słowa kluczowe: Irak, USA, sankcje.
Świat2020.01.12 11:32

USA - terroryzmu państwowego ciąg dalszy

 
 
Jak podaje WSJ władze amerykańskie chcą zablokować irackie konta bankowe.
 

Powodem jest uchwała irackiego parlamentu zobowiązująca rząd do usunięcia obcych wojsk stacjonujących w Iraku. W odpowiedzi administracja Trumpa zagroziła, że jeśli Irak będzie się upierał to Amerykanie zablokują im konta w Federal Reserve Bank w Nowym Jorku, na które wpływają przychody z eksportu ropy. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że takie sankcje miałyby katastrofalny wpływ na gospodarkę iracką. Jakby ktoś nie pamiętał to zniszczenie Iraku łącznie z zabiciem ponad miliona Irakijczyków, głównie cywilów, jest efektem agresji panstw NATO. W tym Polski. 

Departament Stanu USA przesłał 8 stycznia rządowi irackiemu notę, w której odmówił kategorycznie przysłania delegacji, czego zażądał iracki rząd, w celu omówienia warunków wycofania wojsk NATO. Zamiast komisji zapowiedziano sankcje.

Takie postępowanie "największej demokracji świata" powinno dać do myślenia zwłaszcza naszym zarządcom z PiS, którzy wręcz na kolanach żebrzą o amerykańskich żołnierzy na terytorium Polski. A co będzie gdy kiedyś będzie rządził polski rząd dbający o polskie sprawy i suwerenność i grzecznie poprosi "wiecznych sojuszników" o opuszczenie naszego kraju? Już teraz stacjonuje u nas mniej więcej tylu Amerykanów co w Iraku a ma być ich jeszcze więcej.

Amerykanie w końcu wyjdą z Iraku. Milicje szyickie podlegające armii irackiej już zapowiedziały, że Amerykanie mają dwie możliwości - wyjechac w pozycji pionowej albo poziomej, w grubych, czarnych, plastikowych workach. Pamiętajmy, że w Iraku przebywa kilkuset polskich żołnierzy, którzy już oficjalnie mają status okupantów.

 

 

280 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

podobna tematyka

Jarosław Ruszkiewicz
Wojna gospodarcza USA z całym światem czyli upadek imperium (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
Jak Lincoln zniszczył Stany Zjednoczone (Świat)
MONACO
Relacja - miłość-nienawiść Trumpa i Twittera. (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
USA - bastion bolszewizmu (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
F-35 czyli jak Polska ratuje USA (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
Morderstwo Sulejmaniego. Kto następny? (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
USA czyli Imperium Dobra kontratakuje w Iraku (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
USA czyli moralne dno (Świat)
Jarosław Ruszkiewicz
Czy Chiny poprą Iran? (Świat)
drnowopolski
Pomiędzy młotem, sierpem a kowadłem (Świat)

© niepodległy.pl 2019-2020   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑