słowa kluczowe: dobro wspólne, ideologie nadrzędne, ideologie ustrojowe, obrona konieczna, polityka, prawda, siły nadrzędne, siły polityczne, system wartości, ustroje państw, ustroje polityczne.
Polska2019.07.24 12:42

Jakie mamy ustroje polityczne - cz.1

 
 

Wszyscy myślą że wciąż mamy różne ustroje polityczne państw...


 

- Źle myślą bo to już było. Było, minęło i nie tylko że samo się nie wróci – to jeszcze idzie na coraz gorsze.

– Obronić się to trzeba poznać prawdę i walczyć – najpierw żeby odkłamać rzeczywistość.

 

Oczywiście w kłamstwach i manipulacjach propagandy sił nadrzędnych”, a więc w ich interesie leży żeby ludzie jak najdłużej wierzyli w dawne rozróżnienia podziału sił politycznych według nadrzędnych ideologii ustrojowych, a po to żeby pozostawali w skłócających podziałach personalnych. – Żeby pozostawali w polaryzacjach aż po ogłupiające emocje nadmierne wyłączające ludzkie uczucia, pamięć o wcześniej podjętych decyzjach, ludzką duchowość i zdolność szukania rozwiązań alternatywnych.

Cel tego jest niecny, bo „Nie ostoi się dom skłócony”. Zawsze przyjdzie ktoś, ktokolwiek kto zaprowadzi „nowy porządek” – dla niego i pod jego plany, ktoś mocniejszy i gorszy od dotąd zwalczanego.

- Nastąpi nie tylko wyniszczenie wzajemne, ale i pacyfikacja. - Nastanie pokój fałszywy niosący skutki gorsze jak wojna z jawnym i zewnętrznym wrogiem. Przypomnę że typowymi pacyfistami „za wszelką cenę” są socjaliści i Świadkowie Jehowy.

Jednak ludzie powszechnie to „kupują” przez co i nie rozumieją że teraz przyszły nowe, zdradą wprowadzane „siły nadrzędne” nad politycznymi i powodują, że granice między ustrojami są zacierane, i że one wszystkie już funkcjonują naraz.

 

Mało tego. – Ludzie dają się nabrać na pozory że istnieją jakieś prawice czy lewice, abo władze i opozycje, czy „gliny” dobre lub złe, czyli istotne różnice między partiami zwanymi jeszcze politycznymi tylko mocą rozpędu.

Do tego nie rozumieją że państwa nie podlegają już rygorom zasad, wartości, praw i celów narodów właścicielskich, nie służą im. - Że stare przysłowie (polskie) mówiące: „Nie miejsce szuka głowy, tylko głowa miejsca” funkcjonuje już jako dla nas odwócone.

- Odwrócone, bo narody (w tym nasz) zostają w nowym układzie pozbawiane ich władzy zwierzchniej nad władzami państwowymi, te zaś korzystając ze środków siłowych państwa zdradzają swoich wyborców i szukają sobie nowych suwerenów, opiekunów i obrońców, hegemonów możnych zwłaszcza na tyle żeby ich wybronić przed potencjalnym gniewem swojego zdradzanego ludu.

– W rezultacie  wraz z nimi dokonują wrogich przejęć państw, po czym zaczyna się apokaliptycznej natury ucisk narodów – od zewnątrz i od wewnątrz. To już nieludzkie kleszcze, i już w nich jesteśmy.

Jednak dopóki się nie poddamy, dopóki chcemy żyć nadzieję i szansę na skuteczną obronę konieczną mamy.

 

- Oczywiście „mało nas”. Do dobrych dzieł zawsze „mało nas”, mało bo ludzie nie rozumieją iż wejście „sił nadrzędnych” oznacza że nie ma już miejsca na politykę. – Że po polityce została już pusta ramka po cichu wypełniana treścią antypolityki, czyli z faszystowskim, odgórnym, autorytarnym, autokratycznym terroryzmem państwowym (na narodach i obywatelach) za stanowieniem wszystkiego przez te „siły nadrzędne”.

- Stanowieniem przez nie przestrzeni, zasad i środków pod wymuszanie na społeczeństwach zachowań wygodnych władzom (trzeba zauważyć że tu też jest „odwrotka”, odwrotka celów, bo polityka miała chronić dobra wspólne narodów i wspierać to co służy zaspokajaniu potrzeb obywateli).

Ludzie chodzą do wyborów politycznych, a nie rozumieją że jak nie ma już polityki, to „władze polityczne” też nie istnieją, i że „władze państwowe” nie są już władzami państwa tylko „doszytą do państwa głową”, okupantem terytorium „tego kraju”.

Co dają im takie wybory? – Że mają szansą na swój wybór, na ustanowienie czegoś dobrego dla swojej i swoich bliskich przyszłość? – że „jakimś cudem” władze wybrane postawią się swoim „siłom nadrzędnym”?

A może raczej  wybiorą sobie ładniejszego potwora który ich będzie niszczył i depopulował?

Nie poddać się to najpierw obronić Naród Polski i jego zasady, wartości i cele i odpędzać modernizatorów.

 

Te „władze państwowe” służą swoim partiom i ich „prawdziwym panom i opiekunom”, a nie Polsce, nie wyborcom.

Ludzie nie rozumieją że ich „władze państwowe” wcale nie strzegą ładu życia publicznego w państwach według ich systemu narodowych wartości, a narodowe idee i cele zastepują ideologiami sobie wygodnymi.

– Że wartości, zasady, prawa i cele ideowe społeczności już wcale ich nie interesują.

– A co najgorze, że do tego te władze wchodzą w sojusze i utajone przed Narodem, i sobie wygodne, dedykowane pod swój wasalizm.

 

Ustroje polityczne też są oficjalne oraz utajone przed narodem i wyborcami.

Do tych oficjalnie występujących ustrojów politycznych potępianych jako autorytarne i totalitarne które zabierają należą faszyzm, oraz komunizm.

Te pochwalane jako te co dają, to liberalizm i socjalizm.

Są jeszcze i ustroje ukryte, a właściwie to tylko „ideologie nadrzędne”. - I to z nimi mamy problem najgorszy bo działają skrycie, skrytobójczo i zdradziecko podszywając się pod nas, a zarazem będąc naszym wrogiem najgorszym, wrogiem wewnętrznym.

 

Ale nade wszystkimi jest baaardzo pochwalana demokracja ... bo ustrój demokratyczny jest wpisany do konstytucji.

– Mamy demokrację według zasady: tam gdzie my, tam demokracja.

Oczywiście nikt już nie pamięta co to ta demokracja, ale jak ogłaszają wybory to znaczy że jest, bo jest i „kiełbasa wyborcza” i władze są „demokratycznie wybrane”.

A że jak już wybrane to „wyborcom dziękujemy” i realizujemy ustrój polityczny jaki się zamarzy naszym kaczelnikom czy opiekunom kaczelników.

W praktyce to nie jest takie dowolne, bo są jeszcze „ideologie nadrzędne”.

 

697 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Jakie mamy ustroje polityczne - cz.1 
Zbigniew Jacniacki, 2019.07.24 o 13:16
Tekst w porządku.
Myślę, że schody zaczną się, gdy zechcemy uszczegółowić niektóre tezy.

"Nie poddać się to najpierw obronić Naród Polski i jego zasady, wartości i cele i odpędzać modernizatorów."

Dla różnych osób i środowisk użyte powyżej pojęcia mogą oznaczać nie tylko różną rzeczywistość, ale także skrajnie przeciwne oceny tych rzeczywistości.

Czy wspomniany w tekście"socjalista" lub" świadek jehowy" jest dobrym składnikiem "Narodu Polskiego", czy zakałą , zakalcem, skazą?

Modernizatorzy z XIX wieku odrzucający odrodzenie Rzeczpospolitej w formie ustroju monarchistyczno-szlachecko-kościelnego nie zostali "odpędzeni" i wnieśli wkład w tworzenie zupełnie nowej państwowości polskiej.
Może generalne potępienie "modernizatorów" jest zbyt pochopne?

Kto ma czarodziejską różdżkę uprawniającą do naprawy RP?

Może bezpieczniej założyć, że każdy, niż czekać na pojawienie się 'wodza-zbawcy"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jakie mamy ustroje polityczne - cz.1 
miarka, 2019.07.24 o 13:52
""Nie poddać się to najpierw obronić Naród Polski i jego zasady, wartości i cele i odpędzać modernizatorów."

Dla różnych osób i środowisk użyte powyżej pojęcia mogą oznaczać nie tylko różną rzeczywistość, ale także skrajnie przeciwne oceny tych rzeczywistości".

Ależ mogą, byle nie wychodzili z okazywaniem tego do przestrzeni życia publicznego państwa, gdzie nie tylko że są to narodowe świętości których nikomu podważać nie wolno - zwłaszcza w czasach wojny i fałszywego pokoju, ale każde ich podważanie jest faktycznym ich wyłączeniem się z równouprawnienia z Narodem Polskim."Czy wspomniany w tekście"socjalista" lub" świadek jehowy" jest dobrym składnikiem "Narodu Polskiego", czy zakałą , zakalcem, skazą?"

Wspomniałem o tym w kontekście obrony koniecznej i ich typowego pacyfizmu.
Skoro nie bronili by Narodu, to ich postawa jest aspołeczna, a nawet zdemoralizowana w kategoriach Narodu Polskiego.
Takich raczej należało by internować na czas odpierania wrogiej agresji zewnętrznej czy wrogów wewnętrznych, bo jasne że ufać im nie można, że grozi z ich strony zdrada.
Inną rozmowę mamy na czasy pokoju i to pokoju prawdziwego bo w czasach pokoju fałszywego (a taki mamy obecnie przynajmniej socjalistom ufać nie można).


"Modernizatorzy z XIX wieku odrzucający odrodzenie Rzeczpospolitej w formie ustroju monarchistyczno-szlachecko-kościelnego nie zostali "odpędzeni" i wnieśli wkład w tworzenie zupełnie nowej państwowości polskiej.
Może generalne potępienie "modernizatorów" jest zbyt pochopne?"

Uważam że oni wcale nie byli modernizatorami, a zwykłymi równouprawnionymi do szukania innych dróg do wspólnego celu z Narodem Polskim, i że tylko dlatego byli pożyteczni.
Natomiast podkreślę że mówiąc o modernizacji mam na myśli wprowadzanie zmian czy to spójnego systemu wartości, czy zasad oraz celów Narodu Polskiego.
Przecież każda taka zmiana musiała by mieć charakter destrukcyjny.
Przed takimi zmianami trzeba się bronić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jakie mamy ustroje polityczne - cz.1 
Jan Twardowski, 2019.07.24 o 13:53
Może i każdy ma ową czarodziejską różdżkę, ale nikt nie potrafi się nią posługiwać. Potrzebna by była jakaś instrukcja obsługi i obawiam się, że ma to niestety związek z oczekiwaniem na czarodzieja, który udzieli jakiejś instrukcji w tym zakresie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jakie mamy ustroje polityczne - cz.1 
miarka, 2019.07.24 o 14:27
Myślę że rozmowy o czarodziejskiej różdżce to sobie podarujmy "-)

Powaga sytuacji wymaga abyśmy sami najpierw zrobili wszystko co w naszej mocy aby się obronić, aby wykorzystać wszelkie siły, środki i możliwości zorganizowania się ku zgodnym działaniom i działania, a jeśli zajdzie taka potrzeba to i szukania pomocy choćby z nieba.
Myślę że w miarę publikowania kolejnych części o ustrojach i sprawach skojarzonych, oraz w wyniku dyskusji sprawy się zaczną rozjaśniać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jakie mamy ustroje polityczne - cz.1 
Jan Twardowski, 2019.07.24 o 14:40
"Powaga sytuacji wymaga abyśmy sami najpierw zrobili wszystko co w nasze mocy aby się obronić, aby wykorzystać wszelkie siły, środki i możliwości zorganizowania się ku zgodnym działaniom,"

I ja się z tym zgadzam, tylko ciągle nie mam odpowiedzi na to, w jaki sposób mamy to zrobić. Samo zagłosowanie na Konfederację nie wystarczy. Może Roty Marszu Niepodległości należy wykorzystać do maksymalnej konsolidacji społeczeństwa. Już zostały zainicjowane, zatem zadanie ułatwione. Może można by zachęcić Polaków do masowego udziału w ich strukturach, bo rzeczywiście, jak nie teraz, to kiedy?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jakie mamy ustroje polityczne - cz.1 
miarka, 2019.07.24 o 15:04
Ja się tu nie podejmuję wszystkiego rozstrzygać ani tym bardziej formułować gotowych rad.
Piszę przede wszystkim dla ułatwienia zrozumienia naszej sytuacji politycznej i społecznej od strony wchodzących w rachubę rozwiązań ustrojowych i już związanych z nimi, oraz grożących dalszych patologii.
Ci, co będą chcieli coś dla naszej obrony koniecznej robić muszą wiedzieć jak te sprawy powinny być ułożone, a jak to patologizują i demoralizują nas ci co nas chcą wywłaszczać i zniewalać, a nawet ludobójczo "depopulować".
Na pewno trochę usystematyzowania w tych sprawach każdemu się przyda.

Wygląda na to że Bąkiewicz zna te sprawy, ale mam nadzieję że to co tu piszemy dotrze i do Rot.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jakie mamy ustroje polityczne - cz.1 
Trojanka, 2019.07.24 o 20:02
Kolejny sukces polskich uczonych, genialny lek przeciwbólowy, nie uzależniający!Czy zdołamy go obronić i na nim zarobić, na razie badania są dofinansowywane.... oby nie wylądował za darmo w USA/Izraelu.TEVA / dawna Polfa należy już do Izraela/.
Zresztą jak zarobimy to i tak mamy 447,zysk pewnie będzie w sam raz na część spłaty.

+youtu.be
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jakie mamy ustroje polityczne - cz.1 
Trojanka, 2019.07.24 o 20:23
+youtu.be


J. Sachajko | Kto niszczy polskie rolnictwo?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑