słowa kluczowe: niewiedza polityczna.
Polska2019.10.11 16:02

Literalnie najwięcej o PiS,

 
 
ale moim zdaniem wszystkie okrągłostołowe kliki przyczyniły się do opisanego stanu ŚWIADOMOŚCI Polaków.
 Tak więc nie tylko cisza wyborcza jest zbędna, ale przede wszystkim zbędne jest  robienie hałasu wyborczego....

Wystarczy "kiełbasa" wyborcza.

Na rachunek wyborców.


" Dariusz Nejman
17 godz. ·
PIS ZAWRACA POLSKĘ DO ROKU 1989

Na nowogrodzkiej tarzają się ze śmiechu. Przeprowadzono ankietę wśród Polaków pytając skąd PIS ma pieniądze na program 500+. Takich odpowiedzi udzielili respondenci :

- 35% że pochodzą z naszych podatków
- 24% sądzi że program finansują bogacze
- 12% nie potrafiło udzielić odpowiedzi na to pytanie
- 10% uważa że rząd ma swoje pieniądze
- 10% podało że pochodzą „z innego źródła”
- 6% że to pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej
- 3% że to prywatne pieniądze PIS

Kaczyński i spółka rechoczą tak głośno, że aż słychać to u mnie, na Pomorzu.Niestety jest źle, 90% badanych Polaków nie odróżnia procent, od punktu procentowego, co trzeci nie ma zielonego pojęcia o tym ile jest progów podatkowych w Polsce, co czwarty nie potrafi zdefiniować inflacji, 60% nie potrafi policzyć odsetek w banku. Ponad 50% Polaków nie poda daty okrągłego stołu, wstąpienia Polski do NATO, czy do Unii Europejskiej. Tylko co 8 Polak ma mały zbiór książek, do czytania przyznaje się około 50% Polaków. Aż 36% Polaków w ogóle nie korzysta nie komputera.

Polacy generalnie nie rozumieją czym są publiczne pieniądze i na czym polega gospodarka tymi pieniędzmi, a miażdżąca większość nie potrafi podać danych finansowych Polski, przede wszystkim o zadłużeniu Polaków, tym prywatnym i publicznym, o obciążeniach budżetu , o problemach systemu emerytalno-rentowego. W Polsce dalej jak w PRL-u, TO NIE NASZE TO PAŃSTWOWE.

Zastraszające wyniki osiąga także polska młodzież objęta Programem Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (OECD/PISA), gdzie bada się rozumienie tekstu. Wśród naszych 15-latków przebadanych w 2000 r. ( dzisiejsi wyborcy ), blisko co dziesiąty jest funkcjonalnym analfabetą i nie rozumie najprostszych informacji. Jedynie 6% młodych Polaków zostało zaliczonych do tej grupy, która z informacją i jej przetwarzaniem radzi sobie najlepiej i to był najgorszy wynik spośród wszystkich państw poddanych badaniu.

Dla polityków taki elektorat to ŻYŁA ZŁOTA. Bardzo precyzyjnie można policzyć rozkład głosów , niezwykle dokładnie przygotować program dla poszczególnych grup wyborców. PIS nie podaje ile kosztuje program 500+, nie podaje kosztów obniżenia wieku emerytalnego, tego socjalnego huraganu. Skutki nie pojawią się od razu, w PIS pewnie liczą że dach spadnie na głowę komuś innemu.

Jedno jest pewne ta mina wybuchnie pod naszymi stopami, pod tymi na samym dole, przede wszystkim pod tymi którzy głosują na produkcję pieniądza. To też jest rodzaj zemsty PIS, bo inflacja i nadchodzący kryzys okradną do kości tych którzy coś osiągnęli po 1989 roku. O to chodzi PIS-owi wrócić znowu do stanu z 1989 roku. To o tym mówi Kaczyński, że trzeba to wszystko postawić od nowa, że to jest źle wykonane, w tym nową strukturę własności, nowe elity. Dlatego PIS rozwala gospodarkę państwa szelmowsko się uśmiechając, korzystając z regresji edukacyjnej Polaków."

 

 

 

Mamy o sobie dobre zdanie. 

Czy słusznie? 

Wycinek z większego projektu badawczego:

 

 

 

Na zakończenie fragment eseju- zwierciadła  dla niedzielnych suwerenów.

Dajecie wiele radości i satysfakcji.

Naprawdę.

 

247 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑