słowa kluczowe: Komunizm, NWO, Niemcy, Polska, Rosja, USA, globalizm, imperializm, neokolonializm.
Idee2019.09.22 14:45

Czarno biały obraz zero jedynkowy

   
 
Wieloletnia tresura medialno-propagandowa ukształtowała u większości niezbyt inteligentnych odbiorców tzw. rozumowanie zero-jedynkowe.
 

Wieloletnia tresura medialno-propagandowa ukształtowała u większości niezbyt inteligentnych odbiorców tzw. rozumowanie zero-jedynkowe, polegające na przyjmowaniu do wiadomości tylko dwu przeciwstawnych opcji.  

W przypadku Ameryki populacja dzieli się z grubsza na dwie części: zwolenników Partii Demokratycznej lub Republikańskiej.  Jeśli więc ktoś krytykuje Demokratów uznawany jest automatycznie za zwolennika Republikanów.  Innych opcji nieskomplikowane mózgi Amerykanów po prostu nie akceptują.

Nie inaczej ma się sytuacja w UE w ogólności, a III RP w szczególności.  Opinia publiczna podzielona jest na dwie główne preferencje: zwolenników „integracji europejskiej” (przygniatająca większość) i jej przeciwników.  Ci ostatni rekrutują się w większości spośród grona byłych ideowych komunistów i ich potomków. Bowiem komunistyczne „elity” PRLu wykazywały się zawsze pragmatyzmem i w momencie „dziejowego przełomu 1989 roku”, zmieniły kolor krawatów z czerwonego na niebieski i usługi z kremlowskich na brukselskie, nie komplikując niepotrzebnie „wizerunku ideologicznego” III RP. 

Wracając jednak, do wymienionych na wstępie, dwu „naturalnych” polskich preferencji, sytuacja komplikuje się nieco w porównaniu z amerykańską.  Trudniej jest bowiem zdecydować ich zwolennikom, które z dwu mocarstw walczących na ziemiach polskich w II Wojnie Światowej ZSRR czy Niemcy należy uznać za „dobre” lub „złe”?

 

Krajowi propagandyści manipulujący opinią publiczną Polaków zdecydowali się na bardziej oryginalną koncepcje.  Dziś naszym „największym przyjacielem i sojusznikiem” nie są już Niemcy, jak to było za czasów PO, ale Amerykanie.  Ponieważ rozpisywałem się aż nadto na temat sytuacji w „jedynym supermocarstwie”, to pozwolę sobie tylko zaoferować krótki clip video ilustrujący cały „cymes” jaki to państwo oferuje swym obywatelom (http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=195041), co oferuje biednym „polskim wasalom” już nie wspomnę.

Z drugiej zaś strony wśród „prosowieckiego/rosyjskiego” mniejszościowego odłamu panuje, słuszne skądinąd, przekonanie, że PRL przyniósł społeczeństwu znacznie więcej „dobrodziejstw” niż III RP.  Przy czym słowo „dobrodziejstwo” powinno być zastąpione frazą „znacznie miej zła”, aby całość sentencji odpowiadała prawdzie. Zachwyt nad PRLem promieniuje w tej grupie nawet na sam ZSRR i jego „osiągnięcia”.  Również na ten temat nie będę dywagował, przytaczając jedynie opinię angielskiego autora, który na podstawie rosyjskich danych wywnioskował, że żydokomuna, w różny sposób, odpowiedzialna jest za unicestwienie około 365 milionów osób w XX wieku (https://europeansworldwide.wordpress.com/2018/08/09/bolshevism-final-body-count-356-million-martyrs/).  Miast komentarza postawię tu retoryczne pytanie, co może być dobrego w systemie, który wyniszczył 365 milionów istnień ludzkich?

Jakież więc z tego płyną wnioski?  Być może świat nie jest czarno- biały (zero-jedynkowy). Być może prawda jest nie koniecznie po środku, ale gdzieś z boku i może w takim razie warto włączyć szare komórki i jej poszukać?

 

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog

 

 

647 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Re: Czarno biały obraz zero jedynkowy   
Ikulalibal, 2019.09.22 o 16:05
Pedanteria (tak,przyznaje,to uciążliwa cecha),nie pozwala mi mijać takie teksty obojętnie.

//przytaczając jedynie opinię angielskiego autora//

Jakiego autora.Moje próby zasięgnięcia o nim jakiś informacji na razie nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.Oczywiście poza wzmianką na rzeczonej stronie +europeansworldwide.wordpress.com że jest to "dziennikarz śledczy" ale najprawdopodobniej bloger

// który na podstawie rosyjskich danych wywnioskował, że żydokomuna, w różny sposób, odpowiedzialna jest za unicestwienie około 365 milionów osób w XX wieku//

A co jeśli przyjrzeć się tym "rosyjskim danym" ? Nazwa portalu z którego ściągnięto tabele jest na szczęście widoczna
+sputnikipogrom.com

Żeby uznać dane za "rosyjskie" N=nie wystarczy drogi panie autorze fakt że tekst napisany jest grażdaną.Krótki rekonesans po stronie sputnikipogrom.com i można się domyśleć co to za "adres". Od siebie dodam że takie strony na dość sporą skalę zakłada ukraińska bezpieka.Jak widać nawet z natury czujni "dziennikarze śledczy" dają się na to nabrać.A właściwie dlaczego użył właśnie tych danych skoro istnieje kilka innych,oficjalnych z antyrosyjskim sorosowskim "Stowarzyszeniem Memoriał " na czele ?
A dlatego że wszystkie inne dane są skromniejsze a nieoceniony ów "dziennikarz śledczy" za ich pomocą nie mógłby udowodnić z góry założonej tezy.
No ale fajnie.Dobra.Spuśćmy zasłonę miłosierdzie na tego "dziennikarza śledczego" i jego tezy.Ale przecież nawet tabela którą się posługuje ( i wywodzi z niej dziwne wnioski) zawiera zastrzeżenie że jest to przewidywalny wzrost demografii :PRZY BRAKU KATASTROF DO 1965 R
Zaś I Wojny Światowej,Wojny Domowej które pochłonęły 10.000.000 ofiar oraz II Wojny światowej z 26.000.000 ofiar,raczej trudno nie zaliczyć do katastrof.

//Trudniej jest bowiem zdecydować ich zwolennikom, które z dwu mocarstw walczących na ziemiach polskich w II Wojnie Światowej ZSRR czy Niemcy należy uznać za „dobre” lub „złe”?//

Dla pełnego zrozumienia polskiej paranoi wiodącej do nieuchronnej katastrofy należy porównać ile miejsca w publicznej debacie zajmują próby ustalenia niewiadomej zawartej w cytacie,a ile miejsca w publicznej debacie:
-poświęcają Francuzi dla określenia swojego stanowiska wobec Rewolucji
-poświęcają Amerykanie ustaleniom czy odłączeni się od Królestwa Anglii było dobrą decyzją i czy wojna 1863 była słuszna
et cetera,et cetera,et cetera
Skierowanie całej uwagi Polaków na jałowe i niczego nie wnoszące debaty pseudo historyczne było sprytną pułapką z której Polska już się nie wydostanie.Nie zdąży.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarno biały obraz zero jedynkowy   
Ikulalibal, 2019.09.23 o 13:11
//Wracając jednak, do wymienionych na wstępie, dwu „naturalnych” polskich preferencji, sytuacja komplikuje się nieco w porównaniu z amerykańską. Trudniej jest bowiem zdecydować ich zwolennikom, które z dwu mocarstw walczących na ziemiach polskich w II Wojnie Światowej ZSRR czy Niemcy należy uznać za „dobre” lub „złe”? //

Uważam że "w porównaniu z amerykańską" sytuacja w Polsce wcale się nie komplikuje.Oczywiście jeśli operuje się na dostatecznie dużej ilości faktów.
A skoro już mowa o faktach to;rzekoma rozterka związana z niemożnością określenie większego złoczyńcy to właśnie klasyczny przykład wpychania odbiorcy w myślenie zero jedynkowe,które (mam nadzieję) wbrew intencją zaprezentował autor.
Ale jak powiadam;wystarczy operować na maksymalnie dużej ilości faktów i po myśleniu zero jedynkowym nie ma śladu

Oto numizmat wyemitowany w USA w 1932 r w cześć zakończenia Wielkiego Kryzysu 1929 r

rewers +www.scottedelman.com

awers +www.scottedelman.com

Mam nadzieję że wszystko jest na tyle jasne że nie wymaga komentarzy.

PS
+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑