słowa kluczowe: PO, PiS, inne partie.
Polska2019.07.22 09:42 10:22

Media a interes Polski

 
 
Kto chce rozwoju polskiego sektora mediów i godziwej prezentacji polskiej racji stanu.
 

Zacznijmy od krótkiej analizy - czyli co mamy dziś.

 

1. Mamy potężny segment mediów post okrągłostołowych, których większość jest już w rękach niemieckich i amerykańskich. Dokonano tego dzięki wykupom i dofinansowywaniu istniejących już mediów lub zgarnianiu pod swoje skrzydła mediów powstałych z inicjatywy WSI ( jest to małe uogólnienie, ale każdy wie, o co chodzi.) Tu należy wymienić TVN, Polsat, Gazetę Wyborczą, Newsweek oraz szereg gazet i wydawnictw lokalnych.

 

2. Mamy media tzw. "pro polskie" na czele z redakcją w Toruniu. Do tego dochodzi TVP i wydawnictwa typu Do rzeczy, Gość Niedzielny inaczej mówiąc grupa pod wodzą Sakiewicza i braci Karnowskich.

 

3. Na końcu mamy rodzące się tzw. "media narodowe". Powstają w bólach, bo nie mają jakiegoś jednego dużego sponsora a jak wiadomo to pieniądze w mediach są podstawą.

 

4. Ostatnią grupą, która jest częściowo niezagospodarowana to Internet. Prawdą jest, że takie grupy jak Alfabet - Google i Facebook, które są prawie monopolistami na rynku siedzą głęboko w kieszeniach żydowskich bankierów, ale Internet jest duży i 100% nie da się go kontrolować.

 

Ponieważ 3 pierwsze wymienione obszary są dokładnie zabetonowane i nawet gdyby ktoś chciał dokonać tam zmiany to nie ma na to szans. Zamiast bić o tym pianę zajmijmy się czwartym punktem. Pisząc to zakładam, że jest wielu ludzi w Polsce, którzy chcieliby poczytać/oglądać coś, co faktycznie jest obiektywne i nasze zamiast wsłuchiwać się w głos propagujący interesy Berlina, Waszyngtonu, Tel Awiwu lub Moskwy. Obecnie szansa na to jest znikoma. Czemu? Odpowiedź jest prosta. Bo mamy polityków takich, jakich mamy.

 

Media, które już mamy w Polsce były tworzone tuż po rozpoczęciu tzw. transformacji. Były one traktowane, jako organy propagandowe a także lokaty kapitału, który w odpowiednim czasie będzie można sprzedać. Dlatego grupka lewicowych opozycjonistów zainwestowała w GW, dlatego Solorz w 1993 roku zdecydował nagle, że wchodzi w media ( tu przypominam, że w tym roku nie tylko założył Polsat, ale też kupił gazetę), dlatego też WSI i ludzie z nią związani postawili na zainwestowanie w TVN. No, ale jeśli komuś nie przeszkadza, że jego lokalna gazeta ma redakcję, którą steruje ktoś z Berlina to może dalej nie czytać.

 

Oczywiście wejście w 4 segment, czyli Internet jest dalej możliwe niestety wbrew wyobrażeniu mądrych inaczej wymaga to nakładów. No i teraz trzeba zadać pytanie: Czemu naszym rządzącym nie przyszło to i nie przyjdzie do głowy? Przecież stworzenie silnego medium internetowego miałoby większy skutek praktyczny niż duża część drogich programów +. Biorąc sprawę z innego końca to takie medium ( patrząc na Twitter i Facebook) mogło powstać za rządów PO i za obecnych rządów PiS. Duża część internautów uwolniona od algorytmów twierdzących, że Palestyńczycy napadli na Izrael a Niemcy wywołali wojnę światową przez przypadek odetchnęłaby z ulgą. Znajdzie się część wśród Was, którzy będą twierdzili, że nikt tego nie zauważył, bo Internet to zabawka. Tak było parę dekad temu. Teraz Internet w wielu aspektach ma większe oddziaływanie niż bomba atomowa. Czy nie opłaca się w taką zabawkę zainwestować jakiś miliard, który podobno spływa do budżetu państwa i który się rozdaje ( robią to wszystkie strony - jedni praktycznie drudzy w formie obietnic) by wygrać wybory?

 

 

1119 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Media a interes Polski 
Jan Twardowski, 2019.07.22 o 13:24
POPiS nigdy nie zainwestuje w media internetowe, bo oni nie mają takiej potrzeby. Media, którymi dysponują dzisiaj w zupełności im wystarczają do manipulowania opinią publiczną. Poza tym oni mają już Onet, Wirtualną Polskę, czy wspomniane przez Ciebie sakiewiczownie i siostry Karnowskie. GW także funkcjonuje w sieci i cała ta spirala zła wspólnie się nakręca i uzupełnia, działając w ścisłej symbiozie.
Powstające media o zabarwieniu narodowym, to także są media działające w przestrzeni internetowej i póki co, to jako jedyne stoją w opozycji do wymienionych wcześniej.
Nie powstanie żadne niezależne medium na miarę fejsbuka, twittera, czy YT, bowiem gdyby chociaż zbliżyło się popularnością do nich, to zostanie przez globalistów albo zlikwidowane, albo wykupione, co na jedno wychodzi. Zatem należy wspierać wszystkie niezależne media i jeśli nie finansowo, to chociaż klikając tam często.
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Media a interes Polski 
Markus, 2019.07.22 o 14:39
Dokładnie o tym napisałem. Post magdalenkowy układ nie przyłoży nigdy ręki do czegoś czego nie będzie mógł w 100% kontrolować.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Media a interes Polski   
Lotna, 2019.07.22 o 14:54
Zgadzam się. Oczywiście było by wspaniałe, gdyby istniały media narodowe (a kto miały je założyć? Pookrągłostołowi zdrajcy?) które „zawsze mówią prawdę”, ale i one by się po jakimś czasie skorumpowały, tym bardziej nie mając żadnej konkurencji, bo wszystkim, póki co, rządzą ludzie, a na czoło zawsze się przebijają się socjo- i psychopaci, co jest osobnym tematem.
Mamy to, co mamy, a małe jest piękne; trzeba przy tym zastosować nieco więcej gimnastyki umysłowej, żeby nie zgłupieć i nie dać ogłupiać. Polacy, także na prawicy, niestety, częściej niż np. Amerykanie kłócą się ze sobą o drobiazgi i stosują zasadę „białe albo czarne”, jak się nie zgadzasz z każdym naszym punkcikiem, to jesteś nasz wróg, agent itd., itp.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Media a interes Polski 
Markus, 2019.07.22 o 15:18
Wiesz .... ja tych ludzi znam. Czasami przeraża mnie ich ciąg do auto reklamy. Niedawno gadałem z znajomym który jest w jakiś tam strukturach. Mieliśmy dobry pomysł no i cała sprawa się rozleciała bo panowie funkcyjni mieli problem z tym kto przypisze sobie zasługi. Z tymi co już są przy korycie w ogóle nie warto gadać bo oni robią tylko coś na rozkaz z góry. Jak mają coś sami zadecydować to pada na nich blady strach że coś źle zrobią i dostaną po uszach ( czytaj - stracą przywileje)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Media a interes Polski   
Repsol, 2019.07.22 o 23:08
Salute . :))) +repsol.neon24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

podobna tematyka

Jarosław Ruszkiewicz
Futerkowy kryzys i co dalej? (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
Nie głosuj na PO-PiS! (Polska)
Markus
Popisowy numer Kaczyńskiego! (Polska)
Markus
Słychać wycie? Znakomicie (Humor, satyra)
Zawisza Niebieski
A może tak przenieść stolicę do … Grajewa? (Humor, satyra)
Jarosław Ruszkiewicz
PKW chce pozbawić Konfederację subwencji dla partii (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
"Papierek lakmusowy" za kilka miliardów (Polska)
Zawisza Niebieski
Marsz patriotyczny 2020 "O cześć wam panowie..." (Humor, satyra)
Zawisza Niebieski
Gdyby rządził nami inny rząd… (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
Zjednoczona Prawica? Nic takiego nie istnieje (Polska)

© niepodległy.pl 2019-2020   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑