16. A sędziów wybieranych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Słychać wycie? Znakomicie   
Ikulalibal, 2019.07.26 o 07:30
Wszelako zaprzeczyć się nie da że jedną za to ogromną przewagą "opozycji" nad PIS-em jest jej przejrzystość.
Wielki Prywatyzator,Róża wielu nazwisk -tu wszystko jest jasne i wiadomo czego się spodziewać

Z PIS-em jest inaczej.Oni są całkowicie "za" ale i niepodważalnie "przeciw".Za Unią i przeciwko niej.Przeciw LGBT ale patrząc na niedziałania rządowych urzędników troszkę "za". Drapieżnie bronią ekonomicznej niepodległości kraju ale jednomyślnie odrzucają projekty ustaw chroniących ową niepodległość.Prowadzą politykę inną na zewnątrz inna na potrzeby wewnętrzne.Zawsze niemile zaskakują.A to niebezpieczne.
Albowiem :/Zły czyn jest jak wrzód: swędzi, drapie, wreszcie na zewnątrz przebija, — mowa jego jest rzetelna. „Patrz, jam jest chorobą“ — tak mówi zły czyn; i to jest jego uczciwością.
Lecz myśl mała jest niczem plecha grzybia, pełznie, przeciska się, i, zda się, nigdzie jej niema — aż póki całe ciało nie zmurszeje i nie zwiędnie od małych grzybów./
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Słychać wycie? Znakomicie 
Mariusz Głowiński, 2019.07.27 o 21:17
A skądże ten cytat, bo oddaje mój pogląd, a ja tego nie napisałem?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Słychać wycie? Znakomicie   
Ikulalibal, 2019.07.27 o 21:20
Z " Tako rzecze Zaratustra "
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

podobna tematyka

Jarosław Ruszkiewicz
Futerkowy kryzys i co dalej? (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
Nie głosuj na PO-PiS! (Polska)
Markus
Popisowy numer Kaczyńskiego! (Polska)
Markus
Media a interes Polski (Polska)
Zawisza Niebieski
A może tak przenieść stolicę do … Grajewa? (Humor, satyra)
Jarosław Ruszkiewicz
PKW chce pozbawić Konfederację subwencji dla partii (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
"Papierek lakmusowy" za kilka miliardów (Polska)
Zawisza Niebieski
Marsz patriotyczny 2020 "O cześć wam panowie..." (Humor, satyra)
Zawisza Niebieski
Gdyby rządził nami inny rząd… (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
Zjednoczona Prawica? Nic takiego nie istnieje (Polska)

© niepodległy.pl 2019-2020   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑