słowa kluczowe: Niemcy, Rosja, Trump, Ukraina, banderyzm.
Świat2019.09.11 13:18

ODWILŻ

   
 
Zmiana relacji USA z Ukrainą prowadzi do rozmów Rosji, Niemiec, Francji i Ukrainy.
 

ODWILŻ

Wymiana więźniów,  aresztowanych dziennikarzy i żołnierzy między Rosją i Ukrainą  to niewątpliwie oznaka zmiany we wzajemnych relacjach tych sąsiadów. Poza tym krokiem odnotowanym w mediach 10 września do końca tego miesiąca  przewidywane jest spotkanie przywódców Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy. Zapowiedź spotkania w takim składzie, gdyby przynajmniej  miało  się odbyć w Warszawie,  potwierdzałaby  znaczenie Polski w Europie i celowość dotychczasowych  działań polskiego MSZ.  Brak takiego rozwiązania ośmiesza kolejny raz gotowość stawiania Rosji na baczność żądaniem zwrotu Krymu, by zadowolić Waszyngton.

Fluktuacja napięć na Ukrainie wynikająca w dużej mierze z polityki prowadzonej przez Departament Stanu USA nie tylko zdestabilizowała Ukrainę politycznie i gospodarczo, ale rozbudziła tendencje neonazistowskie otwarcie propagowane przez rządzących. Osobą sterującą tymi procesami była najbardziej niedyplomatyczna wśród dyplomatów Victoria Nuland (obecna osobiście podczas protestów na Majdanie, podobnie jak John Mc Cain).

 Od 1991 roku strona amerykańska przekazała 5 mld dolarów na wspieranie ruchów mających za cel obalenie wybranych przez społeczeństwo władz. Proces ten wspierany był zarówno przez demokratów  jak i republikanów. Późniejszy rozwój wydarzeń eskalował otwartym konfliktem Ukrainy  z Rosją. Decyzją prezydenta Obamy duże ilości broni zasilały szeregi armii ukraińskiej, która przy udziale oddziałów neonazistowskich dokonywała bezwzględnych aktów masakry ludności cywilnej w rejonie Donbasu. Aktualna administracja Trumpa zmniejszyła zakres dostaw broni  popierając zasadność powrotu do rozmów pokojowych.

Tak przedstawione relacje  (opisane przez Washington Post) trudno nie nazwać mieszaniem się do polityki krajów trzecich. W destabilizacji  tradycyjnie aktywna była Fundacja na rzecz Demokracji, która od lat 80-ych otrzymywała instrukcje z CIA z wyraźnym zaleceniem popierania ukraińskich polityków pro-amerykańskich. Tylko świadomi tych działań polscy politycy nie byli w stanie zdobyć się na niezależny głos napiętnowania banderyzmu jako ideologii zbrodniczej.

Kolejny raz czas weryfikuje zasadę bumerangu oskarżeń w amerykańskiej polityce: obarczają innych tym co sami robią, by po upływie czasu, udostępnieniu dokumentów przez własnych dziennikarzy, czy dyplomatów wymienić personel, wygłosić parę płomiennych przemówień zapewniających o partnerstwie, wartościach i tradycji z ręką na sercu i wrócić do tego samego.

Coraz częściej muszę przyznać rację tym co powiadają, że  Amerykę stworzyli łotrzykowie źle widziani w Europie. Naturę grabieżcy, któremu kultura wędzidłem się zdaje, przekazali następcom dziś zwanym oligarchami, albo politykom- dawnym hochsztaplerom.

https://www.youtube.com/watch?v=_MX83tkZMcI

 

774 odsłony średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑