słowa kluczowe: cenzura PiS, reżim Kaczyńskiego, wybory parlamentarne w Polsce.
Polska2019.09.22 12:31 14:00

O kaczystowskim reżimie - przedwyborczo

 
 
Jak PiS specustawą chce przy wolnych mediach majstrować.
 
Zbliżają się wybory parlamentarne w Polsce, czego nie sposób nie dostrzec, przeglądając medialne doniesienia nie tylko w mediach głównego nurtu, ale i w mediach niezależnych. Każdego dnia pojawiają się sondaże wskazujące na to, że Polacy są skazani na POPiS, czyli na układ zawarty w Magdalence, niezależnie od tego, na kogo oddadzą swój głos.
Dualizm partyjny narzucony przez system panujący w Polsce nie daje Kowalskiemu żadnej alternatywy w jego wyborze, a historia takich ugrupowań jak Samoobrona, Liga Polskich Rodzin, czy Kukiz15, potwierdzają jednoznacznie taką tezę.
Oczywiście, że pojawiają się przystawki takie jak palikociarnia, Wiosna, czy Solidarna Polska, dajmy na to, ale jest są to jedynie formy dopalacza dla dwóch wiodących ugrupowań zrodzonych w Magdalence, czyli dla "chamów" i "żydów", stosując nomenklaturę Jedlickiego, a kto cham, kto żyd, niech każdy sobie sam dopowie.
   Internet  stworzył możliwość powstania niezależnych mediów, które nie są prowadzane na reżimowych smyczach, co jest solą w oku dla reżimow Kaczyńskiego, czy wcześniej rządzącego, Tuska.
To dzięki tym mediom możemy dowiedzieć się, co w istocie niesie dla Polski uchwalenie w USA ustawy 447 JUST, czy o pojawieniu się na politycznym horyzoncie formacji politycznej Konfederacja Wolność i Niepodległoość, która mogłaby być alternatywą dla Polski, ale niestety na obecnym poziomie świadomości społeczeństwa polskiego nie będzie, choć pojawia się alternatywa dla wyborcy, z której warto skorzystać nie dlatego, że Konfederacja jest zdolna przejąć władzę w Polsce, ale dlatego, że dzięki ewntualnym posłom z ramienia tej formacji, zwykły obywatel dowie się, że rząd chce bezprawnie pozbawić Polaków dóbr narodowych szacowanych dzisiaj na kwotę 360 miliardów dolarów, a być może, że dzięki Konfederacji proces okradzenia Polaków na powyższą kwotę, zostanie udaremniony.
   Każdy reżim posiada własne media, które jednak nie stanowią źródła rzetelnej informacji, a są jedynie narzędziem do uprawiania reżimowej propagandy, czyli do ocenzurowanego przekazu informacji, który w swojej formie i treści zawsze będzie sprzyjać danemu reżimowi, a niezależne media burzą święty spokój reżimu i zapewne stąd pomysł PiS na ustawę o statusie zawodu dziennikarza, która wg wicemarszalka Sejmu, pana Terleckiego, ma " ucywilizować narastającą komplikację, jaką są media społecznościowe, portale, które sobie pozwalają często na rzeczy wyjątkowo nieprzyjemne".
Godna podziwu troska o społeczeństwo przemawia zapewne przez pisowskie elity, bowiem zaiste nieprzyjemną jest informacja, że Polska zostanie okradziona na 360 miliardów dolarów i to zgodnie z prawem, ale, że tylko z prawem amerykańskim, nikt nie kwapi się dodać.
Bądźmy zatem przygotowani na to, że PRL bis zafunduje nam powrót do tradycji, czyli do dwóch programów w TV i do dwóch drukowanych dzienników. Powrót do korzeni.
Czy przesadzam? Może trochę, ale ustawa, o której mowa po prostu wyrżnie z sieci wszystkie niezależne media, które ośmielą się poddać krytyce reżim będący akurat u władzy.
   Powrócę jeszcze na moment do Konfederacji. Otóż Polska w dniu dzisiejszym nie jest jeszcze gotowa na demokratyczne rządy z racji nikłej świadomości społecznej. Żadna formacja polityczna, posiadająca utworzony przez siebie rząd, nie ma najmniejszych szans na przetrwanie bez społecznego poparcia. Ogólnie program Konfederacji można uznać za dobry, ale czy spoleczeństwo jest gotowe do jego zastosowania? Nie po tym, co zrobiło PiS, wymyślając wszystkie PLUSY, poczynając od 500+ , świnia+, a skończywszy na bilion+, bo na tyle w przeliczeniu na złotówki opiewa kwota żydowskich roszczeń, których gwarantami realizacji są magdalenkowe popłuczyny.
Zdaje sìę przy tym, że pewien niedorozwinięty umysłowo jegomość, który był prezydentem Polski, w jednym przypadku wiedział, o czym mówi, bo jak wynika z polityki uprawianej przez PiS, są "plusy dodatnie i są plusy ujemne".
   Rasumując, to dzisiejsza rzeczywistość nie pozostawia uczciwemu Polakowi oddania swojego wyborczego głosu na inną formację niż Konfederacja. 

153 odsłony średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: O kaczystowskim reżimie - przedwyborczo   
Jola, 2019.09.22 o 19:52
Szkoda,ze nie dysponujemy prawnym zapisem o progu ważności wyborów. Gdyby ludzie zagłosowali"nogami",czyli frekwencja wyborcza byłaby poniżej X % co stanowiłoby o poziomie niezadowolenia, partie obligatoryjnie musiałyby ulec rozwiązaniu Tylko co potem? referendum, przejściowa władza prezydenta, na czas nie dłuższy niż 6 miesięcy, czy JOW-y? Jedno wiemy z pewnością, że partii mamy dość, wydawało się, że ktoś przejmie oszukany elektorat stosując szach, ale dano nam mata.
Społeczeństwo jest zatomizowane a ordynacja wyborcza beznadziejna. Szwajcarski model byłby najlepszy, ale który beton to wprowadzi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O kaczystowskim reżimie - przedwyborczo 
Jan Twardowski, 2019.09.22 o 21:42
Chodzi o to, że społeczeństwo polskie wykazuje się minimalną świadomoscia odnosnie otaczającej nas rzeczywistości. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. Należy edukować spoleczeństwo w zakresie tego, że trwa neomarksistowska rewolucja światowa, ktora jest śmiertelnym zagrożeniem nie tylko dla Polski. Należy przywrocić Polakom ich narodową świadomość. Bez tego ani rusz. Dopiero jak dorobimy się patriotycznych elit, możemy zmagac się z rzeczywistością i wówczas zmieniac ordynację wyborczą. Dzisiaj nikt tego tego nie zrobi, bo rządzi Magdalenka, a system partyjny stworzony przez ten deal jest dla nich błogosławieństwem.
Nielatwo będzie odzyskac Polskę, ale nie jest to niemożliwe. Należy jednak trochę poczekac, aż wymrą komunistyczne dinozaury jak Kaczyńskie, Michniki i im podobne, czyli az całe pokolenie solidarnosciowe pojdzie w niebyt, ale edukację należy rozpocząć już dzisiaj.

Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2020   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑