słowa kluczowe: Pompeo, Trump, USA.
Świat2020.01.18 18:33

Morderstwo Sulejmaniego. Kto następny?

 
 
Naszemu "wiecznemu sojusznikowi" tak się spodobał sposób rozwiązywania problemów a'la Sulejmani, że postanowili wprowadzić to do swojej doktryny politycznej.
 

Sekretarz Stanu USA, pan Pompeo, podczas wystąpienia w Hoover Institute na Stanford University stwierdzil, że USA są gotowe zaatakować Rosję w taki sam sposób jak zrobili to z Iranem zabijając Generała Sulejmaniego. Jak by nie patrzeć to jest to istotne novum w dotychczasowych praktykach dyplomatycznych. Wygląda na to, że nasz "wieczny sojusznik" weźmie się za odstrzeliwanie polityków, których jedyną winą będzie nie zgadzanie się z polityką USA. USA cały czas uważają się bowiem za "policjanta swiata" (nieaktualne) oraz naród "wyjątkowy" (to akurat prawda, takich kanali jak rządzący USA jeszcze ziemia nie nosila).

Przy okazji Pompeo zadał kłam oświadczeniom pana prezydenta Trumpa, który twierdził, że odstrzelił Persa bo ten planował ataki na cztery amerykańskie ambasady. Pan Sekretarz Stanu stwierdził, że zabójstwo Sulejmaniego to element większej "strategii odstraszania" i taką samą strategię USA będą teraz stosowały wobec Rosji i Chin. A skoro przywódcy i generałowie Rosji i Chin nie będą mogli spać spokojnie to znaczy, że nikt nie może. Trzeba przyznać, że pan Pompeo podniósł sztukę dyplomacji na nowe, niedoścignione poziomy.

Ciekawe jak głośno będą oklaskiwać te epokowe zmiany zarządcy Polin? Nie będą mieć obaw, że odstrzelą nam prezydenta jak nie będzie stał wystarczająco na baczność podpisując jakiś ważny dokument w Gabinecie Owalnym?

 

285 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

podobna tematyka

Jarosław Ruszkiewicz
P.C.Roberts : Tulsi Gabbard - R.I.P (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
Jak Lincoln zniszczył Stany Zjednoczone (Świat)
MONACO
Relacja - miłość-nienawiść Trumpa i Twittera. (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
USA - bastion bolszewizmu (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
F-35 czyli jak Polska ratuje USA (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
USA czyli Imperium Dobra kontratakuje w Iraku (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
USA - terroryzmu państwowego ciąg dalszy (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
USA czyli moralne dno (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
Czy Chiny poprą Iran? (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
Wojna na Ukrainie - to o czym nam nie mówią (Świat)

© niepodległy.pl 2019-2020   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑