słowa kluczowe: Marsz Niepodległości, gps65.
Polska2019.11.11 00:47 00:50

Miej w opiece Naród cały

 

Precz z komuną!

 
Logo tegorocznego Marszu Niepodległości to pięść opleciona różańcem. Wiele osób krytykuje ten symbol, bo łączy w sobie pięść, oznaczającą walkę, z różańcem, oznaczającym modlitwę niosącą pokój. Takie połączenie jest jakoby sprzecznością.
 

       Uważam, że prawidłowo to logo kojarzy się z walką - i słuszne jest połączenie siły fizycznej z duchową. W związku z tą symboliką zgadzam się z panem Wojciechem Cejrowskim:

       Różaniec na pięści przypomina kastet. I to jest dobre skojarzenie. O to właśnie chodzi w tym przekazie. Odmawianie różańca to tak jakby strzelanie z tych kulek do szatana. Pan Cejrowski zauważa, że w Anglii robią nawet różańce wojskowe - na węglowej lince metalowe kulki - bo to jeszcze nie jest zabronione jako broń i można używać do samoobrony.  

       Różaniec w połączeniu z pięścią symbolizuje siłę duchową i fizyczną, zdolność dania odporu wrogowi jednocześnie duchowo i w walce, to narzędzie działające jednocześnie jako obrona ideologiczna, religijna, duchowa ale też fizyczna, siłowa, militarna. Podobnie jak miecz, który jest jednocześnie krzyżem. Nie ma w tej symbolice nic rasowego.  

       Oplecenie pięści różańcem łagodzi symbolikę gołej pięści, która może kojarzyć się z agresją. To oznacza, że chodzi nie o atak, ale o obronę.Siła fizyczna, przemoc, walka, może być użyta w dobrym lub złym celu. Inicjowanie przemocy jest złe - użycie przemocy do obrony jest dobre. Pięść z różańcem to ewidentnie symbol siły, która ma służyć obronie. To demonstracja tego, że Polacy będą się bronić przed każdą agresją, nie będziemy potulnymi barankami, które się tylko modlą, ale wraz z modlitwą użyjemy siły, by obronić nasz kraj.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

 

378 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Miej w opiece Naród cały   
Ikulalibal, 2019.11.11 o 03:44
// zgadzam się z panem Wojciechem Cejrowskim //

Jeśli coś rekomenduje pan Cejrowski to już samo to powinno budzić wątpliwości.I budzi.Oczywiście nie z uwagi na różaniec a z uwagi na pięść.Symbolika i problematyka z nią związana jest na tyle "popularna" iż nie sposób udawać że jej niema.
Jest +360tv.ru
Jest na tyle znana że można pozwolić sobie na duże skróty.
Technologię "bezkrwawych rewolucji" opracował Gene Sharp +en.wikipedia.org a finansują instytucje w rodzaju:Albert Einstein Institution,National Endowment for Democracy,Ford Foundation,International Republican Institute.
Mechanizm działa na tyle sprawnie że nie ma takiego zakątka na mapie gdzie już by nie zadziałał.(wszystkie kolorowe rewolucje,arabska wiosna,dwa majdany i kilkanaście udanych przewrotów )
Szkoda że w ciągu kilku lat działania żadna z polskich tzw "niezaleznych telewizji" typu wrealu23 czy emisji, nie przybliżyła odbiorcom ważnej problematyki.Wierzyć się nie chce że postać Serda Popowicza +en.wikipedia.org i jego organizacji CANVAS +en.wikipedia.org jest u nas zupełnie nieznana.
/ Established in Belgrade, CANVAS has worked with pro-democracy activists from more than 50 countries,[2] including Iran, Zimbabwe, Burma, Venezuela, Ukraine, Georgia, Palestine, Western Sahara, West Papua, Eritrea, Belarus, Azerbaijan and Tonga and, recently, Tunisia and Egypt.[3]

CANVAS’ training and methodology has been successfully applied by groups in Georgia (2003), Ukraine (2004), Lebanon(2005), The Maldives (2008)?, Egypt (2011)?, Syria (2011)? and Ukraine(2014). It works only in response to requests for assistance./

CANVAS ostatnio "pracuje" również w Hongkongu.Ja zaś mam wierzyć że w Polsce nie pracuje.
Tak więc niepokoi mnie ta pięść z różańcem.Ponure skojarzenia staram się uciszyć nadzieją że to tylko drobny graficzny plagiacik a nie zapowiedź czegoś poważniejszego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2020   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑