słowa kluczowe: bezpieczenstwo, polska, wirus, wybory.
Polska2020.04.03 02:49 04.05 02:38

Wybory ? Jeszcze nie jest za późno ! DYLEMAT ? A może zdrowy rozsądek ? 

 

10.05.2020r. Wybór? Czy wybory? A może zdrowy rozsądek ? 

 
Co jest nadrzędne, życie, zdrowie obywateli czy jakieś mało istotne stanowisko i człowiek na tym stanowisku, 
który często nie spełnia należycie funkcji mu powierzonej przez Naród 

 
•••••••             
Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy.  A  zła decyzja polityków i koronawirus może to zmienić  ! 
 Konstytucyjne Prawa Obywateli Polski  gwarantowane i chronione : 
 Art. 38. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.
 Art. 39. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. 

Wybory 10 maja 2020r.  w okresie restrykcji, ograniczeń swobód , nakazów i zakazów. Jak postąpić ?  
 Według partii rządzącej PiS która nagle przypomniala sobie o istnieniu w Polsce konstytucji i jej ważności. Konstytucji która stanowi w Polsce podstawy prawa. Na którą ministrowie z premierem i prezydentem składają uroczystą przysięgę.  A prezydent ma psi obowiązek stać na jej straży. A gdy tego nie czyni i sam łamie prawo  i gwałci Konstytucje to nie jest godzien sprawowania tego urzędu prezydenta Polski. 
W obecnym czasie jest podstawowe i retoryczne pytanie. Czy jednak ze względu na sytuację nadzwyczajną, nieprzewidywalną z powodu koronawirusa, pandemii przesunąć dla dobra i bezpieczenstwa obywateli, Polaków termin wyborów na prezydenta ? Tak by po uporaniu się z zarazą zrealizować wybory  np. Maj 2021 r.
  A może wybrać opcję by wszyscy mogli głosować wyłącznie korespondencyjnie ? i przez internet ?.
Tylko że opcja korespondencyjna i internerowa ma w sobie zawarty poważny problem dotyczący zdrowia, życia i bezpieczenstwa członków komisji liczącej głosy. Ludzie zaangażowani muszą obcować przecież obok siebie tak by kontrolowali czy któryś z członków komisji nie fałszuje rezultatów i nie sprzyja w ten sposób jakiejś przez siebie faworyzowanej partii, czy w przypadku wyboru na stanowisko prezydenta swojego kandydata.
Ponieważ w zaciszu, odizolowani poszczególni członkowie komisji to żadna opcja i gwarancja poprawności i rzetelności w liczeniu oddanych głosów. Niestety w Polskich i nie tylko, nie można ufać i należy patrzeć na ręce by nie było fałszowań.
Doskonale znane są przypadki, że w komisjach grupowych byli w przeszłości oszuści, ludzie nie godni funkcji zasiadania wśród uczciwych uczestników komisji.
Przypominam, że według Konstytucji Polskiej podstawowym obowiązkiem polskiego rządu i to na pierwszym miejscu jest dobro obywateli Polski. Ochrona życia, zdrowia i bezpieczeństwa nas Polaków.
 A z chwilą zagrożenia bytu Narodu to wszystkie inne aspekty jak między innymi głosowania muszą ustąpić miejsca priorytetowi ochrony życia i zdrowia obywateli Polski.
 Gdy to podstawowe,  najważniejsze prawo rząd który nas reprezentuje naruszy i narazi tym samym miliony Polaków na utratę życia i zdrowia to będzie to nie tylko złamaniem prawa ale głównie będzie to  zdradą interesów narodowych Polski. Będzie to zbrodnią, biologicznym zabójstwem nas Polaków i zarazem osłabieniem Polski jako całości. 
Poprostu zbrodnią !  
 
 

 

 

414 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Wybory ? Jeszcze nie jest za późno ! DYLEMAT ? 
miarka, 2020.04.03 o 19:05
"Wybory 10 maja 2020r. w okresie restrykcji, ograniczeń swobód , nakazów i zakazów. Jak postąpić ? ". " jest podstawowe i retoryczne pytanie. Czy jednak ze względu na sytuację nadzwyczajną, nieprzewidywalną z powodu koronawirusa, pandemii przesunąć dla dobra i bezpieczenstwa obywateli, Polaków termin wyborów na prezydenta ?"

Marionetka jaką jest Duda spieszy się żeby jak najszybciej zaklepać sobie całą drugą kadencję.
Gdyby postąpił tak, jak robi cały świat, tj. w każdym stanie nadzwyczajnym, mimo terminu urzędujący prezydent pozostaje nim do czasów jej zakończenia, a co najwyżej zmienia rząd, ZACHOWAŁBY SIĘ JAK NALEŻY. CHYBA WSZYSTKIE PAŃSTWA W KTÓRYCH PRZYSZŁO ZAGROŻENIE PANDEMIĄ SWOJE PRZYPADAJĄCE W NICH WYBORY ODWOŁAŁY.
- Co do zasady to jest obojętne czy to wojna, czy zamach stanu, stan wojenny, wyjątkowy, kataklizm naturalny, czy zagrożenie pandemiczne.


"Okres restrykcji, ograniczeń swobód , nakazów i zakazów" to typowy stan wyjątkowy. ŻADNE DEMOKRATYCZNE STRUKTURY NIE FUNKCJONUJĄ, A RZĄD SPRAWUJE DYKTATURĘ. - Z JEDNYM ZASTRZERZENIEM - WŁADZA NIE ZOSTAJE ZWOLNIONA Z WYMOGÓW MORALNOŚCI.
- WOBEC WŁADZY NIEMORALNEJ WCIĄŻ OBOWIĄZUJE OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO. - PRZYNAJMNIEJ W DEMOKRACJI, BO W USTROJU FASZYSTOWSKIM I TERRORYSTYCZNYM KAŻDY WALCZY O BYT BIEŻĄCY. - TU WCIĄŻ ZAGROŻENIE SKRZYWDZENIEM SIĘGA KAŻDEGO KTO STAJE SIĘ NIEWYGODNYM WAADZY (PRZECIWSTAWIANIE SIĘ ZBRODNICZYM BESTIOM U WŁADZY WYMAGA HEROIZMU, A TEGO NIE MOŻNA OCZEKIWAĆ OD NIKOGO. HEROIZM TO POSTAWA WYJATKOWA).

Wspomniane w notce artykuły 38 i 39 Konstytucji na pewno muszą być respektowane przez władze państwowe wszelkie i zawsze.
Władze, zwłaszcza prezydent są więc poddane szczególnym rygorom i muszą postępować w najlepiej rozumianym interesie obywateli.
Czyż marionetka jest w stanie stać się moralną tylko dlatego że jest termin wyborów?

Ja myślę że lepsze jest ustalenie nowego terminu wyborów na "3 miesiące po odwołaniu zagrożenia pandemią".
Może i Duda w tym stanie zacznie pełnić swoje polskie obowiązki, bo jak narazie to jest dno, o którym można mówić tylko jak najgorzej.


"Będzie to zbrodnią, biologicznym zabójstwem nas Polaków i zarazem osłabieniem Polski jako całości.
Poprostu zbrodnią ! "

Tak, będzie - jeśli będzie utrzymany termin wyborów z Dudą jako kandydatem.
Przecież każdy stan wyjątkowy to stan kiedy demokracja przestaje funkcjonować. - A wtedy nie ma możliwości dokonania wyboru "władzy demokratycznie wybranej".
Po co też komu kolejna marionetka po nierządzach poprzedniej marionetki. Przeciez ktoś musi po niej posprzatać.
- Co wirus ma to zrobić?


Pamiętajmy też że za zbrodnia to nie tylko zabójstwo bezpośrednie, ale i zleceniodawstwo i zaniedbanie obowiązków i zdrada, i korupcja, i zmowa, czy spisek, i każda nielojalność względem Narodu Polskiego.

- A Duda w żadnym przypadku nie rokuje bycia lojalnym, dajacym nadzieję, ani wiarygodnym i służebnym Narodowi Polskiemu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑