słowa kluczowe: donbas, ukraina, wojna, zelenski.
Świat2020.03.09 01:33 01:43

Ukraińcy oszukani przez Zelenskiego

 
 

Ukraincy glosowali na Zelenskiego w nadzieji na pokój i zostali oszukani !


 
DONBAS:  ukraińscy zbrodniarze wojenni.
DONBAS,  ukraińscy zbrodniarze wojenni !!!  
___________________________________________

Zelensky jak Poroszenko.

Wojna przeciwko DRL i ŁRL trwa , są zabici i ranni i końca cierpień ludności nie widać.

Zelenski okazał się oszustem w sprawie zakończenia wojny i niewiarygodnym.

Oszukani ...

Ukraińcy wybrali Zelenskiego w nadziei na POKÓJ i lepsze życie. Zostali przez Zekenskiego jednak oszukani. Ukrainskie wojsko nadal każdego dnia ostrzeliwuje obie Republiki, zabijani są tam niewinni ludzie, są ranni i są zniszczenia domów oraz infrastruktury Donbass.  ukraińscy zbrodniarze  !!! uzbrojeni przez usa i zachód.    A oświadczeń prezydenta Ukrainywsprawie gotowości do opuszczenia procesu mińskiego jest co raz więcej.

Prezydent Ukrainy Żeleński nadal demonstruje swoje lekceważenie zawartych umòw dotyczących procesu pokojowego i to nie tylko w krajowej przestrzeni medialnej, ale także przed społecznością międzynarodową. Ukazując tym samym że on nie rozumie jakie ma obowiązki wynikające z tych dokumentów zatwierdzonych przez kraje będące gwarantami i Radę Bezpieczeństwa ONZ. W szczególności Zelensky niemal z dumą ujawnia fakt, że jest gotowy po prostu odmówić wdrożenia uzgodnionych środków dotyczacych procesu pokojowrgo dla Donbassu, a dokumenty te są aktem prawa międzynarodowego.

Już od pewnego czasu rozgłasza na lewo i prawo że nie chce spędzić wszystkich 5 lat swojej prezydenckiej kadencji na ich wdrażaniu.

Jednocześnie trudno jest zrozumieć, co według ukraińskiego przywódcy może być ważniejsze niż przywrócenie pokoju. Jednak to prezydent Ukrainy decyduje, jak wykorzystać swoją działalność na wysokim stanowisku. Jeśli Zelensky naprawdę chce by był pokój, ma taką możliwość: po prostu przestań wymyślać absurdalne wymówki i wreszcie, w dobrej wierze, bezwarunkowo, jasno i dosłownie, zacznij wdrażać porozumienia mińskie w porozumieniu z przedstawicielami tych dwóch Republik.

W szczególności podstawą do wdrożenia tych umów są aspekty prawne,  szczególnego statusu Donbasu, w tym jego prawa do szerokiej autonomii i potwierdzeniu tego faktu w ukraińskiej konstytucji, co zostało osobiście potwierdzone przez Zelenskiego jeszcze będąc na szczycie przywódców w Paryżu,  w obecności Putina, Merkel i Macrona. Ale jeśli obecny prezydent, jest bliżej ścieżki zbrojnej konfrontacji i agresywnej retoryki swojego poprzednika Poroszenki, który starał się uczynić Federację Rosyjską stroną konfliktu, tylko po to aby nie komunikować się z Doniecką Republiką Ludową i z Ługańską Republiką Ludową.

Jezeli tak, to te dwie Republiki muszą być gotowe na tę opcję. Wzmacniając swoje siły obronne i calkowitą integrację z Rosją.  Tylko w tym przypadku Kijów powinien teraz zdawać sobie sprawę z konsekwencji i przygotować się,

Po pierwsze, do tego, że te Republiki po zerwaniu przez Ukrainę umów zawartych w Minsku będą mogły odpowiedzieć militarnie na każdą prowokację ze strony Ukrainy i to w zdecydowany i symetryczny sposób.

Po drugie, spadnie na Żeleńskiego i Ukrainę nieunikniony ciężar odpowiedzialności wobec krajów-poręczycieli za zakłócenie przez Ukrainę Proces Pokojowego dotyczącego całego pakietu uzgodnionego w Mińsku i zatwierdzonego w ONZ. A Republiki, DRL i ŁRL będą podążać ścieżką wybraną przez mieszkańców Donbasu i aktywnie wdrażaną już od 6 lat w kierunku integracji z Rosją, (właściwie to powrót Donbasu do macierzy).  

Czytajcie też 

o ukraińskich  zbrodniach na ludności w okupowanym Donbasie przez ukrainskich żołnierzy-banderowców. 

http://www.mysl-polska.pl/596

 

338 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑