słowa kluczowe: Jarosław Kaczyński.
Polska2019.08.28 09:36

Zarys drogi politycznej

 
 
Jarosław Kaczyński dla niektórych swoich wyznawców jest geniuszem, konserwatystą i niepodległościowcem. A do tego prawicowcem. Wg mnie, niesłusznie. Jest socjalistą starej daty i na pewno nie geniuszem, bo sam często potyka się o własne nogi.
 

Dla swoich wyznawców jest postacią, o której tak naprawdę, wiedzą niewiele. Oczywiście, w krótkiej notce nie da się obalić legendy, zwłaszcza że wyznawcy są odporni na wiedzę. Podam jednak kilka informacji i może ktoś czegoś nowego się dowie.

Bracia Kaczyńscy byli uczniami Jana Józefa Lipskiego a wczoraj w TVP oglądnąłem film na poizomie hagiografii na temat tego masona i socjalisty.

W PRL Kaczyński był najwyżej trzecioligowym opozycjonistą.A start kariery zawdzięczał bratu, z którego rekomendacji został senatorem z Elbląga (czyli klasyczny spadochroniarz bez samodzielnej pozycji politycznej, bo gdzie Żoliborz a gdzie Elbląg).

Jarosław Kaczyński miał jednak parcie na karierę. Życiową szansę dostał od Lecha Wałęsy. A tutaj niemal mozna być pewnym, że Wałęsa działał za namową bezpieki. Czyli wówczas Jarosław nie uchodził za groźnego dla służb. Zresztą, wciąż takim nie jest. Przypomnę o jednej ze złamanych obietnic, czyli o obiecanej publikacji aneksu z likwidacji WSI.

Wałęsa wysyła Jarosława do ZSL i SD, aby uwalić koncepcję rządu z Kiszczakiem na czele. Młody senator osiąga sukces, czym zaskarbia sobie wdzięczność żydokomuny, której pomógł pozbyć się niewygodnego i niebezpiecznego człowieka.. Wówczas żydokomuna siedziała w środowiskach, które utworzą Unię Demokratyczną. Premierem zostaje Mazowiecki. Kaczyński liczy, że dostanie jaką tekę ministerialną, ale mazowiecki się nie zgadza. I "Żółw" "wydymał" "geniusza z Żoliborza.

Kaczyński zakłada własną partię i przy okazji uwłaszcza się na majątku narodowym, ale okazuje sie nieudacznikiem, marnując niezły dziennik-Express Wieczorny. Jego dzisiejsi wyznawcy zdają się nie wiedzieć, że Kaczyńscy to sitwa, która też bierze udział w rabunku majątku narodowego.

Kaczyński twardo wpierał Wałęse, chcąc aby nowego prezydenta wybrał parlament. Kaczyński narodowi nie ufa, ale Wałęsa chce być wybrany w wyborach powszechnych. Kaczyński okazuje sie niezłym cwaniakiem i wykorzystuje polityków ważniejszych od siebie do własnych celów i budowy własnej pozycji. Tylko, że ujawniaja się też pewne cechy zakompleksionego "konusa", którego żadna kobieta nie chciała.Ujawnia się konfrontacyjność (walka dla samej walki), nieumiejętność współpracy, skłonność do przeceniania własnych możliwości i podejmowania szaleńczego ryzyka. Ale prosty robotnik, zwany Bolkiem, nie daje się kontrolować doktorowi nauk prawnych.

Kaczyński odchodzi z kancelarii Wałęsy i udaje mu się skonstruować z czasem rząd Olszewskiego. Jan Olszewski to zacny człowiek, ale mierny polityk. Niemniej nie chce podporządkować sie Kaczyńskiemu. I wbrew dzisiejszej haggadzie, Kaczyński wkrótce zaczął spiskować przeciw Olszewskiemu, razem z Mazowieckim. Tworzy się legenda, że niby "nocna zmiana" obaliła rząd Olszewskiego. A inicjatywa została zawiązana wcześniej. Nim sejm zobowiązał antypolityka i chyba psychopatę Antoniego Macierewicza do ujawnienia listy agentów.

I Kaczyński trafia na margines polityki, a to powoduje radykalizację. Wiem od ludzi z PC, że gdy w 1995 roku, Aleksander Kwaśniewski został prezydentem, to Jarosław Kaczyński świętował. Cóż, żydokomuna wróciła do koryta.

Ale sam Jarosław trafia w niebyt, z któego pośrednio wyciągnął go Jerzy Buzek.I znowu Jarosław wykorzystuje innych.

cdn.

 

661 odsłon średnio 4,3 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Zarys drogi politycznej   
Ikulalibal, 2019.08.28 o 11:54
//Kaczyński zakłada własną partię i przy okazji uwłaszcza się na majątku narodowym //

O tym otoczonym nienaturalną ciszą aspekcie działalności J.Kaczyńskiego ( a nawet braci Kaczyńskich),w szczegółach opowiadał film "Dramat w trzech aktach".
Dziś już mało kto o nim pamięta więc warto przypomnieć co ważniejsze fakty tyczące filmu.
+prawda2.info

+wiadomosci.wp.pl

Film wyrokiem polskiego sądu słynnego nieposkromioną niezależnością,został zakazany.W dodatku tak skutecznie że oni jeden kadr z tego filmu nie jest dostępny w sferze publicznej,co wydaje się dośc dziwne jeśli mieć świadomość jakie to filmy dostępne są w sieci.A jakby mało było sądowego zakazu to jeszcze film jakby obłożono klątwą bo nawet najbardziej niezależni dziennikarze niechętnie lub zgoła wcale,o nim nie wspominają.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zarys drogi politycznej 
Wican, 2019.08.28 o 12:20
Dobrze, że przypomniałeś. CHoć z drugiej strony, ja chciałem dawkować napięcie.
Spółka Telegraf, Express Wieczorny. Potem utworzyli Express Poranny, który przetrwał bo uciekł od Kaczyńskiego i do dzisiaj działa jako Super Express.
Uważam, że pseudohistorię Kaczyńskiego trza odkłamywać, ale powoli. Bo wyznawcy dostaną szoku
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zarys drogi politycznej   
HADES, 2019.08.28 o 17:39
5*

lecz o tym mam inne zdanie:
"niemal można być pewnym, że Wałęsa działał za namową bezpieki. Czyli wówczas Jarosław nie uchodził za groźnego dla służb. Zresztą, wciąż takim nie jest."

Otóż moim (i nie tylko moim) zdaniem nie tyle jarosław nie był groźny dla służb co po prostu Z NICH JEST co niejako wprost potwierdza cała masa niby dowodów pośrednich które dla niektórych (w tym dla mnie) są wręcz bezpośrednimi

Żaden, ale to absolutnie żaden z polytykierów "tamtych" czasów nie dorobił się takiej kasy, nie miał takiej ochrony i wokół którego nie kręciło i nadal kręci się tyle post'UB'ecji

1- czas internowania:
- zawijali na przesłuchania i zwykłe lania: działaczy, sympatyków, dzieci, kogo popadnie TYLKO NIE JARKA
- internowali Lecha a jarka nie
- internowali niezłomnych działaczy, oraz: donosicieli, TW, tajnych agentów TYLKO NIE JARKA

2- uwłaszczenie to temat rzeka:
- to co sam wspomniałeś
- afera FOZZ: czyli to o czym wspomniał Ikulalibal - było w "Dramacie o trzech aktach" który definitywnie zaginął podczas gdy dostępne są filmy z Magdalenki czy np. tajne nagrania rozmów Wałęsy ze swoim bratem który go odwiedzał podczas Wałęsy internowania
Więc jeśli takiego agenta na takim stanowisku jak Bolek nagrania są (I TO TAJNE - OPERACYJNE) to kim była kaczka że zniknął film w którym TYLKO przewija się "ona" jako jeden z "bohaterów"

Poza tym nie pamiętam z której to afery z jarkiem kaczyńskim w pierwszoplanowym tle Sąd nie mogąc go ściągnąć na rozprawę czy pod jakimś innym powodem WYODRĘBNIŁ Go do oddzielnej sprawy do której zakończenia NIGDY NIE DOSZŁO - zaś Ci nie wyodrębnieni zostali skazani wyrokami !!!!!

Kiedyś opisywał to Pan Wrzodak i okazywał na to zapytanie do Sądu czy Prokuratury wraz z odpowiedzią na to zapytanie w której to Sędzia czy Prokurator niemalże wprost odpowiedział że "nie dano mu" wątku Jarka Kaczyńskiego ROZLICZYĆ
Jako bardzo ważne informacje miałem to zapisane lecz przepadło wraz z awarią starego komputera - lecz podejrzewam że Pan Wrzodak ma to nadal zapisane i można go poprosić o ponowne ukazanie tych dokumentów

Przy okazji: to właśnie jeden jeśli nie GŁÓWNY z powodów dla których Pan Wrzodak jest tak gnojony: on ZA DUŻO WIE - a na dodatek ma na tą wiedzę oficjalne dokumenty

3- otocznie:
- przecież w żadnej innej partii nie ma tylu starych ludzi z wszelakich służb czy TW co koło kaczelnika - nawet w LSD
Otoczenie kaczelnika to jedna wielka zbitka starych "funkcyjnych" czy zwykłych "tylko" donosicieli

Rzadko kiedy karany, a jak już to chyba NIGDY nie wykonał wyroku czy orzeczenia Sądu - znacie takiego drugiego ??? Bo ja: NIE

I można tak ciągnąć dalej i dalej chociaż WICAN jego wyznawców to nie tyle nie wzruszy co jeszcze bardziej zagrzeje do walki a w zasadzie ataku

KACZYZM to nie wiara - TO STAN UMYSŁU !!!

ALE WARTO TO CIĄGNĄĆ ABY PO CZASIE ZBIĆ W JEDNĄ CAŁOŚĆ ABY Z JEDNEGO ŹRÓDŁA DOZOWAĆ INFORMACJE BĄDŹ UDOSTĘPNIAĆ LINK

Nie wiem czy zarejestrował się tutaj Pan Wrzodak, a jeśli nie to zapytam go na innym portalu o tym co wspomniałem
Warto wiedzę i dokumentację tego Pana ulokować w kilku miejscach bo jest dla jednych bardzo cenna zaś dla innych bardzo niewygodna - czy też wręcz niebezpieczna
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zarys drogi politycznej 
interesariusz, 2019.08.28 o 20:04
Wychodzi na to, że bezpieka sama sobie obniżyła emerytury,

świetna koncepcja.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zarys drogi politycznej 
Wican, 2019.08.29 o 09:44
Część bezpieki zdradziła. I poszli na sługi do obcych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zarys drogi politycznej   
HADES, 2019.08.29 o 19:27
Zmniejszyła pod publikę oraz krnąbrnym - to po pierwsze
Po drugie "TA" bezpieka nie żyje z emerytur tylko innych komfitur (SREBRNA itd.)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑