słowa kluczowe: Wirus, barki, usa, zaraza.
Świat2020.04.09 19:05 19:11

Nowy Jork: presja na opiekę zdrowotną i wysokie bezrobocie. 

 
 


 

Te pielęgniarki na Bronxie w Nowym Jorku żądają więcej sprzętu ochronnego.

Lekarz Intense Ter. Robert Hiensch również widzi wzrost liczby infekcji. Pracuje na oddziale intensywnej terapii w Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku. „Zajęło trochę czasu, zanim środki zostały wdrożone, a szpitale zaczęły testować. Widzimy teraz, że wielu przybywających pacjentów zostało zarażonych, zanim podjęto te środki”.  Bezpośrednie niedobory.  Wiele szpitali w mieście jest narażonych na poważne niedobory sprzętu medycznego, aby odpowiednio pomóc pacjentom pacjentom . „Sytuacja jest u nas napięta, ale na szczęście wciąż jest do wytrzymania” - mówi Hiensch. „Na przykład mamy braki leków, ale wciąż mamy dość najbardziej niezbędnego sprzętu, takiego jak respiratory”.

Niedawno został otwarty szpital polowy w Central Parku nie daleko szpitala Mount Sinai. A to pokazuje inny obraz, że mianowicie jest to wielka potrzeba miejsc w szpitalach.   Szpital polowy dla pacjentów koronowych w Central Parku w Nowym Jorku  Jednak szpital przygotowuje się na to, co nadejdzie. „Podwoiliśmy liczbę pacjentów w niektórych pokojach i umieściliśmy dodatkowe łóżka w hali przylotów”.

Jako środek ostrożności stosuje się również inteligentne obchodzenie się z osobistym wyposażeniem ochronnym. „Pacjenci otrzymują tylko 1 maseczkę na dzień i poddajemy ją recyklingowi, aby można ją było ponownie użyć. Zwykle nie robilibyśmy czegoś takiego”.

Chociaż wszystko w szpitalu na górze Synaj wydaje się dobrze układać, z pewnością istnieje strach. „Widać, że niektórzy lekarze martwią się o swoje zdrowie i swoich krewnych. Zwłaszcza po tym, jak pielęgniarka na oddziale zmarła na wirusa w zeszłym tygodniu”. Sam Hiensch jest szczególnie zaniepokojony tym, czy poradzą sobie z rosnącą liczbą pacjentów. Lekarz spodziewa się maksymalnej liczby infekcji w ciągu dwóch tygodni. „Zastanawiamy się, czy damy radę”. Bezrobocie rośnie. Wybuch korony nie tylko wywiera dużą presję na szpitale, ale także stawia wielu nowojorczyków w kłopotach finansowych. W mieście firmy, restauracje i szkoły są zamknięte. Tylko niezbędne sklepy są nadal otwarte, takie jak supermarkety i apteki. W rezultacie tysiące osób jest obecnie bezrobotnych w domu. Aby pomieścić te osoby, rząd federalny udostępnił pakiet wsparcia, który tymczasowo zapewnia bezrobotnym wyższe świadczenia. Ale 29-letni Justin Barry z Brooklynu nie jest tego świadomy. „Próbowałem ubiegać się o świadczenia od wielu dni, ale witryna jest przeciążona” - mówi. 

W USA w tym tygodniu zgłoszono rekordową liczbę 6,6 mln zasiłków dla bezrobotnych.   Barry pracuje jako gigant, co oznacza, że ​​pracuje na podstawie projektu dla różnych klientów. Na przykład pracuje w branży gastronomicznej i eventowej. „Cała ta praca została teraz zatrzymana. Dotyczy to nie tylko mnie, ale także wielu przyjaciół”.   W ramach nowej pracy koncertował po Ameryce Północnej z europejskim zespołem przez dwa miesiące. Barry jest zajęty muzyką i ma nadzieję znaleźć więcej pracy w branży muzycznej w ten sposób, ale sprawy potoczyły się inaczej. „Trzeciego dnia wycieczki wszystko zostało anulowane z powodu wirusa korony. Podnajmowałem już moje mieszkanie na Brooklynie i teraz jestem zmuszony mieszkać z moją siostrą, bez dochodu i perspektyw na pracę”.  Brak ubezpieczenia zdrowotnego•   Aby ograniczyć koszty do minimum, New Yorker nie ma obecnie ubezpieczenia zdrowotnego. „Nadal mam pewne oszczędności, ale bez stałego dochodu trudno jest wykupić ubezpieczenie” - mówi. Od zeszłego roku ubezpieczenie zdrowotne w Nowym Jorku nie jest już obowiązkowe. „Pomysł, by nie ubezpieczyć się podczas kryzysu koronacyjnego jest okropny, ale muszę dokonywać wyborów”.  

Barry zdaje sobie sprawę z ryzyka, jakie podejmuje bez ubezpieczenia zdrowotnego, ale pozostaje optymistą. „Wiem, że mam ogromny dług, jeśli zaraz się zarazę, ale izolując się od świata zewnętrznego, mam nadzieję, że nie zachoruję.

 

175 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑