słowa kluczowe: PiS, Zjednoczona Prawica.
Polska2019.11.21 10:33

Zjednoczona Prawica? Nic takiego nie istnieje

 
 
Zwykło się mówić, że "PiS wygrało wybory" albo "PiS ma większość parlamentarną". Nic bardziej mylnego.
 

W ostatnich w wyborach tzw Zjednoczona Prawica zdobyla 235 mandatów i to tylko dzięki oszukańczej i niedemokratycznej metodzie liczenia głosów, który faworyzuje duże partie.

PiS zdobyło 200, Porozumienie Gowina 18 a Solidarna Polska Ziobry 17 mandatów. Oznacza to, że Prezes jako tako kontroluje 43,5 % Sejmu. To zdecydowanie za mało, żeby przepychać wszystkie, nawet najgłupsze pomysły. Bunt Gowina przy okazji projektu ustawy znoszącej 30-krotność składki na ZUS pokazał dobitnie, że zaczynają rządzić przystawki. Dopiero teraz jest w pełni zrozumiały strach w oczach Kaczyńskiego w wyborczy wieczór i jego słynne już "należało się nam więcej" i nie chodziło tutaj wcale o wynik całej koalicji tylko o fakt, że teraz będzie musiał bardziej się słuchac Gowina i Ziobry niż oni jego. Cały rząd "Zjednoczonej Prawicy" tak naprawdę wisi na przystawkach a jego istnienie zależy od humoru Gowina i Ziobry. Sami przyznacie, że to mało komfortowa sytuacja dla "naczelnika"...

Gowin juz raz zdradził a kto raz zdradził to wiadomo, że może zrobić to poraz kolejny. Ziobro też ma rachunki do wyrównania z Prezesem a to człowiek pamiętliwy.

Wbrew pozorom to bardzo dobra wiadomość dla Polski bo dobre samopoczucie "naczelnika" i jego wyznawców raczej powinno nas średnio obchodzić. Sytuacja w Senacie też napawa optymizmem. "Zjednoczona Prawica" nie będzie już mogła przepychać kolanem głupich ustaw, senatorowie i prezydent Duda będą mogli się normalnie wysypiać. Nawet jeśli po 30 dniowym leżakowaniu ustawy ew. weto zostanie odrzucone to przynajmniej Polacy będą mieli możliwość dowiedzieć się co Kaczyński & Co kombinują. Czyli wracamy powoli do normalności.

Nie do przecenienia jest takze rola Konfederacji, która teoretycznie niewiele może zrobić swoimi 11 szablami ale starczy, że na każdym posiedzeniu Sejmu zgłosi mądrą interpelację albo inne zapytanie. Zresztą po owocach ich poznamy.

Zbliżają się wybory prezydenckie i jeśli Dudzie powinie się noga to się będzie działo, oj będzie...

 

539 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Zjednoczona Prawica? Nic takiego nie istnieje 
miarka, 2019.11.21 o 15:05
Oczywiście zgoda że że nie istnieje nic takiego jak Zjednoczona Prawica. Jednak nie tylko ze względu na zgodność i lojalność jej zjednoczonych składników względem jej całości.
Uważam, że to co widzimy, to jedynie usiłowania budowy własnej pozycji co ambitniejszych w tej wewnątrzzjednoczeniowej, ale mafijnej hierarchii władzy.

Przede wszystkim jednak to nie można powiedzieć że PiS plus Ziobrowcy i Gowinowcy to jest prawica (może spróbuję rozwinąć ten wątek w notce, bo to co bym chciał napisać jest zbyt obszerne na komentarz).

Poza tym nie można liczyć na konflikty wewnątrz ZP, tak jak i wewnątrz nadpartii Okrągły Stół we wszelkich sprawach które mogą dotyczyć spraw ważnych dla Polski oraz interesów korporacjonistów, syjonistów i globalistów i całego satanistyczno-faszystowskiego NWO.
Wtedy na pewno zgodnie pokażą tu dla kogo bije serce tej zdradzieckiej i agenturalnej bestii jak już nie raz było w PO-PiS-ie.
– A nie były to ani Państwo Polskie, ani Naród Polski.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

podobna tematyka

Zawisza Niebieski
A może tak przenieść stolicę do … Grajewa? (Humor, satyra)
Jarosław Ruszkiewicz
PKW chce pozbawić Konfederację subwencji dla partii (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
"Papierek lakmusowy" za kilka miliardów (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
Futerkowy kryzys i co dalej? (Polska)
Zawisza Niebieski
Marsz patriotyczny 2020 "O cześć wam panowie..." (Humor, satyra)
Zawisza Niebieski
Gdyby rządził nami inny rząd… (Polska)
Zawisza Niebieski
Sieroty po „dziewicy PiS” (Polska)
Astra - Anna Słupianek
Smutek "Dyndałów" (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
Wycie PiSlamu (Polska)
miarka
Zdecydowałem się w tych wyborach nie głosować (Polska)

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑