słowa kluczowe: Kaczyński, Kuchciński, PO, PiS.
Polska2019.08.08 18:00

Popisowy numer Kaczyńskiego!

 
 
Sprawa Kuchcińskiego - kto wygrał a kto przegrał
 

Długo wałkowana sprawa marszałka Kuchcińskiego dobiegła końca. Oczywiście opozycja stara się nią jeszcze grać ale to już nie jest gorący temat.

Marek Kuchciński: Jutro złożę rezygnację z funkcji Marszałka Sejmu.

No i stało się. Opozycji po ewidentnym podłożeniu się marszałka udało się usunąć go z funkcji i odtrąbić zwycięstwo. My mamy jednak poważne wątpliwości. Nie, co do winy Kuchcińskiego, bo ta jest ewidentna, ale co do jego znaczenia. Czy to nie jest przypadkiem pyrrusowe zwycięstwo? Nasze wątpliwości budzi po pierwsze termin a po drugie łatwość, z jaką to zwycięstwo przyszło. My raczej przychylamy się do opinii Piotra Wielguckiego, który napisał cyt.:

„Popisowy numer Kaczyńskiego! Chcecie, to macie? My tę stratę przecierpimy, wy tego nie przeżyjecie”.

Skąd taki wniosek? To dość proste. Na początek trzeba powiedzieć, że w imię celu prezes nigdy nie miał skrupułów by poświęcić własnych ludzi. Tu sytuacja jest ewidentna. Opozycja załatwiając Kuchcińskiego podróżami służbowymi dała świetne paliwo na całą kampanię wyborczą PiS. Na dodatek tu ww. partia może występować jako ta, która została wywołana do tablicy i argumentować, że tej dyskusji w sumie nie chciała. 
No, ale teraz, gdy nie muszą już bronić marszałka Internet zapełnił się rozliczeniami podróży Tuska w tym wycieczki po chłopaka córki. Ktoś nagle sobie przypomniał, że pani Kopacz pilnowała kotleta w pociągu a za nią leciał pusty samolot. Ktoś inny podsumował loty posłów opozycji, z których najlepszy ma na liczniku loty za 400 tysięcy złotych. Co gorsza to na opozycję czekają też inne miny i mam pewność, że PiS nie omieszka ich wykorzystać.
Z drugiej strony prezes już zasygnalizował, że zostaną zmienione rutyny lotów i podróży służbowych. Już nieśmiało przebąkuje się, że dziennikarze mediów komercyjnych będą musieli korzystać z własnego transportu a nie latać z politykami. W które media to uderzy możecie się sami domyśleć. Ograniczenie lotów polityków i posłów zaboli oczywiście wszystkich zainteresowanych, ale bogate partie z wielkimi dofinansowaniami dadzą sobie z tym radę. Gorzej z mniejszymi partiami, dla których dodatkowe koszty będą zabójcze. I tak spełnia się kolejne marzenia prezesa, czyli dwubiegunowa scena polityczna. Na tym nie koniec. Zakładam, że teraz atak pójdzie na takich ludzi jak Adam Struzik, który też jest wybitnym turystą a na dodatek rządzący od początku kadencji marzą żeby się go pozbyć. Teraz dostali w swe ręce broń.
Najgorsze jest to, że podróże lub jak kto woli mobilność to największa broń w walce o wyborców Polski B i C. Jeżeli komunikacja zostanie utrudniona i w pewnym zakresie odpłatna to tylko duże partie będą miały możliwość dotarcia do tamtejszych wyborców. Kto na tym straci? Ci, którzy tych ekstra pieniędzy nie mają. 
Dlatego też uważam, że cała ta afera to albo sprytnie wykonany manewr przez obecnie rządzących lub wprost zmowa dwóch największych partii zmierzająca do pozbycia się wszelkiej konkurencji tak z lewej jak i z prawej strony.

 

598 odsłon średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego!   
Jasiek, 2019.08.09 o 12:18
Właśnie się zastanawiałem po co media tak ciągle o tym trąbią, czy może to jest jakaś przykrywka do czegoś, czy może to wszystko naprawdę... ;-)

Wydaje mi się, że to wszystko co napisałeś jest bardzo prawdopodobne.
Ale z tą zmową z platfusami to byłby jakiś horror.

Możliwe jest moim zdaniem jeszcze, że na stanowisko marszałka trzeba z jakichś względów wsadzić kogoś innego i dopiero się okaże później o co może chodzić.

Tak czy siak - 5 gwiazdek leci w Twoją stronę.

Serdecznie pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego! 
Markus, 2019.08.09 o 14:16
Dziękuję Ci bardzo za pozytywną ocenę
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego!   
Jasiek, 2019.08.09 o 12:21
Właśnie przyszło mi jeszcze do głowy, że te taśmy z Podkarpacia to może być prawda, i kaczelnik pomyślał, że da Kuchcińskiemu wybór za co ten ma się podać do dymisji. Ten wybrał sobie oczywiście sposób najmniej godzący w wizerunek "świętoszka" ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego!   
Lotna, 2019.08.09 o 16:06
Dobra analiza, daleko idących konsekwencji. Polacy mają, jak barany, brać udział w wyborach, a nie mieć wybór.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego!   
Jasiek, 2019.08.09 o 18:00
"Polacy mają, jak barany, brać udział w wyborach, a nie mieć wybór."

O kurde, ale prawdzie.
I do tego jak ujęte.
Ukłony

@--->>>>>>>>>>>>>--------------------
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego! 
Rebeliantka, 2019.08.10 o 01:00
Świetnie podsumowane!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego! 
Wican, 2019.08.12 o 13:05
Ja uważam,że myśleie autora jest życzeniowe. Ani Kaczelnik tki genialny, ani tk zasadniczy. Zwykła qrwa, jak Tusk i inni.. Choć może bardziej alfons, który może Kuchcińskiego się pozbyć
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego! 
Markus, 2019.08.12 o 18:34
Widzisz ... ja się kiedyś nauczyłem żeby nie określać przeciwnika głupim szczególnie jeśli z nim przegrałem bo wtedy sam sobie wystawiam laurka kompletnego idioty. Przeciwnika trzeba szanować a jego możliwości nawet przeceniać. Dzięki temu szanse na zwycięstwo są wyższe. Lepiej się przygotować na super przeciwnika i przewidzieć jego ruchy niż przygotować się na idiotę i przegrać z kretesem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego!   
HADES, 2019.08.12 o 19:34
5* choć trochę nie do końca się zgadzam
Generalnie z floty dla tzw. VIP'ów i tak i tak korzystać mogą w zasadzie tylko PIS'owcy
Po drugie czym innym jest MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA, a czym innym jest DOSTĘPNOŚĆ takiego czy innego środka transportu gdyż jakikolwiek by on nie był to przydzielają go PIS'owcy, a jak to działa w rzeczywistości widzieliśmy gdy Lech kaczyński na siłę wpychał się w kompetencje Tuska gdy kancelaria premiera nie udostępniła mu samolotu "rządowego"

Natomiast od dawna jest oczwistym że uogólniająć PO to banda frajerów - i to kompletnych frajerów

Dzisiaj PIS'dzielcy w ramach właśnie populizmu, odwracania kaczki kuprem i dalszego otumaniania głosującego plebsu wymyśliło spotkanie w celu ustawowego ustalenia i zapisania zasad korzystania z transportu najważniejszych osób w Państwie z statusie "HEAD"

TYLE ŻE TAKIE COŚ ISTNIEJE !!!
Co więcej najnowsza jej wersja jest z 24 października 2018 roku i została zaakceptowana i podpisana przez PIS'owca MARIUSZA BŁASZCZAKA

I te głąby z PO zamiast to nagłaśniać to pitola coś tylko o samym rozliczeniu
Tak rozliczenie jest bardzo ważne ale teraz durnie oddają właśnie pole dla PIS'u który takim posunięciem wtłoczy w zakute tępe łby "swoich wyborców" że sprawa była niejasna, niedoprecyzowana, więc w sumie to nic się nie stało

STAŁO - ZOSTALIŚMY OKRADZENI !!!

Instrukcja już jest i jest aż nadto jak na taki dokument CZYTELNA:

12.
Dysponent limitu nalotu, ramach przyznanego limitu dysponowania wojskowym specjalnym transportem lotniczym, może upoważnić inne osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe do korzystania z wojskowego specjalnego transportu lotniczego do celów związanych z wykonywaniem obowiązków służbowych. W przypadku gdy dysponentem statku powietrznego nie jest najważniejsza osoba w państwie, do organizacji lotu stosuje się przepisy odrębne.

13.
Z wojskowego specjalnego transportu lotniczego w ramach przyznanych limitów dysponowania wojskowym specjalnym transportem lotniczym mogą korzystać także członkowie oficjalnych delegacji oraz personel towarzyszący najważniejszym osobom w państwie, o których mowa w ust. 12, a także członkowie oficjalnych delegacji przybywających na zaproszenie tych osób.

14.
W wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych potrzebą niesienia pomocy humanitarnej, żywotnymi interesami lub zobowiązaniami międzynarodowymi Rzeczypospolitej Polskiej, z wojskowego specjalnego transportu lotniczego mogą korzystać w ramach przyznanych limitów dysponowania wojskowym specjalnym transportem lotniczym również osoby inne niż wymienione w ust. 12 i ust. 13. W takim przypadku Minister Obrony Narodowej uzgadnia z dysponentami limitu nalotu, w ramach którego dysponenta limitu będzie wykonywany lot.

+n-22-6.dcs.redcdn.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego! 
Markus, 2019.08.12 o 19:58
No ale sam powiedz. Co szkodziło im pójść na spotkanie i pogadać. Przecież ci wszyscy drobni niech im będzie "posłowie" od lat siedzą w sejmie. Jak wychodzą spod oka kamer to chleją razem gorzałę i wyrzyscy są ze sobą na ty. Teraz jakieś zebranie to się jedni nadęli że oni to nie to co wszyscy myślą a drudzy mówią że pajace nawet na spotkanie nie przyszli. Tym sposobem każdy grzeje dalej swój elektorat a my nic nie winni za to płacimy. Boję się tych wyborów bo to się skończy dwubiegunowym sejmem a wtedy to już nic nie będziemy mieli do powiedzenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego!   
HADES, 2019.08.13 o 18:13
Nie było najmniejszego powodu aby na takowe spotkanie iść
Co więcej uczestnictwo w nim byłoby wielkim strzeleniem samemu sobie nie tylko w piętę co i kolano, oraz doopę
A to dlatego, że uczestnicząc w tym spotkaniu z automatu uznaje się iż dotychczasowe przepisy:
- są niezbyt jasne
- dopuszczają takie rodzinno/kumplowskie eskapady
A przepisy są jasne jak słońce i to na tyle że rzadko tak precyzyjne i napisane tak zrozumiałym językiem się je spotyka - na ogół to abo prawniczy bełkot, albo masa odnośników itp.

To wszystko "pic na wodę fotomontaż" aby wbić ciemnemu ludowi do głów że Kuchciński w sumie nic złego a tym bardziej niezgodnego z prawem nie zrobił - co jest bzdurą

ZŁAMAŁ PRAWO
ZŁAMAŁ PRZEPISY DOT LOTÓW
NADUŻYŁ WŁADZY I PRZYWILEJÓW
NACIĄGNĄŁ SKARB PAŃSTWA (Nas obywateli RP) NA MILIONY Pln-ów

Równie dobrze można zwołać takie spotkanie aby podebatować by nie chodzić po ulicach z wielkimi gwoździami i nie wbijać ich każdemu mijanemu w oczy, gdyż będzie to niezgodne z prawem - po co jeśli jest już to prawnie uregulowane
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego! 
interesariusz, 2019.08.13 o 19:35
jak to naciągnął? może konkrety.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego!   
HADES, 2019.08.13 o 21:08
Jakich konkretów więcej Ci trzeba?
Mało że udawał wylot w sprawach służbowych a leciał np. na narty?
Mało że udawał wylot służbowy a robił podwózkę dla dzieci, bądź znajomych?
Mało że leciał w swoje strony po czym przesiadał się z kumplami do śmigłowca Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Huwnikach i robili sobie prywatne wycieczki krajoznawcze? - i to gdy ten jeden śmigłowiec to 1/2 taboru przeznaczonego do patrolowania granicy?

Jak każdy PIS'owciec do usranej śmierci bedziecie (choć słusznie) wypominać zasrany kawałek ośmiorniczki ale 4 miliony zł wylatane w PIS'du to Wam MAŁO
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego! 
interesariusz, 2019.08.13 o 22:02
A to wyjazd na narty nie jest służbowy ?

Nie zamierzam z resztą polemizować, nie wiem, ile jest w tym prawdy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego! 
Markus, 2019.08.13 o 22:13
O to chodzi że mało. Czytałeś procedury HEAD? Bo ja tak. Kuchciński mocno przepisy naciągnął na swoją korzyść ale bezpośrednio ich nie złamał. Gdyby chciał to nadal by okupował stołek ( może inaczej - gdyby mu dali). Najwyżej na obronę by użył precedensy z poprzednich kadencji. A teraz co się stanie? Jestem pewien że PiS pójdzie na całość - nawet gdyby miał jeszcze paru swoich poświęcić bo nie wierzę że są czyści. W zamian opublikuje papiery wszystkich 12 lat wstecz. I będzie płacz. Bo wiesz ja w przeciwieństwie do Was nie uważam Kaczyńskiego za głupka. Jeśli poszedł na wymianę ciosów to nie dlatego że się zdenerwował ale dlatego że dawno się do tego przygotował. PO wypuściło Nitrasa na krucjatę z nadzieją że będzie grzał temat do końca wyborów. A tu niespodzianka bo przecież nie pro pisowska rzepa zrobiła sondaż i okazuje się że ludzie chcą igrzysk ale nie takich. Chcą rozliczenia wszystkich polityków. Na następny ogień jutro idzie Szydło. to potrwa dzień albo dwa a na następny ogień (to już oficjalne) leci Tusk i Kopacz. A teraz odłóż do kieszeni swoje polityczne poglądy i oceń strategię obiektywnie. Czy to mądre zaczynać z grubej rury w pierwszych dniach wyborów kiedy masz jeszcze 60 dni do przerobienia a przeciwnik też ma na Ciebie argumenty?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego! 
interesariusz, 2019.08.14 o 10:28
a któż to taki formułuje "procedury głowy"? Może amerykańce i nasze głowy nie mają nic do gadania, myślenia i decydowania?

Jeśli wytwarzają je jacyś szaraczkowie, przy okazji wylewając dziecko z kąpielą, to należy je poważać?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego!   
HADES, 2019.08.14 o 19:46
MARKUSIE - Masz 100% rację że platfusy dały DOOPY w wielkim stylu w chwili obecnej wyciągając karty na stół
Oni niczego się nie nauczyli i co więcej: NIGDY NIE NAUCZĄ - bo to banda FRAJERÓW i ciot
Oczywistym też jest że Kuchciński nadal by okupował stołek gdyby chodziło tylko i wyłącznie o same loty - ale tu nie jest kwestia tylko lotów ale i powiązań rodzinnych (Straż Graniczna) oraz motyw najgłówniejszy czyli kryminalno/obyczajowy Afer Podkarpackich, Ukraińskich, służb i pod'pościelowych związanych bezpośrednio z Kuchcińskim

To to właśnie było prawdziwą przesłanką do usunięcia z czołowego stołka kuchcińskiego - co więcej czasami zastanawiam się czy aby afera samolotowa (bo jednak istnieje) nie była celowo wywołana w chwili obecnej właśnie przez sam PIS
Dzięki temu i zdjęli z pierwszej linii ognia kuchcika pod innym pozorem niż przestępstwo w dodatku obyczajowe i mają jak zauważyłeś czystą drogę do ataku na platfusów, z tym że odczekają z nią do niemalże ostatniej chwili

Co do Procedur czytałem i jasno i wyraźnie Kuchciński wielokrotnie je łamał ale co najważniejsze korzystał z przywilejów od strony prawnej BEZPODSTAWNIE gdyż na podstawie fałszywych i naciąganych przesłanek

O samym naciąganiu przepisów można by mówić gdyby powiedział że żona bądź jego "bachory" latały z nim jako cyt.: "personel towarzyszący" i okazał np. umowy zlecenia na dane loty na kwoty powiedzmy 50zł od łebka za np. "podawanie orzeszków" czy "machanie wachlarzem", bądź "drapanie za uchem" - ale kto by w to uwierzył? No poza PIS'owskimi "wyborcami"
(personel to osoby zatrudnione - stąd to przykładowe: umowa zlecenie)

Tak czy siak robią Nas w WAŁA od ćwierć wieku - tyle że obecni MOCNIEJ I BEZCZELNIEJ - a na razie tylko się rozkręcają i po kolejnych wyborach dopiero porządnie zgnoją Gojów w Polin
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Popisowy numer Kaczyńskiego! 
Markus, 2019.08.14 o 21:22
Jeśli chodzi o ostatnie zdanie w Twoim wpisie to zgadzam się na 100%
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

podobna tematyka

Jarosław Ruszkiewicz
Futerkowy kryzys i co dalej? (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
Nie głosuj na PO-PiS! (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
Kuchciński czyli krótka ławeczka prezesa (Polska)
Markus
Słychać wycie? Znakomicie (Humor, satyra)
Markus
Media a interes Polski (Polska)
Zawisza Niebieski
A może tak przenieść stolicę do … Grajewa? (Humor, satyra)
Jarosław Ruszkiewicz
PKW chce pozbawić Konfederację subwencji dla partii (Polska)
Jarosław Ruszkiewicz
"Papierek lakmusowy" za kilka miliardów (Polska)
Zawisza Niebieski
Marsz patriotyczny 2020 "O cześć wam panowie..." (Humor, satyra)
Zawisza Niebieski
Gdyby rządził nami inny rząd… (Polska)

© niepodległy.pl 2019-2020   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑