słowa kluczowe: NWO, USA, Ukraina, globalizm, imperializm, neokolonializm.
Świat2019.09.26 16:39

Nowoczesna zachodnia demokracja w natarciu

   
 

Stopień zachodniej degeneracji osiągnął już takie rozmiary, że rządzące nim szumowiny nie krępują się publicznie brać za łby, łamiąc przy tym wszelkie prawa państwowe i międzynarodowe, oraz podstawowe zasady i normy moralne, a zachodni motłoch jedynie temu haniebnemu widowisku kibicuje.   


 

Prawdziwym kuriozum wydarzeń politycznych ostatnich dni było odtajnienie i upublicznienie rozmowy telefonicznej prezydentów Zeleńskiego i Trumpa (https://www.foxnews.com/politics/ukraine-call-transcript-shows-trump-sought-biden-probe-but-made-no-mention-of-us-aid).  Domagali się tego amerykańscy Demokraci w celu wykazania pozaprawnych działań obecnego rezydenta Białego Domu, co w rezultacie pomogłoby im usunąć go z zajmowanego stanowiska. 

 

W rozmowie tej Trump domagał się rozpoczęcia śledztwa w sprawie korupcji syna byłego wiceprezydenta USA Joe Bidena na Ukrainie.  Potrzebne jest mu to do zdyskwalifikowania go jako kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich w Stanach.  Przy czym kompromitująca w całej upublicznionej rozmowie była służalcza postawa Zeleńskiego „prezydenta samostijnej ukrainy”.  Stwierdził on między innymi, że ukraiński prokurator generalny „to jego człowiek”, który wypełni wszelkie życzenia Trumpa.

 

Znamiennym jest fakt, że ani zachodnich „wolnych mediów” ani „wyczulonej etycznie” opinii publicznej nie interesuje historia gigantycznej międzynarodowej korupcji, rabunku ukraińskiego mienia przez zachodnich kolonizatorów, ani nawet sprawa mieszania się USA w wewnętrzne sprawy „suwerennego” państwa, jakim podobno jest Ukraina. Jedyne co budzi u nich emocje, to spekulacje odnośnie tego kto w tej przepychance odniesie sukces.  Czy Trump skompromituje Bidena, czy też Demokraci usuną lokatora Białego Domu przed końcem jego kadencji.

 

Stopień zachodniej degeneracji osiągnął już takie rozmiary, że rządzące nim szumowiny nie krępują się publicznie brać za łby, łamiąc przy tym wszelkie prawa państwowe i międzynarodowe, oraz podstawowe zasady i normy moralne, a zachodni motłoch jedynie temu haniebnemu widowisku kibicuje.   

 

Pomimo to efekt omawianej pyskówki będzie miał krytyczne znaczenie dla polityki światowej.  Z jednej strony jeszcze bardziej rozgorzeje walka przeróżnych koterii amerykańskiego deep state, dodatkowo destabilizując sytuację wewnętrzną i międzynarodową; z drugiej zaś ostatecznie położy kres jakiejkolwiek wiarygodności obecnego prezydenta USA.

 

Nawet do tego momentu jawił się on głowom suwerennych państw, takich jak Chiny, Rosja, Indie, itd. jako osoba pozbawiona realnej władzy, z którą prowadzono głównie kurtuazyjne rozmowy.  Obecnie każdy autentyczny światowy przywódca, jak ognia unikać będzie jakichkolwiek, nawet niewiążących merytorycznych dyskusji, obawiając się możliwości ich upublicznienia. 

 

Do tego momentu obowiązywał bowiem w świecie polityki żelazny kanon, że rozmowy międzynarodowe mają zawsze poufny charakter i nigdy nie są upubliczniane, a nieformalne dyskusje odbywać się mogą jedynie na konferencjach prasowych.

 

Z drugiej strony byłoby intrygujące upublicznienie rozmów „polskich przywódców” ze swymi zachodnimi pryncypałami.  Ciekawe jak bardzo prześcigają oni w służalczości i skundleniu swego ukraińskiego kolegę.

 

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog

 

 

1022 odsłony średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Re: Nowoczesna zachodnia demokracja w natarciu   
Ikulalibal, 2019.09.26 o 17:20
Jak tak się temu wszystkiemu przyglądać i przysłuchiwać to nie można opędzić się od refleksji że nie ma na planecie nacji głupszych niż Ukraińcy i Polacy.Im głośniej i z większym rezonem mówią o "niepodległości" i "niezależności" tym na świat boży wychodzą coraz jawniejsze dowody tego że są:zniewoleni i rzuceni na kolanach jak nigdy wcześniej.
Głupie,biedne,nieszczęsne Chochły! im więcej trąbią o wolności tym mają jej mniej.A rządzą nimi wszyscy,kogóż nie ma w ichniejszych strukturach władzy? żydów? gruzinów? ormian? francuzów? amerykanów? cały katalog "narodów świata".Nie wiem które moje do nich uczucie przeważa:litość? czy pogarda ?

Hunter Biden kręcący na Ukrainie gazowo-naftowe lody robił rzeczy z punktu widzenia demokracji niewyobrażalne.Ten niby to zwyczajny biznesmen chciał to zawinszował sobie odwołanie ministra sprawiedliwości.Na miejsce odwołanego za wskazaniem Bidena powołano "ministra" nie mającego wykształcenia prawniczego.
I pomyślec że w imię tego w 2014 marzli na styczniowym majdanie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑